Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Will - návod

  12:00aktualizováno  26. srpna 5:00
Jednou ze starších klasických freeware adventurek je i The Will od týmu Ambrosine, který jsme si dovolili dnes zrecenzovat a jak je už dobrým zvykem, nabídnout k němu i kompletní návod…

The Will Od zavřené brány jděte na západ a sever. Prozkoumejte keř, který je jiný než ostatní, a seberte plechovku. Jděte zpět k bráně, na východ a na sever, zde seberte krumpáč. Vraťte se k bráně, namažte zámek olejem z plechovky a otevřete si ji klíčkem. Prozkoumejte poštovní schránku, vypadne z ní první z patnácti drahokamů. Pak si otevřete dveře a projděte dovnitř. Pokračuje ještě do další místnosti, v rohu seberte deštník a prozkoumejte vedle stojící kaktus – nachází se v něm další z drahokamů.

Pokračujte do obýváku vpravo, prozkoumejte pravý gauč a seberte klíč. Jděte do jídelny směrem nahoru a zde seberte ze stolu lampu a podívejte se pod obrázek Space Doubt, nachází se tam skrytý sejf. Bohuže zatím neznáte kombinaci, takže pokračujte doprava do kuchyně a zde otevřete ledničku a vybrakujte její obsah. Jděte dvakrát doleva do galerie, prozkoumejte koberec a rozbijte krumpáčem sochu, nachází se v ní drahokam. Vezměte si ještě stoličku, na které socha stála, a pokračujte dolů a pak po schodech nahoru, postavte si na kobereček stoličku a natáhněte se nahoru k větráku, vydá čtvrtý drahokam. Bohužel, židle se pod vámi zlomí.

The WillJděte do koupelny, seberte zpod koberce sirky ucpěte záchod závětí a spláchněte ho – objeví se pátý drahokam. Jděte dolů a doprava do studovny, prozkoumejte stůl a seberte páčidlo. Dvojklikněte na okno a vydejte se dvakrát doleva do ložnice. Použijte sádlo na zaseklý šuplík u šatníku, otevřete ho a seberte další drahokam. Prozkoumejte zrcadlo a vraťte se do kuchyně. Zapalte lampu a jděte po schodech dolů. Ohřejte si v páře hamburger a pak ji zablokujte pomocí deštníku. Dále otevřete páčidlem bednu a seberte drahokam, pak si opatrně vezměte deštník zpátky.

Vraťte se do předsíně a pomocí malého klíče odemkněte hodiny, nachází se v nich osmý drahokam. Devátý má u sebe pejsek venku, jděte před bránu a na východ a na jih, nakrmte ho hamburgerem a prozkoumejte jeho boudičku. Od něj jděte na jih, vejděte do boudy, seberte zde klíč a srovnejte pravý šuplík pomocí krabičky sirek. Otevřete ho a nabijte si zde baterku. Jděte dvakrát doprava a pomocí deštníku seskočte z útesu. Jděte doleva, skočte do vody, doplavte si doprava pro drahokam, vraťte se na obrazovku, kde je koupání povoleno a zde z vody vylezte. Použijte krumpáč na útes a vydobyjte z něj jedenáctý drahokam.

The WillVylezte po vinné révě opět nahoru, jděte na sever a pomocí páčidla uvolněte kamennou bariéru. Seberte drahokam, rozsviťte baterku a vejděte dovnitř (nezkoušejte to s lampou, je tam plyn a vybuchli byste). Seberte z uhláku nejprve drahokam a pak ještě kousek uhlí. Jděte ven a dojděte až do nejsevernější a nejvýchodnější obrazovky, zde projděte otevřenou branou do bludiště. Jděte dvakrát doprava, dvakrát nahoru, jednou doprava a seberte čtrnáctý drahokam, pak doprava, dolů, doprava seberte disketu a jděte doprava, doleva ven z bludiště.

Vraťte se do domu a jděte nahoru do studovny, použijte disketu na počítač, otevře se šuplík stolku, v němž se nachází patnáctý drahokam. Pak jděte do ložnice, pomocí uhlí si zvýrazněte nápis na zrcadle a zapište si kód od trezoru. Vraťte se do jídelny, otevřete trezor a seberte poslední, šestnáctý drahokam. Pak už jen přejděte přes koberec v galerii a užívejte si nevšedního bohatství…

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Kulivočko - dojmy z dema

Kulivočko

Zahráli jsme si demo české adventury Kulivočko.

Rozhovor s Danielem Viktorinem

Rozhovor - Daniel Viktorin

O chystaných projektech, prodejích shareware her na našem trhu i nové online hře jsme si povídali s naším bývalým...

Pojmenovali dítě podle postavy ze hry a získali hry zdarma na doživotí

Dovahkiin

Čerstvě narozený Dovahkiin byl pojmenován podle postavy ze hry na hrdiny The Elder Scrolls V: Skyrim. Jeho rodiče...Najdete na iDNES.cz