Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Operator - válka s bakteriemi

  12:00aktualizováno  12. listopadu 9:24
Když se řekne slovo bakterie, tak už asi každý ví, že ho z toho nečeká nic pěkného. Proto se jeden herní kutil rozhodl, že vytvoří hru, kde by alespoň pro někoho mohlo být ničení bakterií jednoduché a ještě k tomu zábavné. S jednou mizerně vyzbrojenou raketkou se tedy vydáte proti desítkám, ba dokonce stovkám zákeřným bakteriím.

The Operator

Platforma: Freeware
Výrobce: Mr. Sausage

Stáhnout

The Operator

Na svoji velikost, jakou hra The Operator má, jde opravdu o poměrně kvalitně zpracovaný kousek, který by si rozhodně zasloužil vaši pozornost. Možná by se mohlo zdát, že se jedná o hru na první pohled jednoduchou, ale po prvních vteřinách hraní jistě změníte názor. Co všechno vás v dnešní hře čeká a nečeká se dozvíte v následujících řádcích.

Prvním milým překvapením pro mě bylo, když jsem se dostal po spuštění hlavního (a zároveň jediného) souboru do menu. Ono se sice nejedná o takové menu, na které jsme všichni zvyklí, ale na pár položek tam přeci jen narazíte. Tím milým překvapením jsem myslel perfektně vytvořenou doprovodnou muziku, která vám už od začátku bude vycházet z repro bedniček. Hudba, kterou uslyšíte, vás během chvilky dostane do té pravé „strašidelné“ atmosféry. Budete-li si chtít o hře přečíst malinko více, můžete využít Nápovědy, kterou spustíte klávesou F1. Ukončit hru (klávesa Esc) ihned z menu doufám nebudete chtít, takže vás mohu pozvat rovnou do prvního levelu (mezerníkem).

The Operator

Jak to u her většinou bývá, první kolo je vždy takové cvičné a nejlehčí. Bohužel ale u hry The Operator se o nějakém lehčím kole hovořit nedá (i když v porovnání s dalšími koly možná ano), jelikož vás v něm čeká tolik nečekaných překážek, že je ani nebudete moci spočítat na prstech. S vaší malou trojúhelníkovou raketkou se budete muset pustit do boje proti velkým bakteriím jménem platalius. Na začátku každého kola se vám objeví malé dialogové okno, ve kterém budete informování o cílu nadcházející mise. Většinou se ale jedná o zničení všech bakterií platalius. Když už jsem před chvilkou nakousl ty nečekané překážky, bylo by dobré si o nich povědět něco více, že? Jelikož se ocitáte v úplně neznámých prostorách, měli byste si dávat velký pozor, než někam vůbec vstoupíte. Zejména mám na mysli roztahující se kusy podlahy nebo stropu (podle toho, jak se to vezme), které vám při styku uberou velký kus z vašeho koláče zdraví. Můžete je ale poznat, jsou malinko víc vystouplé, než ty ostatní. Dále tu pak máme jakýsi mech, který roste na zdích, takže na ten také pozor. Hodně ubírá života. Kromě těch hlavních velkých bakterií platalius narazíte na spoustu dalších – menších. Některé přímo pocházejí z matky platalius (příšerný název:-)) Jiné se zase vytváří z okolních destiček tvořící zdi, takže taky takové nečekané překvapení. Všechny tyto potvory (kromě těch zdí) se dají sestřelovat vaší ubohou zbraní. Máte takový jednoduchý kulomet zabudovaný někde pod raketou, jehož rychlost střelby není nijak závratná, takže byste měli mít při střelbě na cíl menší (spíš ale větší) odstup, protože se některé bakterie pohybují a mohly by na vás zaútočit.

Občas v kole můžete a většinou také narazíte na nějaký ten bonus. Bude se ale spíše jednat o bonus, který vám přidá kus zdraví na další cestu, než třeba doplněk zbraně. Možná tomu je v nějakých dalších, opravdu obtížných kolech, do kterých se mi bohužel nepodařilo dostat. V zásobě máte celkem tři životy, se kterými si budete muset hospodařit sami. Pokud o jeden přijdete, vracíte se bohužel na samotný začátek kola, což docela někdy naštve. Zvláště pak, plníte-li nějakou těžkou misi. Zde by docela bodla možnost ukládání, alespoň při dokončení kola. Na žádnou takovou funkci jsem ale nepřišel.

The Operator

Největší problém hry jsem zaregistroval asi v ovládání vašeho útočného plavidla. Pochopitelně se ovládá šipkami a střelbu zajišťuje mezerník, ale otáčení, rozjíždění a zároveň brždění není nějak dodělané. Kolikrát, když už chcete zabrzdit, se raketka dál pohybuje a klidně si narazí do zdi nebo mechu. Možná, že už tady autor více využíval fyzikálních zákonů. Kdo ví?

Co se týče technické stránky hry, tak s ní bych byl docela spokojen. U grafiky bych měl akorát připomínku na neměnnost prostředí, které je stále stejné – růžové. Hudba ani v samotné hře nezklamala. Líbivé melodie navazují bojovou atmosféru a určitě nadchnou nejednoho pařana. Máte-li rádi spíše akční hry se špetkou žánru sci-fi, pak popadněte The Operator rovnou za pačesy a nenechte si ji ujít.

Autor:


Témata: Raketa

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz