Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Sandman: když na celé město padne únava

  20:15aktualizováno  20:15
Poutavý děj je hlavní předností této trochu strašidelné a tajemné adventury, ve které se vaším nepřítelem stane legendární postava Sandmana, pána spánku.
85

The Sandman

Platforma: Freeware
Výrobce: Uri

  • dobrá atmosféra (hra neděsí, je jen tajemná)
  • dlouhá herní doba
  • zajímavý děj s několika zvraty
  • je to RPG Maker, což má své proti
  • hudba hraje sporadicky

Stáhnout

The Sandman | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

The Sandman

Dějově orientovaná mysteriózní adventura the Sandman vypráví děj malé školačky Sophie, které se stane velmi podivná věc. Je jednou z mála lidí ve městě, kteří nepodlehli čarám neznámých stínů, a tak musí vzít situaci pevně do rukou a zachránit své známé. Hra kombinuje prohledávání okolí, vedení dialogů a řešení logických hádanek a jsem si jistý, že vás neuspí.

The Sandman

Hry postavené pomocí nástroje RPG Maker mají celkem těžké postavení. Graficky oslnit nikoho nemohou a jsou dost generické, a tak musí tento nedostatek napravovat alespoň hratelností a originalitou děje. A to je i tento případ. Graficky nic moc, ale pokud je vaším šálkem čaje řešení puzzlů a máte rádi ponurou atmosféru, jste tady správně.

The Sandman

Naše malá hrdinka má celkem podivný život. Svého otce, se kterým žije, skoro vůbec nevidí, a to ani během noci, kdy by měl být doma. Sama se vypravuje každý den do školy, sama tráví volný čas. Nemá totiž mnoho kamarádů.

V soukromé katolické škole pro dívky, kam denně dochází, má skvělý prospěch, ale o to víc ji ostatní děvčata nesnášejí. Jedinou kamarádku jí dělá spolužačka Anne, která od ní opisuje správné odpovědi při testech.

The Sandman

Sophie je však zvláštní i něčím jiným. Trpí totiž nespavostí, a tak je pro ni každá noc velmi dlouhá. Jenže dnes tomu tak není. Ve chvíli, kdy nástěnné hodiny přestanou tikat a zastaví se na dvanácti hodinách, ví, že je něco špatně. Všechny hodiny se totiž zastavily! Když navíc zjistí, že všichni lidé ve městě najednou usnuli uprostřed svých činností a ona je až na několik vyvolených jediná, která bdí, musí tomuto podivnému úkazu přijít na kloub.

The Sandman

Je jasné, že The Sandman je hra především o příběhu. Ten je rozhodně zajímavý a v některých momentech dokonce i překvapí. Pokud dokážete zatnout zuby nad grafickým zpracováním, užijete si, kromě děje i několik originálních miniher a podivnou atmosféru spícího města.

Navíc je The Sandman na poměry her zdarma docela dlouhý, což je příjemné. Pokud se vám stane, že se zaseknete, autoři nabízejí vlastní návod, což je také plus. Tak vzhůru do hajan Tedy, vlastně ne!

Na oficiální stránce hry je možné najít kromě již zmiňovaného návodu i odkaz na verzi pro Mac.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

96 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz