Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Piranha River - řeka plná piraní

  12:00aktualizováno  12:32
Do této řeky byste s určitostí ani nohu nestrčili. Nejen že je prou poměrně ostrý, navíc se v ní pohybují stovky hladových pyraní lačnících po mase. Ostatně i v kůži krokodýla máte co dělat, abyste přežili.
70

Piranha River

Platforma: Freeware
Výrobce: frca

Stáhnout

Piranha RiverThe Piranha River je hra původně z České republiky, které se pokusila prosadit také v zahraničí, konrétně v soutěži serveru Caiman. Zde se ostatně umístila na velmi slušném třetím místě a tak by bylo hřích trochu se o ní tady nerozepsat.

Nápad je poměrně jednoduchý, stejně jako zpracování. 2D grafika nejspíše nikoho na první pohled neoslní a to obzvláště dodám-li, že se jedny a ty samé motivy opakují po celou dobu hry. Na vaše kurzorové klávesy by měl být napojen masožravý a ohromně hladový krokodýl. Pro svačinku si ale vybral tak trochu nesprávnou řeku. V poměrně rychlém proudu zde totiž nenarazí na jiný druh ryby, než taktéž masožravé piraně a ukořistit tyto potvůrky bude o něco složitější, než je tomu u ryb klasických. Jen tak snadno se totiž nedají a při nesprávném Piranha Riverpohybu se pokouší ubránit.

Cílem tedy bude kurzorovými klávesami brázdit vody této řeky, které se táhne od horního okraje až k dolnímu. Proud pod vámi neustále plyne a vy se ještě navíc můžete volně pohybovat do všech čtyřech směrů. Jinak by to vlastně ani nešlo, neboť budete po cestě potkávat celou řadu záludných překážek. Ono se vlastně jedná o poměrně klasické objekty, na které byste v řece narazili, snad jen ne v tak mohutném množství. Jednak je tedy řeč o hloučcích kamenů, ty doplní dřevěné klády a v obou případech znamená srážka úbytek na zdraví. Jeho aktuální stav vidíte v levém horním rohu a pokud vyprší zcela, hra pro vás okamžitě končí zápisem do tabulky nejlepších hráčů – samozřejmě pokud jste na to dosáhli dostatečPiranha Riverně dobrého skóre.

To je možné získávat snad akorát již zmiňovaným lovem ryb. Kolem vás budou plout desítky pyraní, vy se jim ale musíte vyhýbat., Pokud se totiž dostanete na jejich úroveň a ony kolem vás proplavou a dotknou se kupříkladu vašeho ocasu, jednoduše vás kousnou. Přiblížit se k takovéto rybičce lze jen v případě, že na její úrovni máte svou obrovskou tlamu. V takovém případě vám neublíží. Naopak vy ji sníte, připíšete si body a nyvýšíte ukazatl směřující k zajímavým bonusů. Až do vyčerpání žluté stupnice kdykoliv sníte rybu další, přičte se vám několikanásobný počet bodů.

Na to, jaké je v poslední době na české freeware scéně sucho, The Piranha River docela překvapil. Jednoduchý koncept se ukázal být zábavným. Možná jen škoda že autor nepřišel s nějakými vylepšeními, bonusy a dalšími drobnostmi. Jistě by to celkovému dojmu jedině pomohlo.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů


Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?Najdete na iDNES.cz