Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The SnowBall Fighter - zběsilá kachní akce

  12:00aktualizováno  19. srpna 11:07
Hrdinou počítačové hry může být skutečně kdokoliv. Důkazů o tomto tvrzení jsme tu v minulosti měli již mnoho a asi netřeba uvádět konkrétní příklady. Další hrou s netradičním hrdinou - kachnou - je i povedená akčně-logická hra SnowBall Fighter.

The SnowBall Fighter

Platforma: Freeware
Výrobce: Fluidmechanics Laboratory

Stáhnout

The SnowBall FighterDnešní plná hra jménem The Snowball Fighter může někomu připadat na první pohled hodně infantilní, protože hlavní roli tu hraje kachna, respektive kačer, abych byl přesný. Zrovna takový ten, který jakoby z oka vypadl tomu plastikovému, jehož vám maminka, když jste byli malí, dávala do vaničky při koupání ;o). Ale pryč s nostalgickými vzpomínkami na dětsví, pojďme se podívat na dnešní hru a onou prvopočáteční dětinskostí se nedejte moc zmást - ač námět vypadá trochu plytce, již teď vám prozradím, že se u hry budete opravdu dobře bavit.

Jste-li příznivci přesného škatulkování her do jednotlivých žánrů, budu vás muset zklamat, protože The SnowBall Fighter není hrou ani vyloženě akční, ani logickou. The SnowBall FighterJe to tak zhruba na pomezí, přičemž logická složka je hodně podobná legendárnímu Sokobanovi.

Ale co je hlavní náplní hry, ptáte se? Je to skutečně prosté. Musíte splnit celkem 30 misí, které si na nás autor připravil. To je sice zdánlivě vysoké číslo, ale cíle misí se od sebe moc neliší (většinou zabít všechny nepřátele, získat poklad a osvobodit kachničku), nicméně i přes to musím říci, že se u hry rozhodně nudit nebudete, protože skladba levelů je velmi různorodá a někdy dostanete na splnění mise i časový limit.

Každý z levelů se odehrává na omezeném prostoru, který je zaplněn sněhem, v němž vaše alter ego při pohybu zanechá stopu. Vaší jedinou zbraní jsou sněhové koule, jimiž můžete anihilovat nepřátele. Jejich počet (teď se bavíme o nepřátelích, ne o koulích:) se v průběhu vašeho postupu mění, někdy jich je spousta (a dokonce mohou být jištěni leteckou podporou), někdy se v levelu nemusí vyskytovat ani jediný nepřítel. The SnowBall FighterDivíte se, jak je to možné? To z důvodu, že občas přijde na řadu pouze logický level, v němž musíte přesouvat ledové kostky, abyste dosáhli cíle mise. Vedle nich jsou jednotlivé levely vyšperkovány spoustou překážek, jako jsou třeba pohyblivé kůly. Nepřátel je několik druhů a všeobecně nejlepší taktika, jak se nenechat zasáhnout jejich koulemi, je neustále se pohybovat a nezůstávat na místě.

Po technické stránce nelze hře skoro nic vytknout. Grafika je opravdu pěkná, vše je kompletně 3D a dokonce můžete měnit i kameru - jako výchozí je pohled třetí osoby s možností přepnutí vlastních očí a při řešení logických problémů á la Sokoban vše vidíte shora. Rovněž hudba nijak nezaostává a všechny použité motivy se ke hře perfektně hodí, stejné je to se zvukem. Takže jak vidíte, žádných vážnějších chybek hra neobsahuje a já vám ji mohu z celého srdce doporučit, poněvadž se u ní budete výtečně bavit.


Autor:


Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz