Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Rats in The Walls je lovecraftovský příběh vyprávěný formou hry

  20:00aktualizováno  20:00
Krátká adventura The Rats in The Walls se snaží převyprávět jednu z povídek klasika hororového žánru H. P. Lovecrafta. I kdyby nebylo slušné atmosféry, přínosná je hra v tom, že můžete ve škole říci, že jste stejnojmennou povídku četli.
55

The Rats In The Walls

Platforma: Freeware
Výrobce: Shilov

  • převyprávěný děj povídky
  • slušná atmosféra (především díky hudbě a zvukům)
  • graficky šedivé a nevýrazné
  • krátké

Stáhnout

The Rats in The Walls | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

The Rats in The Walls

Krátká, ale atmosférická adventura The Rats in The Walls je vlastně převyprávěním stejnojmenné povídky klasika hororového žánru H. P. Lovecrafta. Pokud se vám nechce tuto krátkou povídku louskat, můžete vzít za vděk touto procházkou po skoro opuštěném panství, na jejímž konci vás čeká nečekané a nepopsatelné vyústění.

Mistr psychologického hororu z Rhode Islandu je ostatně mezi autory her zdarma dost oblíbený. The Rats in The Walls není první a asi ani zdaleka poslední hra postavená na jeho specifickém díle. Strach z neznáma, tmy a nepopsatelných příšer je ostatně cítit i z této hry, ačkoliv na nic takového během hraní přímo nenarazíte.

The Rats in The Walls

Jakožto odvážný historik se po důkladném průzkumu rozsáhlého rodokmenu a historie rodiny Delapore rozhodnete, že nejlepší bude vydat se do jejich rodinného sídla na výzvědy. Na první pohled opuštěné panství ovšem skrývá trochu jinou zápletku, než jakou byste asi čekali.

Lovecraft málokterou svou povídku ukončil nějakým pochopitelným a lehce stravitelným děsivým momentem, a tak se nakonec dozvíme i něco o prastaré civilizaci žijící v podzemí sídla.

The Rats in The Walls

Hra je vlastně sérií jednoduchých hádanek založených na průzkumu okolí a jednotlivých pokojů panství. Věci je třeba řešit postupně. V tmavé místnosti nevidíte, a tak potřebujete najít petrolej a lampu. Ta je zavřená ve skříni, kterou vypáčíte tyčí. Abyste mohli najít tyč, musíte získat nejprve klíč a tak podobně.

Třebaže The Rats in The Walls není nijak zvlášť graficky výrazná, jako správný horor obsahuje spoustu zvukových efektů a dusivou hudbu.

The Rats in The Walls

Nemyslím si, že byste byli schopni po delším čase The Rats in The Walls zvlášť docenit. Je to klasická a technicky nevýrazná adventura se slušnou atmosférou a krátkou herní dobou. Ale až se vás někdo bude ptát, jestli jste povídku o krysách ve zdech četli, můžete mu po dohrání této hry s klidným svědomím a vědomím říct, že ano.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

55 %

Hodnocení čtenářů

41 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Grafton Recruitment Praha
FACILITY MANAGER, JIHLAVA, 40 - 55 000 KČ

Grafton Recruitment Praha
Kraj Vysočina
nabízený plat: 40 000 - 55 000 KčNajdete na iDNES.cz