Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Spirit Engine – ambiciózní arkádové RPG

  12:00aktualizováno  7. dubna 7:12
Dnes si můžete vyzkoušet, jaké to je hrát za skupinku tří postav, bojovat, hledat souvislosti, plnit úkoly a objevovat nová místa. Přinášíme vám totiž arkádově pojaté, ale skvěle zpracované RPG, které dohrát není záležitostí na půl hodiny.

The Spirit Engine

Platforma: Freeware
Výrobce: Natomic Studios

Stáhnout

The Spirit EngineZ rukou Marka Paye z Natomic Studios vzešla hra, která nastavuje pomyslnou laťku mezi freeware hrami dost vysoko. Je to hra propracovaná po stránce grafické i zvukové a i děj hry je souvislý a promyšlený. Ve zkratce jde v příběhu hry o „šikovného“ horníka, který svým krompáčem nešťastně odkryl poslední kámen, jenž ho dělil od sluje, kde až do té doby nerušně odpočívala magická nestvůra. Ta si po takovém vyrušení ku pomoci vyvolává tři pomocníky, v jejichž roli se ocitáte.

Každou z postav si můžete vybrat a pojmenovat podle svého. Každá vaše postava dostává do vínku nějaké ty vlastnosti, jimiž může během hry disponovat a které hlavně (podobně jako třeba v Diablu) může s každým novým levelem vylepšovat nebo také získávat dovednosti úplně nové. Za pomoci hrubé síly jednoduchých i složitějších zbraní, štítů a kouzel se probíjíte nehostinnou krajinou, kde na vás na každém rohu čeká skupinka nepřátel. Právě o boji je hra asi nejvíc ze všeho. Předem si v přehledném, jednoduchém, ale plně dostačujícím menu nastavíte jakési série akcí, The Spirit Enginekteré potom postava při boji provádí. Každá postava má samozřejmě nějaké životy (Hit Pointy – chcete-li) a nějaké akční body, které musí doplňovat buď tím, že jedno kolo nic nedělá, anebo kouzlem. Nastavíte tedy útočnou, obrannou a například odpočinkovou sekvenci. Každá sekvence se skládá ze tří akcí, které se opakují, dokud nevyberte sekvenci jinou. Další možnost, kterou v bojí máte, je prohodit pořadí postav – to je potřeba, protože se útočí převážně na toho, kdo je vpředu.

Druhá část hry je o sbírání informací a samotném plnění úkolů. Musíte se probojovat na druhý konec poměrně rozlehlé mapy, tam sebrat nebo vybojovat určitý předmět, popřípadě vyzjistit nějakou informaci a s tím potom dále nějak naložit. Ve vesnicích můžete nakupovat za vybojované nebo za plněním úkolů vydělané peníze kouzelné předměty, zbraně a výbavu.

K ovládání celé hry vám bohatě postačí myš, i když můžete do jednotlivých menu (vlastnosti, výzbroj postav) přistupovat i pomocí klávesových zkratek. The Spirit EnginePráce s myší ve hře je intuitivní a hned od začátku víte, jak se po hře pohybovat, aniž byste kvůli tomu museli napřed absolvovat nějaký tutoriál.

Po grafické stránce, je hra zářnou ukázkou toho, co vše se dá z 2D grafiky vykřesat. Pozadí jsou propracovaná a přitom jednoduchá, aby nerušila při hře. Samotné postavy a krajina jsou barevně vyvážené a souboje pěkně, účelně animovány. Hudba na pozadí splývá s krokem vašich hrdinů. A je vhodně zvolena tak, aby vyhovovala tempu soubojů a zároveň ladila s pozvolným pohybem skupiny po vesnici.

Dialogům s cizími postavami je sice fajn rozumět, abyste ale věděli, co máte za úkol a angličtinu přitom tolik neovládáte, bohatě vám pro pochopení hry bude stačit jednoduché shrnutí jednou větou v briefingu. Zrodila se tedy velmi kvalitní hra s výbornou hratelností, kterou navíc – pokud vás bude bavit – nedohrajete za večer a přináší tak několik hodin zábavy.

The Spirit Engine The Spirit Engine


Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz