Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Smurfs - šmoulové na scéně!

  12:00aktualizováno  3. září 10:30
Pamatujete si ještě teolevizní seriál, pojednávající o dobrodružství šmoulů? Pojďte na něj společně zavzpomínat prostřednictvím dnešní jednoduché arkády nazvané jednoduše The Smurfs.
50

The Smurfs

Platforma: Freeware
Výrobce: Studio Peyo

Stáhnout

The SmurfsDětství – každý jsme si jím prošli a věřím, že většina z vás jej má již i za sebou :-)! V tomto období jsme ze všech médií (televize, časopisy, nyní také počítačové hry) ve velké míře ovlivňováni, díky čemuž se velice snadno může stát, že si bezmezně zamilujeme některou z pohádkových či kreslených postaviček, na níž pak v dospělosti s láskou vzpomínáme jako na svého „dětského hrdinu“. Pro mnoho z vás to mohli být třeba Želvy Ninja, pokémoni, kačer Donald či třeba právě malé modré potvůrky, jež si říkají šmoulové. Pamatujete ještě na jejich dobrodružství, která jste s napětím sledovali na obrazovkách? Pojďme tedy společně zavzpomínat nad jednoduchou flashovku nazvanou prostě a jednoduše The Smurfs (přeloženo z angličtiny – Šmoulové).

Čekáte-li od The Smurfs nějakou propracovanou akční hru či příběhově silnou adventuru, která by vás provedla mnohými šmoulími dobrodružstvími, musím vás hned na začátek zklamat. Jestliže bych měla hru nějak žánrově začlenit, pak by se skvěle hodila mezi jednoduché arkády, které vám poskytnou alespoň chvilkové pobavení. Nic dlouhodobějšího tedy nečekejte.

The SmurfsVaším hrdinou se stane jeden ze šmoulů, který se bude pohybovat před velkou budovou, v jejímž druhém patře se nachází balkón. S největší pravděpodobností se jedná o nějakou restauraci či všeobecně zaměřenou výrobnu potravin. Jinak si totiž opravdu nedovedu vysvětlit ty hory všemožných kousků masa, chutných dortíků, čerstvých housek, hot dogů nebo právě uvařené kávy, které jsou bezdůvodně vyhazovány ven. Jakožto milovník jídla však nesmíte připustit, aby tolik lahůdek přišlo zcela nazmar. Nezbývá vám tedy nic jiného než bez přestání poletovat z jedné strany na druhou a zachytávat na svém podnosu všechny letící předměty. To však nebude úplně snadné, neboť potravina vám musí dopadnout přímo na podnos, jinak se rozplácne na chodníku pod vámi, za což vám bude odečten jeden z životů. Naopak jeden navíc vám bude přičten v případě, podaří-li se vám zachytit kuchařskou čepici, to však pouze pokud nemáte na kontě již čtyři životy, což je maximální počet. Za každou chycenou pochoutku budete odměňováni různým počtem bodů od 1 do 5. TemThe Smurfspo hry se bude pochopitelně neustále zvyšovat, díky čemuž budete mít opravdu co dělat, abyste všechno stíhali. Po skončení hry vám bohužel nebude nabídnuta možnost zapsání skóre, což herní dobu ještě více zkracuje.

Technická stránka je úzce spjata s technologií, jíž byla hra vytvořena – tedy Flash. Všechno je jednoduché, nicméně jako celek hra působí velice příjemně. Celkový dojem ještě navíc dotvářejí zvuky doprovázející dopad každé potraviny, jichž je hned několik druhů. Kdyby se hra mohla pochlubit daleko delší herní dobou a vypilovanou hratelností, jednalo by se bezpochyby o výtečný kousek. V tomto případě je The Smurfs pouze průměrnou flashovkou, která mnohým hrám z dílen Miniclipu nesahá ani po kotníky.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 51 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...Najdete na iDNES.cz