Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Mollusc - kličkování v labyrintu

  12:00aktualizováno  2:01
Ovládejte slimáka tak, abyste se vždy bezpečně dostali na konec levelu. Bránit vám budou všudypřítomné bodáky i agresivní přesila nepřátel. Naštěstí máte neomezené množství životů.
50

The Mollusc

Platforma: Freeware
Výrobce: Bear Cub

Stáhnout

themollusc1

Hry se dělí na originální a neoriginální. Daleko početnější skupinu tvoří druhá kategorie her, kam se řadí také The Mollusc. Nepřináší nic nového ani objevného, pouze bere starý koncept, dosazuje do něj neobvyklého hrdinu a nabízí klasickou zábavu. Někomu to může stačit, jiní dají přednost náročnějším hrám.

Ve The Mollusc budete ovládat zrůdičku, která je nejvíce podobná slimákovi. Vaším úkolem bude v každém levelu nalézt kruh, který značí cíl vaší cesty. Do tohoto kruhu se musíte dostat, abyste level úspěšně dokončili a postoupili jste tak do kola dalšího. Tento kruh je však většinou uzamčen. Abyste jej odemknuli, budete muset sbírat klíče. Vždy platí, že musíte sesbírat všechny klíče na obrazovce. Jeden vám stačit nebude. Jakmile se vám to podaří, kruh se otevře a už vám nic nebude bránit v cestě do dalšího levelu. Proti vám stojí dva nepřátelé. Tím častějším budou bodáky, které se vyskytují po celém levelu a jasně vám diktují, kudy se můžete pohybovat a kam se nedostanete. Mezi bodáky si musítthemollusc2e počínat velmi opatrně, protože jeden špatný krok znamená smrt a opakování celého levelu. V dalších levelech se také setkáte s nepřáteli. Ti zpočátku spí a nehýbají se, ale jakmile se k nim přiblížíte, proberou se a vystřelí jako střela nějakým směrem. Pokud jim budete stát v cestě, bez milosti vás zabijí. Naštěstí máte k dispozici nekonečné množství životů.V každém kole se vám také podle času odečítají body, takže byste se měli snažit level dokončit co nejrychleji.

Grafický kabát The Mollusc je velmi jednoduchý. Prostředí levelů se občas promění, ale nečekejte nějaké větší změny. Bodáky i nepřátelé jsou bez problémů viditelní, takže problémy s nepřehledností odpadají. Škoda jen, že se krom vyjmenovaných vizuálních prvků žádné další na hrací ploše nenacházejí. Grafika tthemollusc3edy rozhodně nepatří k nejpestřejším. Hratelnost je průměrná. Ovládání je velmi jednoduché a nevyžaduje žádné učení. Plynulost je také bezproblémová a rychlost hraní akorát. Bohužel se po chvilce hraní dostaví na scénu antikamarád stereotyp, jelikož levely jsou až na drobné obměny neustále o tom samém. Také by nebylo od věci udělat hraní trochu akčnější. Hudba mi přišla až příliš nevýrazná.

Pokud nejste nároční hráči, může vás The Mollusc docela dobře na pár minut pobavit. Nenabízí sice nic víc, než průměr, zato však neobsahuje žádné chyby, které by vás při hraní otravovaly. Pokud jste však náročnější pařani, doporučuji nějakou jinou hru.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz