Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Theme Park Minigame - skákací hrad

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 3:08
Krátké freewarové hříčky, mající za úkol zpopularizovat a zpropagovat své prodávané předlohy, začínají být poslední dobou stále populárnější. Po vydařeném kousku z dílen Blue Bytu, který mnohé donutil k přehodnocení svého postoje k veleúspěšné sérii Settlerů, tu máme bullfrogáckou ""simulaci skákacího hradu"".
50

Theme Park Minigame

Platforma: Freeware
Výrobce: Bullfrog

Stáhnout

Není snad na světě hráče počítačových her, který by neznal velice úspěšnou a stejně tak početnou sérii budovatelských strategií Theme Park. Sérii, která za několik let zmutovala z původně skvělé zábavy pro všechny virtuální podnikatele do kyčovité infantilní nehratelné nesmyslnosti, její vydavatel, společnost Bullfrog, před nedávnem obohatila o nový, vpravdě miniaturní kousek. Je jím freewarovka Theme Park Minigame, kterážto si klade za cíl především zpropagovat poslední díl lunaparko-stavěcí strategie. V principu je tedy samozřejmě velice jednoduchá.

Theme ParkDo města přijel skákací hrad a nezbedné mrňavé dětičky nenapadlo nic hloupějšího než sebrat všechny své kamarády a jít v něm skotačit. Tak jako správné nesvéprávné děti i tito infantilové nejsou schopni odhadnout správnou úsnosnou míru, kdy by měli hrad (resp. dinosaura) opustit, a tak tato zodpovědná práce spočine na vašich dospěláckých bedrech. Vašim úkolem bude všechny návštěvníky hradu co nejrychleji "chňapnout" do virtuální tlapy a vynést pryč. Problém je v tom, že i když jsou děti relativně hloupé, jakmile jim dojde, že se jim snažíte v zábavě zamezit, pozvou si své stejně smýšlející přátele a vaše práce se tak začne značně komplikovat. Lidiček bude na hradě hopsat stále víc a víc a pakliže je nestihnete zavčas ze skákacího dinosaura odstranit, začnou jeden po druhém "vybuchovat".

Stav každého dítka můžete, resp. přímo musíte kontrolovat pomocí dialogových bublinek, které se objevují nad hlavou každého z nich. Kreslená sdělení jsou škálovitě odstupňována, což znamená, že čím déle děti na atrakci necháte, tím negativnější ikonkou se vám pak odmění. Necháte-li toliko tři dítka uskákat až k definitivní eliminaci (čemuž se ostatně stejně jednou nevyhnete), hra se ukončí a vy, máte-li v sobě dosud zbytky onoho příšerně rodičovského ducha, můžete zkusit své štěstí ještě jednou... tedy, aby nedošlo k omylu, zkoušet to můžete kolikrát chcete, nicméně vážně pochybuji, že by to někoho z vás, starších desíti let, nějak významně dlouho bavilo.

Theme ParkHratelností je na tom vůbec Theme Park Minigame vcelku špatně. Ačkoli má hra jistý nápad (i když i o jeho smyslu by se dalo poměrně oprávněně polemizovat), není aspoň pro starší hráče nijak chytlavá a uspokojí tak zřejmě pouze mladší hráčstvo. Na druhou stranu ale ani nelze bezvýhradně tvrdit, že je TPM hrou vyloženě špatnou. Mimo rozhodně velice pěkné grafiky a sympatických animaček je totiž po pár počátečních chvílích i zajímavou adrenalinovkou. Jak totiž děti přibývají a přibývají, začíná jich být na nafukovacím hradu skutečně velmi mnoho a jejich včasné odstraňování vyžaduje nejen přesnou mušku ale taky hbitou myšku.

Teď něco málo k technickým parametrům. Ke grafice hry jsem už pár slov řekl v předchozím odstavci, přesto bych se k ní ještě rád vrátil. TPM je kompletně vytvořena ve Flashi, což je výhodné jednak z toho důvodu, že ji spustí v podstatě každý, a jednak proto, že na svou velikost (několik set kilobytů) vládne neobyčejně podařenou grafikou i skvělým hudebním a zvukovým doprovodem. Dítka výskají a jásají, v pozadí pohrává taková pohodová, uvolněná muzika - prostě ideální prostředí pro nevázané kolotočářské orgie :).

Přes to všechno bych ale závěrem rád všechny fanoušky budovatelských strategií upozornil, že TPM rozhodně není nijak myšlenkově náročným dílkem a hodí se spíš k zabavení malých dítek či něžnějších poloviček, než na nějaké déletrvající zabavení. Máte-li ale rádi Flashové hry a nevadí vám, že vás po pár minutách přestanou bavit, třeba se vám TPM zalíbí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 90 čtenářů


Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

miniDooM 2 je klasická řezničina ve 2D, ale neméně skvělá

miniDooM 2

Démoni, tvrdá hudba, motorová pila, plazmová puška, barevné klíče, tajné místnosti… Co ještě se vám vybaví, když se...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz