Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Theme Park Minigame - skákací hrad

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 3:08
Krátké freewarové hříčky, mající za úkol zpopularizovat a zpropagovat své prodávané předlohy, začínají být poslední dobou stále populárnější. Po vydařeném kousku z dílen Blue Bytu, který mnohé donutil k přehodnocení svého postoje k veleúspěšné sérii Settlerů, tu máme bullfrogáckou ""simulaci skákacího hradu"".
50

Theme Park Minigame

Platforma: Freeware
Výrobce: Bullfrog

Stáhnout

Není snad na světě hráče počítačových her, který by neznal velice úspěšnou a stejně tak početnou sérii budovatelských strategií Theme Park. Sérii, která za několik let zmutovala z původně skvělé zábavy pro všechny virtuální podnikatele do kyčovité infantilní nehratelné nesmyslnosti, její vydavatel, společnost Bullfrog, před nedávnem obohatila o nový, vpravdě miniaturní kousek. Je jím freewarovka Theme Park Minigame, kterážto si klade za cíl především zpropagovat poslední díl lunaparko-stavěcí strategie. V principu je tedy samozřejmě velice jednoduchá.

Theme ParkDo města přijel skákací hrad a nezbedné mrňavé dětičky nenapadlo nic hloupějšího než sebrat všechny své kamarády a jít v něm skotačit. Tak jako správné nesvéprávné děti i tito infantilové nejsou schopni odhadnout správnou úsnosnou míru, kdy by měli hrad (resp. dinosaura) opustit, a tak tato zodpovědná práce spočine na vašich dospěláckých bedrech. Vašim úkolem bude všechny návštěvníky hradu co nejrychleji "chňapnout" do virtuální tlapy a vynést pryč. Problém je v tom, že i když jsou děti relativně hloupé, jakmile jim dojde, že se jim snažíte v zábavě zamezit, pozvou si své stejně smýšlející přátele a vaše práce se tak začne značně komplikovat. Lidiček bude na hradě hopsat stále víc a víc a pakliže je nestihnete zavčas ze skákacího dinosaura odstranit, začnou jeden po druhém "vybuchovat".

Stav každého dítka můžete, resp. přímo musíte kontrolovat pomocí dialogových bublinek, které se objevují nad hlavou každého z nich. Kreslená sdělení jsou škálovitě odstupňována, což znamená, že čím déle děti na atrakci necháte, tím negativnější ikonkou se vám pak odmění. Necháte-li toliko tři dítka uskákat až k definitivní eliminaci (čemuž se ostatně stejně jednou nevyhnete), hra se ukončí a vy, máte-li v sobě dosud zbytky onoho příšerně rodičovského ducha, můžete zkusit své štěstí ještě jednou... tedy, aby nedošlo k omylu, zkoušet to můžete kolikrát chcete, nicméně vážně pochybuji, že by to někoho z vás, starších desíti let, nějak významně dlouho bavilo.

Theme ParkHratelností je na tom vůbec Theme Park Minigame vcelku špatně. Ačkoli má hra jistý nápad (i když i o jeho smyslu by se dalo poměrně oprávněně polemizovat), není aspoň pro starší hráče nijak chytlavá a uspokojí tak zřejmě pouze mladší hráčstvo. Na druhou stranu ale ani nelze bezvýhradně tvrdit, že je TPM hrou vyloženě špatnou. Mimo rozhodně velice pěkné grafiky a sympatických animaček je totiž po pár počátečních chvílích i zajímavou adrenalinovkou. Jak totiž děti přibývají a přibývají, začíná jich být na nafukovacím hradu skutečně velmi mnoho a jejich včasné odstraňování vyžaduje nejen přesnou mušku ale taky hbitou myšku.

Teď něco málo k technickým parametrům. Ke grafice hry jsem už pár slov řekl v předchozím odstavci, přesto bych se k ní ještě rád vrátil. TPM je kompletně vytvořena ve Flashi, což je výhodné jednak z toho důvodu, že ji spustí v podstatě každý, a jednak proto, že na svou velikost (několik set kilobytů) vládne neobyčejně podařenou grafikou i skvělým hudebním a zvukovým doprovodem. Dítka výskají a jásají, v pozadí pohrává taková pohodová, uvolněná muzika - prostě ideální prostředí pro nevázané kolotočářské orgie :).

Přes to všechno bych ale závěrem rád všechny fanoušky budovatelských strategií upozornil, že TPM rozhodně není nijak myšlenkově náročným dílkem a hodí se spíš k zabavení malých dítek či něžnějších poloviček, než na nějaké déletrvající zabavení. Máte-li ale rádi Flashové hry a nevadí vám, že vás po pár minutách přestanou bavit, třeba se vám TPM zalíbí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 90 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Najdete na iDNES.cz