Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Midnight Game je horor o čekání ve strachu

  20:57aktualizováno  20:57
Čím si v této hře zpříjemníte pozdní večer? Přece vykonáním pohanského rituálu, který do vašeho domu pozve vraždící monstrum. V The Midnight Game se váš vlastní byt stane dějištěm děsivé hry.
80

The Midnight Game

Platforma: Freeware
Výrobce: Unicorn Studios

  • atmosféra
  • provádění rituálu je napínavé
  • fyzika objektů
  • spíš kratší zážitek
  • monstru je těžké se vyhnout

Stáhnout

The Midnight Game | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

The Midnight Game

Někteří lidé jsou od přírody zvídaví a nezastaví se před ničím. Vy si coby hlavní hrdina této hry chcete udělat obrázek o starobylé legendě o monstru, které přichází do vašeho domu o půlnoci. Musíte nejprve najít vše potřebné pro vykonání rituálu a pak přežít až do ranních hodin. Zdá se totiž, že legenda nelhala a z vašeho domu se rázem stává dějiště hry na kočku a myš.

The Midnight Game

Buď je protagonista hry naprostý šílenec, nadšený lovec nadpřirozena, nebo se rozhodl spáchat sebevraždu tím nejhorším myslitelným způsobem. Stará legenda vypráví příběh o Midnight Manovi, což monstrum, které přichází do lidských obydlí a zabíjí obyvatele, či je uvrhuje do šílenství. Vtip je v tom, že tento „Půlnoční muž“ nepřijde do vašeho apartmánu sám od sebe, ale je třeba ho upoutat a dobrovolně pozvat.

The Midnight Game

To se děje pomocí rituálu, který musíte provést dřív, než hodiny odbijí půlnoc. V domě je spousta zásuvek a skříní, ve kterých je třeba najít zápalky, svícen a nůž. Jejich rozmístění je náhodné, a tak je třeba pospíchat. Není času nazbyt.

Na papír nejprve napíšete své jméno a potřísníte ho vlastní krví pomocí nože. Pak v celém domě vypnete světla a během odbíjení půlnoci papír s krví položíte před dveře domu. Rozsvítíte svícen a pokud jste všechno udělali správně, máte návštěvu.

The Midnight Game

The Midnight Game není dlouhá hra, ale je hodně strašidelná. Rituál je potřeba provést bez chyby a ve chvíli, kdy vyhodíte v domě pojistky, se z dříve bezpečných chodeb a místností stanou děsivé pasti. Samotnému monstru je možné se vyhnout, ale je třeba přemýšlet a chovat se podle instrukcí. Ponoření do atmosféry v této hře je tak silné, že jsem se raději utíkal schovat do lesa, protože dům byl až příliš strašidelný.

The Midnight Game

Velice pěknou vlastností hry je, že vás nechává tápat ani při úkonech, které musíte provést při rituálu. Když už najdete sirky, nemůžete si být jistí, že se vám je podaří zažehnout, protože škrtání o krabičku je zde pojato jako samostatná minihra. Zkrátka vás tlačí čas, tma a nakonec i fakt, že nevíte, jestli se to všechno povede. Monstrum je jen třešničkou na dortu. Pokud během osamělé půlnoci nemáte co dělat, The Midnight Game rozhodně zkuste.

Na této stránce lze stáhnout i verzi pro Mac a Linux.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

92 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Témata: Linux

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz