Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Winter Rose - úžasné pohádkové dobrodružství

  12:00aktualizováno  12:54
Ačkoliv je zima prozatím v nedohlednu, jistě vás v těchto letních dnech dokáže zchladit a pozvednout natolik propracovaný zimní a pohádkový příběh jako nabízí právě adventura The Winter Rose. Tak nač ještě čekáte?
80

The Winter Rose

Platforma: Freeware
Výrobce: BaRoN

Stáhnout

Duty and BeyondStejně jako zde na Plných Hrách se můžete dočkat občas obměňované rubriky Náš TIP, kde se představují ty nejzajímavější hry, které každopádně stojí za povšimnutí, existuje něco podobného rovněž ve vzkvétající komunitě kolem programu Adventure Game Studio. Pokud totiž zavítáte do galerie her, přivítá vás jakási obdoba „hry měsíce“, tedy projektu, který si díky své kvalitě pozornost hráčského publika zaslouží. Pro měsíc srpen je to právě The Winter Rose.

A nutno hned na úvod podotknout, že si tuto dočasnou nálepku hra odnesla zaslouženě. Na úvod nás přivítá vizuálně nezajímavé intro. Jediné, co nám vedle černé obrazovky bude dělat společnost je obličej jednoho starého muže, z něhož se posléze vyklube dědeček hlavní postavy, tedy vás. Ten vás seznámí s momentálním nezáviděníhodným stavem království, které je již delší dobu suWinter Rosežováno Ledovým Drakem, který znamenal doposud zhoubu pro většinu lidských obyvatel a tak se není co divit, že se nás tento starý a moudrý průvodce snaží přesvědčit k opuštění města. Ale ruku na srdce, co by to bylo za adventuru, kdyby se její hlavní hrdina nepostavil všem problémům a nepokusil se draka zastavit. A toho si byli vědomi také autoři, kteří se vydali klasickou vyšlapanou cestičkou „zachránce světa“.

Příběh tedy žádné překvapivé zvraty ve svém jádru nepřináší, otázkou tedy zůstává co přesvědčilo komunitu okolo programu AGS The Winter Rose doslova zbožňovat, opěvovat, chválit a to kdekoliv je to možné. V první řadě to byl také příběh, který sice není nikterak originální, ovšem zajímavý a nepřestane vás zajímat ani po několika minutách hraWinter Rosení. Svůj podíl na této „slávě“ bezpochyby nese také zpracování a prostředí hry. Ta je totiž do malebné pohádkové krajiny, která je pokryta bílým sněhem – což je sice v době kdy u nás vrcholí léto lehce netypické, ale rozhodně příjemné. Z podařené lze označit také krátké filmečky a cut-scény doprovázející děj, jež pomáhají skvěle dotvářet výslednou atmosféru, která je se zapojením všech již zmíněných prvků opravdu hutná.

Jinak se jedná o zcela klasickou point&click adventuru. Mezi tradičními volbami jako použij, mluv, jdi, přepínáte klikáním pravým tlačítkem myši či za pomocí jednoduchého vyjíždějícího menu v horní částí obrazovky, kde se nachází rovněž vstup do inventáře. Sečteno a podtrženo by milovníci adventur neměli za žádnou cenu toto dílko minout a to už jen pro tu podařenou pohádkovou atmosféru a příjemné 2D zpracování.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 54 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz