Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tilt Factor - nebezpečné tornádo

  12:00aktualizováno  10:05
Tornádo a barely s kontaminovaným materiálem. Přijde vám to jako trochu moc, co se koncentrace nebzpečných věcí týče? Tak jako tak se s tím setkáte v logické hře Tilt Factor, kde půjde o nahýbání plošinky.
60

Tilt Factor

Platforma: Freeware
Výrobce: zachman

Stáhnout

Tilt FactorPokud se v nějaké hře jako jeden z hlavních činitelů podílí tornádo, většinou jde o hru katastrofiuckou, kde se zachraňují lidi v co možná nejvyšších objemech. To ale neplatí u logické záležitosti Tilt Factor, kde se soustředíte na trochu odlišný úkol. Na samotném vrcholu tornáda se zcela nepochopitelně objevila plošina. Ta ale není tak důležitá jako to, co se nachází přímo na ní. Skládá se z několika pevných částí a mnoha dalších, pohyblivých. Ty jsou v tomto případě asi nejvíce důležité. Cílem každého levelu je svrhnout dolů do větrné smršti všechny dostupné kontejnery s radioaktivním odpadem. Tyto barely se většinou nachází zaskládané pevnými a nepohyblivými částečkami a vy je tedy dobrou logickou úvahou musíte dotlačit až k okraji desky, odkud se zřítí dolů.

Tilt FactorJedinou cestou, jak toto zvládnout, je využívat valících se kuliček, k nimž máte přímý přístup. Jejich ovládání probíhá jednoduše za pomocí WASD, přičemž dvojice dalších kláves slouží k přepínání mezi jednotlivými kuličkami, kterých může být na ploše od dvou výše. Na počátku jsou pevně ukotvené a udržují plošinku v rovnováze. Poté, co začnete s jednou hýbat to již alew neplatí. Kousek země se začne nahýbat směrem, kam jste kuličku přesunuli a od toho se to vlastně celé odvíjí. Spolu s nakloněnou plošinou se tím směrem zyAčnou hýbat pohyblivé části – různé krabice, ostatní míčky ale také barely. Na ty musíte koukat především a s koulí se pohybovat tak, aby se plošina nahla tím směrem, kterým se barel může dostat ke krTilt Factoraji. Tyto směry bude nutné zejména u pozdějších levelů klidně i několikrát měnit, jinak totiž vytouženého cíle bohužel nedosáhnete.

Tilt Factor také přichízí s několika málo záseky a problémy, s nimiž se setkáte. Vše není tak jednoduché, abyste prostě naklonili plošinu a tím to pro vás končilo. Do hladového tornáda níže totiž moéhou padat i vámi ovládané kuličky. No a myslím že netřeba dodávat, že spadnou-li dolů úplně všechny, hra pro vás jednoduše končí.

Zajímavý nápad není vždycky zaručeným vítězstvím. Tornádo nad plošinou s barely jsme zde opravdu snad ještě neměli. Výsledná hratelnost ale s logickou hrou příliš společného nemá a ani zábavností zrovna nepřekypuje. Škoda.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz