Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Treasure - návod

  12:00aktualizováno  2. července 2:56
Na první pohled hra The Treasure vypadá jednoduše, ale zdání vás může zklamat! Jestliže se tedy stalo, že jste ve hře ""zakysli"", jistě vám přijde vhod náš návod na tuto hru.

Nejdříve jedno důležité upozornění, nepokoušejte se nikdy v inventáři spojovat, nebo používat předměty na sebe, není to zapotřebí a docílíte tak jedině toho, že se vám hra zasekne. Před zahájením hry je sice si možné přečíst pár rad do začátku, ale jelikož je vše v angličtině, připravila jsem pro vás tento návod, neboť přestože hra nepatří k nejtěžším, dá se v ní i velice snadno zakysnout. Jakmile se tedy po úvodní animaci ocitnete v chodbě přede dveřmi, seberte prvně všechny svršky z věšáku. Pak jděte doprava a ze skříňky odsuňte květináč, pod ním seberte nakreslený plánek. Hned vpravo z modrobílých přihrádek vyjměte CD disk. Jděte dvakrát doleva a odsuňte na zdi visící obrázek rakety.

Potom podle popisu, který máte v inventáři na plánku, přetočte trezorový zámek, no raději vám to popíši. Z 50 točit doleva na 10, pak z 10 doprava na 30 a nakonec z 30 na 20 doleva. Tím jste trezor otevřeli, vyjměte z něj disketu do počítače. Pokračujte dolů a z police seberte klíče, jděte dál dolů, ocitli jste se u regálů s knihami. Postupně po jedné si všechny knihy prohlédněte a kdykoliv se na některé objeví červený terčík, klikněte na ni. Pokud takto odklepnete všechny knihy, regál se otevře a vyjede ven přístroj s krystalem, zatím s ním nic ale nenaděláte. Pokračujte tedy čtyřikrát doprava a potom dolů, nyní se nacházíte v místnosti s počítačem. Nejdříve zastrčte šňůru do zásuvky, zapněte PC, musí se na něm rozsvítit malé žluté světélko.

Z inventáře vložte do počítače disketu, poté i CD disk a klikněte na monitor, objeví se vám číselný kód. Tento kód je ale plovoucí, tedy po každém spuštění hry jiný, mně se například objevilo číslo 71660611557. Nyní jděte dolů a toto číslo vepište pomocí zelených tlačítek do monitoru skříňky a potvrďte ho posledním tlačítkem vpravo dole ve světlezeleném rámečku. Pokud se spletete, pak použijte červené tlačítko vlevo dole, kód tak vymažete a začněte psát znovu. Jestliže zadáte kód správně, zpřístupní se krystal, seberte ho. Pak jděte třikrát doprava, u dveří použijte na klíčovou dírku klíče z inventáře, otevřete si dveře a vyjděte ven na ulici k vašemu autu.

Zde znovu použijte klíče na zámek vozu a nastupte si. Auto se s vámi v animaci rozjede, tak se nechejte v klidu dovést až do lesa, kde se samo zastaví. Pokračujte nahoru po cestě, ocitnete se před tarasem z balvanů. Přibližně uprostřed je malý kámen, klikněte na něj, otevře se tak vchod do jeskyně, vejděte dovnitř a vpravo seberte sekyrku. Vraťte se zpět, pak pokračujte doprava, jste nyní u malého ohýnku. Sekerkou odsekněte z prostředního stromu větev, tu potom použijte na ohýnek, máte v inventáři planoucí pochodeň. Vraťte se doleva ke vchodu a znovu vstupte do jeskyňky. Pochodeň použijte na tmavé místo v jeskyni před vámi, posvítíte si tak a můžete postoupit dále.

Před vámi se objeví stříbrná brána, na ni použijte z inventáře krystal, brána se otevře. Vstupte do ní, ale hned se vraťte, vlevo se objevil žebřík, vylezte tedy po něm nahoru, seberte tam krystal a sestupte dolů, znovu projděte branou. Nadvakrát vstupte až do kabiny rakety, pak přehoďte modrou a červenou páku, použijte na ně krystal a obě páky vraťte do spodní polohy. Stiskněte červené tlačítko, tak připravíte raketu ke startu, klepněte na modré tlačítko a nakonec přehoďte pravou zelenou páku dopředu. To je vše, vážení přátelé, pak už jenom sledujte závěrečnou animaci, v níž si to frčíte do kosmu. “GOOD LUCK”, nebo chcete-li, tak šťastnou a bezpečnou cestu.

Snad ještě jedno upozornění na závěr, pokud se vám stanete, že i přes moje varování použijete nějaké předměty v inventáři na sebe a hra se tak sekne, může se vám  přihodit i to, že se některá místa ve hře stanou nedostupnými. Pak nezbývá nic jiného, než hru smazat a znovu nainstalovat, tak raději pozor!

Autor:


Témata: Raketa

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Dots and Boxes - dojmy z betaverze

Dots and boxes

Máte rádi logické hry? Tým Sosáci vydal betaverzi své hry, která vychází z populárního Othella nebo Reversi.

Návod: Awakener - zcela neznámý opilec

Awakener

Sympatická adventura s poměrně logickými řešenímu hádanek je vhodná i pro začínající hráče adventur. Pokud byste se i...

Osada – interaktivní klip od autorů Machinaria

Osada

Mix trampů a Divokého západu šokuje svou vytříbeností.

ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra
ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra

Náš syn oslavil první narozeniny a rozběhla se další velká epizoda v jeho i našem životě. Ta měla mít trvání rok a půl. Abych nastínila situaci. Moje máti, a i ta manželova, jsou staré školy s utkvělou představou, že batole by mělo s první sfouknutou svíčkou odhodit pleny. Proto jsem si téměř každý telefonát vyposlechla (moje máti) nebo v každé druhé textovce dočetla (manželova máti), že bychom se už měli na to „lulání“ zaměřit.Najdete na iDNES.cz