Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Trials of Odysseus Kent – za pokladem!

  12:00aktualizováno  13. srpna 2004 1:06
Slavný poklad Randolfa McBoinga láká každý rok desítky amatérských hledačů. Mezi ně se zařadí i hlavní hrdina skvělé freewarové adventury – Odysseus Kent. Dokáže uspět v úkolu, který zabil desítky lidí před ním?
70

The Trials of Odysseus Kent

Platforma: Freeware
Výrobce: Fully Ramblomatic

Stáhnout

The Trials of Odysseus Kent The Trials of Odysseus Kent začínají netradičně – seznámením hlavní postavy, černovlasého, neupraveného mladíčka jménem Odysseus Kent, s hráčem. Následně už ale Odysseus neotálí a po poslední kontrole své pozice podle starobylé mapy se pouští do kopáčských prací za účelem vylovení slavného pokladu Randolfa McBoinga. Ale co se nestane – práci vzápětí přeruší nevrlý kněz, který zamítne jakékoliv pokusy o hledání pokladů na církevní půdě, kde se navíc každým okamžikem má objevit hrob bohatého člena rodiny Cretinů.

Odysseus neváhá a zjišťuje, že starší Cretin je již na pokraji smrti, nechce ale opustit svět živých, dokud se mu nesplní tři přání: vidět znovu skvělý film, který kdysi zahlédl v televizi, naposled si promluvit s dávno mrtvou ženou a konečně skonat s květinou vzácného druhu rostoucího jen na třech místech na Zemi v ruce. Jeho syn, Lionel Cretin, si již na tuto práci najal jednoho právníka, ten však sotva opustil dům této povedené rodinky, oběsil se na nejbližším stromu s dostatečně tlustými větvemi. Veškerá práce se získáním těchto tří na první pohled nemožných věcí tak připadne právě Odysseovi.

The Trials of Odysseus Kent od týmu Fully Ramblomatic jsou klasickou adventurou The Trials of Odysseus Kent vyrobenou v programu Adventure Game Studio. I když – ne jen tak ledajakou adventurou, protože při vyhlašování AGS Awards za rok 2002 nepřišla v konkurenci takových bomb jako King’s Quest II, Calsoon 2 či Norman Cooks in the Search for the Don zkrátka a odnesla si cenu za nejlepší dialogy. A po dohrání této výjimečně vtipné hry nelze se členy poroty než souhlasit…

The Trials of Odysseus Kent jsou skutečně výjimečně vtipnou hrou a rozhovory, kdy svatý otec vyjeví více o tom, jaký je Bohův oblíbený televizní program, či jak podle jeho názoru vznikají děti, kdy hrobař prozradí detaily o speciální škole určené jen na kopání hrobů, či závěrečné rozhovory nad otevřeným hrobem, opravdu nemají chybu. Humor, který nám Fully Ramblomatic předkládají, je inteligentní a netěží jen z narážek na klasické hry Lucas Arts či Sierry, jako tomu často bývá.

Hra není příliš velká co do rozsahu, ale přesto se podařilo i na malý prostor okolí kostela, hřbitova a městečka dohromady čítajícího nějakých pět obrazovek, vecpat velké množství puzzlů, které jsou víceméně originální a logické, ve velice malé míře se objevují klišovité předměty a nad jednotlivými akcemi je nutné přemýšlet. Přesto The Trials of Odysseus Kent nepatří The Trials of Odysseus Kent k těm nejobtížnějším freewarovým dobrodružstvím a dohrát je zvládnou i méně zkušení adventuristé.

Grafické zpracování je – pravda – poněkud diskutabilní. První pohled na obrázky jistě v nikom příliš velké nadšení nevzbudí, ale ve hře vše vypadá o třídu lépe. Některá pozadí jsou skutečně dosti amatérská, ale dehtová řeka, dům Cretinů či kostel vypínající se na kopečku nad hřbitovem, vytvářejí parádní atmosféru. Hlavní postava není vykreslena příliš detailně, ale jejím animacím se dá máloco vytknout. Bohužel, trochu zklame hudba. Autoři totiž nebyli schopni vytvořit svůj vlastní soundtrack, a tak se „spokojili“ s vykradením stop z programu RPG Maker, což jim zrovna ke cti neslouží.

The Trials od Odysseus Kent nepůsobí na první pohled příliš důvěryhodně. Ale grafika, která na screenshotech vypadá příšerně, ve skutečnosti vůbec tak hrozná není – a na hru, která se dobře hraje, pobaví a má pouze necelý jeden megabajt, člověk přece jen zase tak často nenarazí.

P.S.: Trable s plněním úkolů náročného Cretina jistě vyřeší náš kompletní návod.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

33 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz