Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Madness at Secondary Technical School - zbavte se protivné třídy

  12:00aktualizováno  24. dubna 11:28
Jakožto svérázný učitel typické střední průmyslové školy budete muset zneškodnit dostupným způsobem třídu, jejíž chování má na svědomí několik bývalých učitelů, stávajících psychiatrických případů. Dokážete to?
40

The Madness at Secondary Technical School

Platforma: Freeware
Výrobce: Kukensius

Stáhnout

The Madness at Secondary Technical SchoolAdventury ze školního prostředí jsou vděčným tématem nevděčných studentů. The Madness at Secondary Technical School není výjimkou. Právě naopak. Studenti Střední průmyslové školy v (to vám neřeknu) si totiž v této hře vzali do parády většinu školního personálu, prodavače v bufetu nevyjímaje. Přestaňme tedy chodit okolo horké kaše a pusťme se rovnou k jádru příběhu.

"Byla jednou jedna střední průmyslová škola a v ní jedna velmi neoblíbená třída. Navíc vadila paní profesorce Quetráčkové. A jednoho dne do A2 přišla a zešílela… A bylo o vyučujícího méně. Ředitel proto povolal do práce nového učitele. Jmenoval se Slavoj Stalinski. "Ten si však už s tou strašnou třídou poradí!", říkal si ředitel. Omyl! Po prvním vyučování v A2 byl natolik vyřízený, že se rozhodl zakročit! Z jeho stovek plánů se zdál nejslibnější plán P.S. = Podpálit smrady! Stačí pouze sehnat zapalovač a olej. Potom už lze dílo vykonat… Ale kde? Chce to co nejrychleji! Co takhle se podívat po škole?... Těmito slovy začíná hra, na jejímž konci vás The Madness at Secondary Technical School možná čeká toužené likvidace třídy A2. Během hry se vám však budou do cesty stavět různé překážky, avšak překonáte-li je, zapalovač i olej nakonec ve škole získáte a tak budete moci vykonat hrůzný plán...

Hra jest typickou klikací adventurou nízké obtížnosti. Pomocí plánku školy, doplněného fotografiemi jednotlivých lokací se budete nuceni prokousat lineárním příběhem, skýtajícím nemalá překvapení o úrovni školy či učitelů samotných. Pokud se však dílo podaří, máte vyhráno, avšak dohráno. Narážím tím i na ne příliš dlouhý příběh, který tato hra nabízí. Někdy však méně znamená více.

The Madness at Secondary Technical SchoolGrafické zpracování hry nenabízí nic závratného, hra disponuje jedním jediným oknem a řadou fotografií. Zvuky ani hudbu ve hře nehledejte, zapomeňte i na možnost ovládání dialogů (jsou totiž provedeny automaticky, bez možnosti jakéhokoliv zásahu). Po těchto stránkách tedy hra v žádném případě nesahá ani po kotníky běžným adventurovým titulům freeware scény.

Co jest tedy na hře tak výjimečného? Jedná se totiž o kvalitní hratelnost, podpořenou řadou skutečných výroků učitelů různých škol. A to je zřejmě jediný, avšak vcelku pádný, důvod, proč si hru stáhnout a zahrát (kromě malé velikosti). Mně osobně velmi pobavila a doufám, že tak tomu bude i ve vašem případě. Hodnotím 4 body, udělené spíše za snahu autorů.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 93 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Najdete na iDNES.cz