Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

There Are People In The Blocks - osvoboďte všechny lidi

  12:00aktualizováno  12. srpna 11:16
Dnešní hra je poměrně originálním projektem, k jehož ovládání vám úplně vystačí vlastní myš. S tou budete muset opravdu kmitat a přesně klikat, jinak budete každý ze zábavných levelů opakovat do nekonečna.
70

There Are People In The Blocks

Platforma: Freeware
Výrobce: mindstagegames

Stáhnout

There Are People In The BlocksGamemaker díky podstatnému zjednodušení a zpřístupnění tvorby her širší veřejnosti dává prostupovat na freeware scénu celou řadu originálních nápadů, které nejsou jen mnohokrát viděnými kopiemi. Netroufám si tvrdit, zda je There Are People In The Blocks skutečně natolik originálním projektem, každopádně jsem prozatím podobnou klikací šílenost nehrála. O to překvapenější jsem byla jeho slušně navrženým konceptem a hratelností.

Hra se téměř výlučně odehrává v malém okně, kde jsou na ještě menším prostoru vyskládány drobné různobarevné kostičky. Ty se vám představí i v rozehřívacím kole, kde budete prozatím bez jakýchkoliv nástrah činit, to co je zde vaší povinností. Jednoduše tedy uchopíte myš a za pomocí jejího kurzoru budete jednoduše klikat na ty kosThere Are People In The Blockstičky, kde jsou jasně viditelné siluety lidí. Takto musíte odstranit úplně všechny, teprve poté pro vás tutoriál končí a jste vhozeni do samotné hry.

Pokud jste doposud na konceptu nepocítili nic zajímavého, vězte, že to hlavní je teprve před vámi. Již v prvním kole se totiž do hry zamotá několik dalších faktorů. Tím hlavním je časový limit, častokrát nastavený na pouze několik málo sekund, což je opravdu změřený a vyzkoušený čas, který je potřebný pro každého hráče k dokončení levelu. To ale znamená ani na minutu nezahálet, klikat jednoho po druhém a hlavně se nesplést. Jako matoucí předměty je totiž do pole rozmístěno několik smajlíků. Pokud kliknete na ty, připravíte se o cenné sekundy a můžete okamžitě stisknout klávesu pro restart – se ztrátou části limitu se mi totiž level nepodařilo už dokončitThere Are People In The Blocks snad nikdy. Komplikovanosti hry pak přispívá i barevné odlišeníkostiček a jejich miniaturnost. V takovýchto rozměrech rozeznat, co je na ní vykreslené je mnohdy nemožné a to zvlášť při takovém spěchu. A tak se mnohdy bude stávat, že podle vás odemknete cestu všem lidem, level ale stále ne a ne skončit a tak budete v posledních sekundách zběsile kroužit očima po obrazovce a hledat zbylého záškodníka. Naštěstí je ale levely možno opakovat kolikrát se vám zachce a hlavně pozice postaviček v rámci jednoho se při takových opakováních nemění. Při třetím pokusu tedy můžete level absolvovat téměř se zavřenýma očima.

Grafická stránka trpí především ubohým rozlišením. S tím ale na druhou stranu pro zachování úmyslu nešlo nic udělat. S pouze drobným okýnkem se tedy budete muset při hraní There Are People In The Blocks prostě smířit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz