Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Night Lightning Struck - noc, která vám změní život

aktualizováno 
Asi málokdo by očekával, že ho z vězení dostane jedna nevinně vypadající bouřka. Ta vám dokonce do vínku přidá jednu elektrizující schopnost, kteoru v herních levelech rozhodně využijete.
74

The Night Lightning Struck

Platforma: Freeware
Výrobce: *Legendary*

  • nápad s elektřinou
  • spousta a spousta levelů
  • těžké se elektřinou přesně trefit

Stáhnout

The Night Lightning Struck

The Night Lightning StruckPokud byste se na dlouhou dobu ocitli ve vězení, jistě si dovedete představit, jak mizerný by váš život ve skutečnosti byl. Ono po nějaké době člověk dokonce i přestane doufat ve změnu, což bylo podobné s hlavním hrdinou. Ten, po dlouhé doby zavřený, rozhodně nečekal, že jedna noc takto radikálně změní jeho život. Zvlášť když se jednalo o noc velmi nepříjemnou a ošklivou. Venku totiž burácel vítr a hnala se obrovská bouřka, jejíž blesk ale hlavního hrdinu obohatil o jednu velmi zajímavou a důležitou schopnost a zároveň otevřel dveře od jeho cely – zkrátka zabil dvě mouchy jednou ranou. Posledním úkolem je proplést se řadou chodeb a dostat se ven.

Ani po útěku z cely totiž nemáte vyhráno a The Night Lightning Struckvězení má velmi složitý systém chodeb. Na každé se nachází několik dveří, z nichž je otevřená jen jediná. Většina dveří vede do levelů, z nichž se zase pěkně vrátíte na onu chodbu, některé ale vedou do dalších prostor. Tak se děje například v momentě, kdy se nacházíte u dveří posledních a čekáte konečně vysvobození. Místo toho se před vámi otevře další tunel...

Naštěstí jsou levely krátké, rozkládají se na jediné obrazovce a dokončíte je během několika málo minut. K tomu ale budete potřebovat dvě základní věci – rychlost a dobrý plán. Jedná se totiž o kombinaci arkády a logiky, kde ale arkáda vede ve většině levelů a to naprosto s přehledem. Hopsat budete po složitých levelech, to vše ale za odtikávání dosti krátkého The Night Lightning Struckčasového limitu. Ten se počítá maximálně v několika desítkách sekund a většinou je to opravdu naměřeno tak-tak. Pokud tedy někde zaváháte, můžete se prakticky okamžitě rozhodnout k restartování mise. Hopsat budete po plošinkách a vyhýbat se ostrým bodákům a také využívat svou speciální schopnost spojenou s elektrickou energií. Tu je možné vystřelovat do speciálních k tomu připravených míst, které proženou energii nataženým kabelem a třeba otevřou dveře, které vás propustí dále.

Bohužel s tímto originálním prvkem je spojena vada v oblasti ovládání, které je neskutečně frustrující. Pokud se potřebujete trefit do elektrického drátu, musí k tomu dojít naprosto přesně. Střely těsně vedle tedy nejsou považovány za akceptovatelný pokus a být zcela přesný je neuvěřitelně složité. Bohužel to docela sráží hratelnost a tedy i výsledné skóre, které mohlo být vyšší. I když grafika není nijak světová, je rozhodně zajímavá a nadprůměrná.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

74 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Najdete na iDNES.cz