Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Time Ship - vyrážíme za pokladem!

  12:00aktualizováno  4. dubna 6:56
Doba, kdy oceánům vládli všemocní piráti, jejichž hlavním cílem je honba za cennými poklady, je zpět! Připravte se na mnoho nástrah, které na cestě za přeplněnou pokladnicí potkáte.
70

Time Ship

Platforma: Freeware
Výrobce: Drew Cameron

Stáhnout

Time ShipPiráti, ti to neměli nikdy jednoduché a to ačkoliv může mnohým v dnešní době při pohledu na některý ze značně zidealizovaných filmů jejich život připadat jakožto procházka pořádně rozkvetlým růžovým sadem. Jak to vypadá v trochu poupravené skutečnosti se vám pokusí představit zajímavá hra Time Ship, která nás do tohoto dosti nepoctivého povolání dostane. Předzvěstí špatných zpráv budiž DarkBasic jakožto vývojový nástroj, s nímž nemám zrovna dobré zkušenosti. Z her v něm vytvořených lze totiž jen skutečně malé procento označit za zcela bezproblémové, originální a dobře hratelné. Naštěstí však není tak černé jak by se mohlo stát a jak se ukázalo, Time Ship není přitažlivým kouskem pouze na první pohled, nýbrž také na omak čili zahrání.

Začínáte v době, která se příznačně nazývá prehistorická a to pouze s jednou zdánlivě Time Shipbezbrannou bárkou. Hned v první zákrutu místní velice zrádné řeky nás vítá kanón, pálící po vašem plavidlu bez ustání obrovské koule, které vám při zásahu odečtou patřičný kus z ukazatele zdraví.

Stejně jako cílem mnoha skutečných pirátů, i tím vaším se stala honba za překypujícími bednami se zlaťáky a jiným nesmírně cenným zbožím. V každém levelu je takovýchto pokladů v charakteristicky vyhlížejících bednách umístěno hned několik a na vás bude, všechny je sesbírat. Teprve poté bude možno označit vaši misi za skončenou a pokusit se o to samé na nějaké další a ještě zapeklitější mapě.

Ona obtížnost souvisí zejména s hojně se objevujícími nepřáteli, kteří vám dokáží pořádně zatopit. Ať už se jedná o ony zmiňované kanóny, neustále si stojící na svém místě, neméně záludné pohybující se plavidla či mořské potvory. Všemu je třeba se velikým obloukem vyhnut ba co lépe, úplně je zlikvidTime Shipovat. K tomuto účelu jste byli vybaveni hned sedmi kanóny (tři na každém boku a jeden ve předu) a další, neméně užitečnou zbraní. Nejen akcí živě člověk a tak je na vás vedle ustavičného manévrování, střílení a míření připraveno rovněž několik logických spojek, které jsou však ve většině případů jednoduché jako ona příslovečná facka. Mnohdy tedy nebude prakticky ani třeba zapojit své mozkové závity.

Grafika je na první pohled příjemná a nutno dodat, že hra stejně bezvadně vypadá i ve skutečnosti či snad i lépe. Podařené vodopády, vlnící se hladina či vystřelená koule, deroucí se pod hladinou – vskutku grafické body, i když nepříliš detailní. Škoda tedy, že hra trpí mnoha nedostatky či spíše chybami. Pohybující se pilu jde bez zranění v určitém místě projít skrz a to není ani zdaleka vše. Možná také proto je hodnocení takové, jaké nakonec je. To by vás však nemělo rozhodně odradit, připravili byste se tak o jedinečný herní zážitek.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 26 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz