Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Thrust Xtreme - vynikající remake

  12:00aktualizováno  27. listopadu 5:24
Pamatujete na stařičký Thrust? Pak vězte že maličká vesmírná raketka je zase zpátky, aby vysvobodila z podzemního zajetí co možná nejvíce koulí. A jak bude úspěšná klasicky závisí jen a pouze na vás.
80

Thrust Xtreme

Platforma: Freeware
Výrobce: Wiebo de Wit

Stáhnout

Thrust Xtreme Viděno pohledem fanouška klasické arkádové hříčky Thrust, nemá na plných hrách zrovna na růžích ustláno. Uznejte sami, v archivu je k nalezení víceméně jedna jediná adaptace a to ještě víceméně průměrné kvality. Zlým dnům je ale konec a to zásluhou Wieba de Wita, díky němž vzniklo zajímavě vypadající přepracování, které se navzdory prvotním záměrům vhodit hru do vod sharewaru dostává ke všem hráčům zcela zdarma.

Při onom zásadním rozhodnutí pak roli rozhodně nesehrála nechvalná kvalita dílka, za níž by jen opravdový hlupák utratil nějaký ten pečlivě našetřený peníz. Ve skutečnosti je totiž Thrust Xtreme opravdu luxusním remakem, jež by se mohl směle utkat pozici nejlepšího moderní přeThrust Xtreme pracování této klasiky. Svůj podíl na tom pochopitelně nese i samotné zpracování, jež je na první pohled až příliš strohé. Ve skutečnosti ale tato promyšlená změť různobarevných čar propůjčuje Thrust Xtreme nezaměnitelnou retro atmosféru, která bude jedním z hlavních faktorů, které vás u monitorů prostě udrží.

Co se úkolu týče, ten zůstal samozřejmě nezměněn. A tak se opět ujímáme role malé vesmírné lodičky, která má před sebou sérii levelů, přičemž v každém musí vytáhnout nahoru malý balónek. Ten je zpočátku umístěn na povrchu země, to je ale ta nejjednodušší varianta a již v dalších levelech začne nepříjemně přituhovat a ke slovu se tak dostane preciznost, bez níž byste se zrovna daleko nedostali. Ovládání takové raketky totiž není vůbec nic jednoduchého. Jediné co můžete dělat je obsluha zadních trysek a otáčení doprava a doleva, tudíž správné nasměrování lodi bude mnohdy otázkou i několika pokusů. A právě zde se dostavuje první docela citelná nepříjemnost. VzhlThrust Xtreme edem k tomu že není Thrust Xtreme zrovna jednoduchou záležitostí, vcelku zamrzí absence nějaké možnost ukládání či zaznamenávání hesel, sloužících jako klíč k misím. Tento fakt autor zcela opomněl a tak budete muset pokaždé, kdy přijdete o všechny ze svých tří životů začínat pěkně od začátku, což v počátečních fázích hry až tak nevadí vzhledem k tomu že třeba končíte již v třetím levelu. Dokážu si ale představit rozčarování toho kdo nesmyslnou chybou skončí podstatně dále a bude muset absolvovat celou tu štreku znovu až k místu, kde udělal onu osudnou chybu.

Sečteno a podtrženo je Thrust Xtreme výslovnou nutností pro všechny, kdož mají nebo měli Thrusta kdy rádi. Nabízí starý dobrý koncept v novém přitažlivém kabátku – a opět s onou neskutečně chytlavou hratelností.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

26 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.Najdete na iDNES.cz