Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Way of the Exploding Stick

  12:00aktualizováno  19. ledna 3:47
Baví vás hrát si na akční hrdiny současnosti? Zkuste tuto hru v roli roli osamělého bojovníka, který musí odolávat mnohonásobné přesile a to jen pomocí vlastních rukou a bojových umění. Máte na to?

The Way of the Exploding Stick

Platforma: Freeware
Výrobce: Razor 1911

Stáhnout

The Way of the Exploding StickTato 2D freeware hra je skutečně zajímavá pouze svým, ne tak obvyklým grafickým zpracováním, když všechny v ní se nacházející postavičky jsou zpracovány jako rozpohybované barevné úsečky, nutno ovšem uznat, že naprosto dokonalým způsobem. Ocitnete se v roli osamělého bojovníka, který musí odolávat mnohonásobné přesile a pokud dobře neovládáte bojové umění, známé jako “Kung-Fu”, ani se do boje nepouštějte, neboť nemáte žádnou naději na úspěch. Jen jako velmi zdatní bojovníci se můžete dostat až na samý konec hry, neboť nepřátelé se nacházejí na každé úrovni, za každým rohem a rojí se jako útočné vosy. Pokud se tedy nebojíte, můžete se pustit ihned do boje, stačí jen klepnout na Start.

Celý zápas se bohužel odehrává v jediném levelu, zato se po něm můžete proběhnout po různých podlažích či patrech, vylézat a slézat po několika žebřících, vracet se zpět a znovu dopředu, při tom ovšem neustále ničit všechny nepřátele, na které narazíte. Máte ovšem pouze omezené množství zdraví, jednou si ho můžete i doplnit, jehož ukazatel je neustále k dispozici v levém horním rohu obrazovky a hned pod ním vám narůstá počet získaných bodů, obdržených za poražené nepřátele. Ve hře se pohybujete prostřednictvím kurzorových kláves, pro boj používáte klávesy S, D, C, X, k výskoku a kombinací jednotlivých úderů, kopů a otáček pak přiklepněte vždy, pokud to uznáte zapotřebí, klávesu V.

The Way of the Exploding StickSami se brzy přesvědčíte o tom, co takto všechno dokážete a uštědřené rány nepřátelům budou čím dále tím více smrtelnější, neboť při správné volbě kombinací lze nepřítele usmrtit jediným správným a účinným chvatem, či kopem. Chce to jen cvik a výdrž, postupem doby se to určitě dokonale naučíte. Souboje končí tím okamžikem, pokud přijdete o všechno zdraví a nebo se vám podaří zničit samotného Bosse, který se nachází vždy úplně na konci vpravo. Tady ovšem čeká nepříjemné překvapení, neboť ať prohrajete, či vyhrajete, objeví se vám podle počtu dosažených bodů napsané povídání, bohužel v angličtině. Některé průpovídky jsou dokonce velice vtipné, podle toho, kolik bodů jste dosáhli.

Budete odkázáni na to, abyste místo sebe poslali do soubojů vlastní mladší sestru, také se můžete dovědět, že jste docílili školského kreditu, který překoná mnoho dalších bojovníků, dočkáte se ovšem i pochvaly za dosažený výsledek. To již zmíněné neblahé překvapení pak spočívá v tom, že ať klepnete a to i v případě, že jste porazili také Bosse, znovu na Start, zobrazí se vám pouze černá plocha, v nejlepším případě se tam objevíte vy sami, ale víc nic se neděje, žádný další sok se již neukáže. The Way of the Exploding StickNezbývá tudíž nic jiného, než hru opustit a začít hrát znovu a snažit se dosáhnout lepšího skóre a porazit i Bosse. Snad jen znalci anglického jazyka mohou navíc získat požitek z již zmíněných průpovídek a komentářů.

Připravte se také na to, že v průběhu hraní neuslyšíte žádnou doprovodnou hudbu, natož pak nějaké zvukové efekty, po celou dobu hraní vás bude doprovázet jenom hrobové ticho. Ale ruku na srdce, co byste také měli očekávat více od flashové hry, která je zpracována v pouhých 225 KB? Domnívám se, že za tuto velikost jste se alespoň pořádně vyřádili na svých nepřátelích a uštědřili jim mnoho správně mířených smrtících ran včetně kopanců a alespoň tak se snad na chvíli trochu pobavili.

 

Autor:


Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...Najdete na iDNES.cz