Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tip Fotbal - vsaďte a vyhrajte

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 1:59
Chcete mít vlastní virtuální sázkovou kancelář a sázet na výsledky fotbalových zápasů? Pokud se chcete přesvědčit, jak přesně umíte tipovat a neriskovat při tom vaše vlastní úspory, pak neváhejte a sázejte.
60

Tip Fotbal

Platforma: Freeware
Výrobce: VisualSoft

Stáhnout

TipFotbalPrvní, co mne při zhlédnutí této hry napadlo, byla skutečnost, že autoři doslova okopírovali hru Sázkař, kterou jsme na těchto stránkách zveřejnili před necelým čtvrt rokem. Abych se ve své domněnce utvrdila, stáhla jsem si tuto hru a zahrála si ji. Zjistila jsem tak s naprostou jistotou, že jsem se ve svém tušení nemýlila a že je tomu vskutku tak. V jednom je ale přece jen podstatný rozdíl, ve výše zmíněné hře jste mohli sázet na výsledky hokejových zápasů, zatím co zde tipujete a sázíte na fotbalové duely. Při tom princip uzavírání sázek je naprosto stejný, i postup včetně výher a proher se opakuje.

Tedy vskutku nic nového pod sluncem, řekl by klasik, klidně bych mohla opsat kolegovu recenzi pod tuto hru a nikdo, snad kromě něho, by to nepoznal, ale neudělám to, i když budu muset hodně namáhat vlastní mozkové závity, abych se po něm neopakovala. TipFotbalZačnu tedy tím nejdůležitějším a to upozorněním, že hra pracuje perfektně jen v nastavení obrazovky 800x600, pokud máte jiné, může se stát, že spláčete nad výsledkem. Základem pro vaše tipy jsou fotbalová mužstva za sezónu 2002/2003, tudíž fotbalovým fanouškům a znalcům bude očividně tipování usnadněno. Přes moje výše uvedené výhrady se přesto ale domnívám, že hru si stojí zato zahrát.

Hru začínáte se 100 Kč na svém kontě. Minimální sázka na zápas či na tiket je 10 Kč. Když ale utratíte všechny peníze a nebudete mít možnost vsadit, stačí se vrátit do hlavního menu a hodnoty se vrátí na 100 Kč. U tiketu nemusíte vsázet na všechny zápasy. Když si už ale nějaký vyberete, nejde ho zrušit, takže si vaše sázky dobře rozmyslete, než vyberete konečný tip. U tiketu po odehraných zápasech budou vedle utkání zelené nebo červené čtverečky, nebo také nic, pokud jste si na určitý zápas nevsadili. Pokud jste tipovali správně, bude čtvereček zelený, pokud jste ovšem výsledek utkání neuhodli, pak bude červený. TipFotbalKontrola správnosti vašich tipů je tedy velice přehledná.

Pokud  utratíte všechny peníze, co je to také v dnešních poměrech pouhá stovka, a nebudete mít možnost už nic vsadit, pak stačí se jen vrátit do hlavního menu a hodnoty se vrátí na 100 Kč a můžete začít znovu od začátku. To je také nesporná výhoda této hry, virtuálních stokorun máte k dispozici kolik chcete, na rozdíl od skutečné hotovosti ve vlastní peněžence. U každého zápasu máte možnost vsadit na jednu z pěti možností: 1, 0, 2, 10, 02, přičemž 1 značí výhru domácích, 0 remízu, 2 je výhra hostů, 10 pak výhru domácích nebo remízu nakonec je tu možnost vsadit tip 02, což je výhra hostů nebo remíza. U všech těchto možností je vždy stanoven kurz, třeba 1.2, 2.05 či 5.6, daný podle výkonnosti mužstva.

Pokud jste tedy tipovali správně, tak právě tímto kurzem bude vynásobena vaše vsazená částka a připočtena k vašemu kontu. Tak například vsadíte 20 Kč na výhru domácích, kde je stanoven kurz 1.55. Jestliže domácí vyhrají, tak vyhrajete 20x1,55, což činí 31 Kč. Tato výhra se pak přičte k vašemu kontu, kde vám zbylo 80 Kč, 100 Kč jste měli na začátku a 20 Kč jste vsadili, takže 80+31=111 Kč, možnost dalšího vkladu se tedy zvýšila o 11 Kč. TipFotbalPokud vsadíte na více zápasů, tak se kurzy mezi sebou násobí, například vsadíte na 4 zápasy, kde jsou kurzy jsou třeba 1.3, 2.05, 1.15, 1.85,  potom celkový kurz je 1.3 x 2.05 x 1.15 x 1.85 = 5,67, vámi vsazená částka se tedy vynásobí celkovým kurzem.

Pokud rádi sázíte, určitě si i přes uvedené výhrady přijdete na své. S grafikou si autoři moc práce nedali, rozhodně si ale dali velikou práci s principem hry samotné. Vložené autentické fotografie fotbalových stadiónů dodaly hře bezesporu ten potřebný šmrnc. Snad bylo možné v průběhu zápasu přidat nějaký ten zvukový efekt, ale to bych asi chtěla s přihlédnutím k velikosti souboru příliš.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 123 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz