Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

The Winter Solstice - ta pravá vánoční atmosféra

  12:00aktualizováno  12. prosince 7:06
Neskutečně zábavný projekt určený do Vánoční zahraniční soutěže. Poměrně originální nápad se potkal se skvělým zpracováním což dohromady vytvořilo hru, která by neměla uniknout vaši pozornosti. Stahujte!
80

The Winter Solstice

Platforma: Freeware
Výrobce: Mr. Chubigans

Stáhnout

The Winter SolsticeZimní soutěž Yoyogames prozatím vypadá na pořádně krutou bitvu a svou trošku do ohně přilili také zahraniční Vertigo Games, zkušený to tým věnující se i tvorbě komerčních her. Jejich The Winter Solstice patří k těm nejlepším přihlášeným projektům a jen málokdo na originálním konceptu pozná, že se prvotními inpulzy k jeho vytvoření staly hry jako je Geometry Wars či Everyday Shooter.

Opomentu samozřejmě nebyl ani příběh, zasazený do jedné tropické krajiny, kde si každoročně připomínají Vánoce prostřednictvím hry o šesti aktech, která je plná líbivých světýlek a atmosférické hudby. V průběhu všech aktů je navíc možno vidět, jak sThe Winter Solsticee okolní podoba Vánoc nenavratitelně mění a to vlivem zvyšující se okolní teploty (že by lehká narážka na globální oteplování?:)

Jak se říká – i s malým kašpárkem lze hrát velké divadlo a to pro tuto hru platí v tom pohledu, že i když sníh v okolí nezadržitelně taje, stále je možno za vaší vydatné pomoci udržet ve vzduchu tu správnou sváteční atmosféru. Ta ostatně z The Winter Solstice jenom sálá, což má na svědomý perfektní výběr hudby a především vkusná grafika založená na vašich herních akcí, které při troše šikovnosti vyvolají na obrazovce hotový tanec vánočních světélek. Sám hráč totiž ovládá malou kouli zavěřenou na provázku a po něm se také bude celou dobu pohybovat. Daleko důležitější je ale kurzor myši se zaměřovacím křížkem, který při stisku levého tlačítka myši začne vystřelovat modré sněhové koule. Ty jsou jediným dostupným projektilem s omeThe Winter Solsticezeným dostřelem a sílou. Tu můžete dočasně zlepšit díky sněhové vločce, která se čas od času na krátkou dobu spustí dolů a pokud ji seberete, upgrade je váš.

Likvidovat pak budete protivníky , kteří se taktéž spouští směrem dolů a celkově je lze zařadit do dvou skupin. Za prvé to jsou různobarevná světýlka, které nehrozí ničím zlým, jen vám v případě, že je zlikvidujete, připíší na účet nějaké ty body navíc. To ale nejde říct o obřích koulích, které se spustí dolů a po nějakou dobu zde postávají a pak se opět odeberou výše a nebo je do té doby zničíte. Tyto na první pohled nepříjemně vypadající koule na vás navíc vystřelují smrtící projektily, jež jsou mnohdy i naváděné. Navíc se budou barvy těchto koulí měnit a s nimi i narůstat jejich odolnost a schopnost jejich projektilů, což významně navyšuje hratelnost a již druhý akt je opravdovou výzvou. Zároveň je ale hraní The Winter Solstice návykovou záležitostí a tak vám to prostě nedá a budete to zkoušet dokola a dokola byť mnohdy nebudete autory častovat zrovna slušnými slovíčky, jako tomu bylo v mém případě.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

33 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz