Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Secret of Chunky Salsa - téměř jako

aktualizováno 
Hlavní hrdina této hry, Colin se netvářil zrovna nadšeně, když mu ostatní z jeho vesnice svěřili úkol zachránit všechny a všechno co zná před totální zkázou. Abyste správně pochopili, on se vůbec nechtěl stát velkým hrdinou, kterého jeho vesnice, ve které žijí samí plnovousí muži, potřebuje. Ale vše popořadě.
75

The Secret of Chunky Salsa

Platforma: Freeware
Výrobce: Cavemen ProgrammerZ

  • celkem humorné
  • pěkné zpracování
  • hudba u které jsem zavzpomínal :)
  • během hraní může (a nejspíš i dojde) k momentu kdy nebudete vědět co dělat
  • jako vždy krátké

Stáhnout

secret05 | foto: iDNES.cz

secret01Kdysi v neznámém a evidentně ženami neoplývajícím světě existovali dvě vesnice, což bylo vše, co o tomto světě obyvatelé oněch dvou vesnic věděli. Trošku jako Hobitín, dalo by se říci. Za humna svých polí se tito lidé moc nevydávali a tak se není proč divit, že jejich geografické vědomosti o své domovině jsou poněkud neúplné.


secret02Tyto dvě vesnice, se spolu odnepaměti nepřátelili, neboť v jedné muži považovali za nutné pěstovat na svých tvářích knír a ve druhé, odkud pochází Colin, to naopak považovali za nechutné a pěstovali vždy na svých tvářích plnovous. Aby se věčná válečná vřava mezi nimi na chvíli urovnala, jali se dle obrazu starých Řeků založiti slavné hry, během nichž by nebylo povoleno rozbíjet nepřítelovu lebku kladivem či palcátem. Bohužel vzhledem k tomu, že naprosto všichni táhnuli svými schopnostmi spíše k poklidnému farmaření, než k atletice, nezaložili hry, ale trhy, během nichž se nejlepší kuchaři z obou osad účastní soutěže o nejlepší a jazyku nejlahodnější pokrm.
Zatímco kuchaři z vesnice "plnovousů" patlali svá nudná jídla, "kníratí" kuchaři vytvořili svůj "majstrštych", tedy jídlo jídel - skutečný jazyku líbivý pokrm, který nazvali Chunky Salsou. Jistě by soutěž vyhráli, kdyby se nestala ta nejnepravděpodobnější věc, kterou opravdu nikdo nečekal (včetně hráče). Na trhy přiletěl mimozemský létající talíř a mimozemšťan (mimojiné dost podobný tomu ze seriálu Simpsonovi) sežehnul svým mocným paprskometem celý trh. Jeho zuřivé řádění zarazilo až nabídnutí onoho výjimečného pokrmu, o kterém byla řeč. Stalo se však tak, že pokrm zachutnal cizí bytosti natolik, že se dožadovala další dávky. A zde do hry vstupuje náš hrdina.

secret03Samotná hra žádné překvapivé hrací prvky a tak zde máme klasickou myší ovládanou adventuru, která však provokuje už v menu hry nápisem "The Secret of Monkey ..." s přeškrtnutým posledním slovem "Monkey" a nahrazeným právě "Chunky Salsa". Právě s božským Monkey Islandem má hra krom trochu trhlého příběhu i společný styl humoru, ačkoliv zde se nevyskytuje ani zdaleka v takovém množství a kvalitě a působí občas trochu samoúčelně. Pravdou je, že na to, že hrací doba není kdovíjaký maratón, jsem se skutečně párkrát pousmál. Nad čím jsem se ovšem určitě nepousmál byl neduh klasických adventur, kdy vám musí být v rozhovoru či jinak řečeno, že tu a tady máte použít či najít onen předmět, než se určitý předmět stane skutečně aktivním. Tak jsem asi půl hodiny klikal na kus trávy, vědíc s určitostí, že onen kus trávy je předmět potřebný k dalšímu postupu, ale hra se vzpírala a vždy jsem byl odbyt pouze lakonickým vysvětlením podobným jako:: "Toto je tráva.". Když jsem po dlouhé době dorazil do lokace, kde mi postava řekla ať jí nějakou trávu donesu, jako mávnutím proutku byla tráva aktivním a "sebratelným" prvkem. Díky tomuto přístupu ve hře může dojít k brzkému zákysu. Jinak však není argumentu co proti hře použít. Grafika je poměrně příjemná a hudba dokonce velmi příjemná. Aby ne, když je vytáhnutá ze soundtracku Heroes of Might and Magic a dalších.

secret04Celkově je The Secret of Chunky Salsa poměrně vydařeným kouskem a tak ti, kdož jsou adventurně labilní a chtějí se pobavit díky obsaženého humoru, je TSoCHS zajímavou volbou. Teprve teď jsem si všiml, jak ohavnou zkratku tahle hra má!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

24 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.Najdete na iDNES.cz