Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Settlers: Smack A Thief!

  12:00aktualizováno  19. prosince 8:46
Kdo a co jsou Settlers, to předpokládám, že každý ví, ale co je to hříčka jménem The Settlers: Smack A Thief!, to by každý vědět nemusel. Pokud vás zajímá, co BlueByte připravil pro své fanoušky, aby se nenudili, než vyjdou čtvrtí Settlers, podívejte se dovnitř článku.

The Settlers: Smack A Thief!

Platforma: Freeware
Výrobce: MadCat Interactive

Stáhnout

Smack a thief

Jak jistě všichni příznivci strategie Settlers ví, BlueByte v brzké době chystá vydání už čtvrtého dílu a aby svým fanouškům čekání na nový přírůstek ukrátil, hodil na trh freewarovou legrácku odehrávající se ve stejném světě jako Settlers.

Hra The Settlers: Smack A Thief! se na první pohled podobá nejen svým jmenovcům, ale i Dungeon Keeperovi, lépe řečeno té jeho části, kde vystupuje ona všemocná ruka. Zatímco v DK jste s ní pobízeli své vlastní postavičky k vyšším výkonům, SAT ji používá jako nástroj pomsty na protivnících. Hlavními postavami ve hře jsou vaši osadníci, římští vojáci a Vikingové. Osadníci s vojáky stojí na vaší straně a brání váš majetek - zlato a stříbro, zatímco nenechaví Vikingové se vám ho snaží uloupit. To je v podstatě jádro hry - ubránit svoje cihličky co nejdéle, pokud možno až do té doby, než skončí úroveň.

Problém je v tom, že osadníci sami své bohatství bránit neumí a vojáci se k tomu zase moc nemají. Všichni do jednoho podřimují opřeni o halapartny (nebo co to drží v rukou) a jakoby zmoženi nějakou včerejší pitkou nevědí o světě. Jediným způsobem, jak je probrat, je právě pořádný šťouchanec do zad. Pravým opakem laxních stráží jsou Vikingové. Činorodě pobíhají po Smack a thiefvašem území a na co sáhnou, to ukradnou. Tedy ukradli by, kdybyste tam nebyli vy se svou rukou. Tou musíte zloděje trefovat a znemožňovat jim tak odnést to, co už si třeba stihli nastrkat do vaků.

Pochopitelně nemůžete od takových sekáčů, jako jsou BlueByte, čekat jen stále stejné, obyčejné pohlavkování kdekoho. Tak například můžete odstupňovat sílu úderu - čím déle držíte tlačítko zmáčknuté, tím silnější bude rána, která potom vyjde (stav "nabíjení" je vidět na barevném ukazateli). Podle toho jsou různé i výsledky, kterých u Vikingů takovou ranou docílíte. Pokud zloděje bacíte pouze nejslabší zelenou fackou, dostanete za to 5 bodů a zloděj bude na několik vteřin omráčený. Potom se ale otřepe a pokračuje v kradení. Vydržíte-li nabíjet o něco déle až do žluté fáze, přidá vám úder na konto 10 bodů a až se zloděj z rány probere, vezme nohy na ramena a po nějakou dobu nebude mít na loupení ani pomyšlení. Nejlepší je nabít ruku na maximum do červené fáze - nejenže je za to celých 20 bodů, ale navíc Viking stižený takovým úderem prostě odletí z obrazovky a už nikdy víc ho na svém území neuvidíte.

Smack a thief

Kromě Vikingů a svých stráží můžete bušit i do dalších objektů - stromů, domů a já nevím čeho ještě. Není totiž nikdy jisté, co odkud může vypadnout a všechny předměty mají nějakou cenu. Buďto tu, že vám přidají body k celkovému skóre (perla je za 50 bodů, diamant za 80 …) nebo vám pomohou ničit protivníky (bomby, zápalky).

Podstatné je, ubránit co nejvíc cihliček po dobu, která je vymezená jedním levelem (pokud by se vám to nepovedlo, hra končí a vy tak přijdete o všechny výhody plynoucí z dokončeného levelu - možnost uložení pozice a zapsání do High Scrores). Jakmile dokážete přestát vikingské nájezdy po celý level, přičtou se vám ještě body za každou ubráněnou cihličku (100 za zlatou a 60 za stříbrnou) a pak už se můžete zapsat do tabulky těch nejlepších.

Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz