Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The TargeT - Robine Hoode, pomoc!

  12:00aktualizováno  29. března 2003 11:14
Pokud patříte mezi ty, kteří každou historku o Robinu Hoodovi lapají prvním posledním, nejspíše se vám bude dnešní freewarovka líbit. A to i přes to, že ji uvidíte tak trochu z druhé strany. Nebudete totiž ovládat luk a šíp, ale naopak, stanete se pohyblivým terčem! Nevěříte?

The TargeT

Platforma: Freeware
Výrobce: Petr Vadlejch (Apofis)

Stáhnout

The TargeT

Tak a máme tu další hru od človíčka, jež si nechá říkat Apofis. Že vám to nic neříká? No, možná vám bude bližší občanské jméno Petr Vadlejch, ale moc bych si tím jist nebyl. Rozhodopádně, hra je kompletně v češtině a zahrají si tak všichni, i ti jazykově méně zdatní.

Abych se ale nevrhnul rovnou k popisu samotné freewarovky, pár řádků věnuji hernímu menu. To obsahuje celkem pět položek. Tou první je klasický START, neboli spuštění hry. Vedle najdete SCORES, s nejvyšší dosaženou hodnotou. Dále zde máme tlačítko INFO a HELP, kde najdete stručné informace o vývoji, ovládání a cíli hry. Poslední buttonek KONEC jasně symbolizuje pokyn pro ukončení "aplikace". Předvídám, že volíte START a proto pokračuji.

Po chvíli se před vámi otevře malé "windowsí" okýnko, ve kterém vidíte střeleckou arénu. Alespoň mně to tak připadne. Totiž, toto místo je dosti specifické - můžete zde vidět diváky, přírodou uměle oddělené střelnice a na konci jeden malý, ovšem dostatečně pohyblivý terčík. No a abych nezapomněl, naproti jsou čtyři ostrostřelci. S lukem a šípy.

The TargeT

Přestože věřím, že podle předchozího odstavce si vše dáte do souvislostí a hned vyhrknete, co že je cílem této hry, předem říkám - "neuhodli jste"! Nenene, tentokráte nebudete ti, kteří míří svůj kouzelný šíp co nejblíže středu terče, tentokráte ovládáte samotný terč! Pokud si říkáte, jak je to možné, odpovím následně.

Cílem hry The Target je pohybovat terčem tak, aby se do něj trefil jeden ze čtyř šípů letících od střelců - ano, to jsou Ti pánové, kteří stojí zády k vám. Hra má celkem deset kol a obtížnost se stupňuje tím způsobem, že se zkracují intervaly mezi jedním a druhým výstřelem. A věřte, že v pozdějších kolech je to opravdu "záhul" chytnout každý první šíp.

The Target si zakládá na bodovém systému. Pokud šíp chytíte přesně doprostřed terče, získáte 20 bodů. Může se ale stát, že střed minete a šíp zůstane zachycen ve žluté oblasti - pak dostanete bodů 15. V ohraničení červeném dostanete bodů 10 a pokud chytnete šíp "jen tak tak", odměnou vám bude bodů 5.

The TargeT

Může se ale stát, že šíp proletí kolem a vy jej se svým terčem minete. Inu, to je zlé, neboť přicházíte o jeden cenný život. Těch je dohromady pět. O to radostnější pak je, když sesbíráte celou stovku bodů a postoupíte do dalšího levelu. Zmínil jsem už, že jich je celkem deset?

Grafické zpracování této české freewarovky je hodné svérázné. Nenajdete zde žádné povedené efekty, stíny, 3d momentky či cokoliv jiného. Ale, hra má svůj styl a jasně evokuje vzpomínku na starodávné časy. To se mi na ní líbí. I zvolená hudba se k tomu přesně hodí. Celkově tedy hodnotím The Target lehce nadprůměrně.

Autor:


Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz