Titanus – znič tyrana Tita IV

  12:00aktualizováno  10. listopadu 3:56
V dalekých zemích leží země zvaná Titanus a v ní vládne Titus IV, který tam našel velká ložiska titanu a vyvíjí zbraně, které by měly zničit svět. Takže se na vaše bedra dostává úkol zničit ho společně s jeho vojenskou posádkou. Dostal jsi nejlepší tank na světě a tak se tedy snaž!

Titanus

Platforma: Freeware

Stáhnout

Neuplynulo mnoho vody ode dne, kdy jsme zde prezentovali hru Sahara, kde jste měli za úkol zachránit co nejvíce beden vzácného tiberia roztroušeného po celém území Sahary dříve, než se účinkem slunečního záření rozpadne. Dnes nám Miroslav Němeček přinesl něco kapánek jiného. Motiv není nijak originální, prostě musíte zachránit svět, tentokrát před krutou nadvládou Tituse IV. A pokud byste čekali nějakou snadnou hru, kterou dohrajete za pár minut, hodně byste se mýlili, protože Titanus je opravdu hrou velice obtížnou.

TitanusVše začíná v daleké zemi zvané Titanus, jejíž vládce touží po nadvládě na celým světem. Díky bohatým nalezištím titanu zdolávají zdánlivě primitivní zbraně jeho vojsk i silně opancéřovanou techniku. Jdi a znič to ložisko zkázy dříve, než zaútočí on na nás. Pro splnění tvého úkolu sestavili přední vědci všech zemí tank vybavený fázerovým dělem a samoopravným systémem na bázi nanotechnologie. – Tvůj úkol je tedy jasný. Budete se muset pokusit zachránit náš svět a doufám, že se vám to podaří.

Po spuštění hry se ocitnete v okně, které slouží jako menu. Zde se můžete ještě mrknout do voleb a nastavit si svou grafickou kartu, rozhraní či rozlišení a nebo se v menu Info podívat na to, jak hru ovládáte. Ovládání je skutečně rutinní záležitost. Pohyb tanku řídíte šipkami a střílíte mezerníkem. Tank zaměřuje sám. V menu je také funkce Ulož & Načti a opravdu má své využití. Hra je na dohrání velice dlouhá a určitě byste nejméně několikrát zemřeli, než byste ji zdolali.

TitanusTedy hra se odehrává v zemi Titanus. Ta se snad ani moc neliší od Čech. Prostředí je dosti členité a ve hře je spousta strmých srázů, které náš tank prostě nevyjede. Srázy jsou zatravněné a občas zde najdeme i nějakou tůň či rybníček. Hustota zalidnění je velice malá a domů naleznete při své misi všehovšudy jen několik. Ale musíte se dostat do hrádku na jednom vysokém kopci, tam právě Titus IV sídlí. Jenže to není tak lehké. Ať se vydáte jakýmkoli směrem, narazíte hned na skupiny a čety vojáků. Jedná se buď o tzv. lučištníky, kteří jsou zdánlivě nejméně odolní, ale je jich tedy nejvíce, poté jsou tu temní mniši, kteří mají krapet tužší kořínek, a nakonec se setkáme i s rytíři, a ti vám dají zabrat nejvíce. Pokud je voják dostatečně blízko, zobrazí se, kdo to je a kolik má energie. Podle toho, jak intenzivně do něj střílíte, mu jí ubývá.

Energii máte však i vy a té vaší není zrovna přespříliš. Nesnažte se na sebe poštvat celou skupinu, ale stačí jen vyprovokovat dva tři vojáky a ty potom postřílet. Chvilku počkat, až se obnoví energie, kterou vám ubrali, a jít do akce znovu. Ale i tak hrozí spousta nebezpečí a na jeden pokus byste hru asi nezvládli. Protivník vám může sejmout okno, kterým vše pozorujete a jste v háji nebo vás zasáhne tak špatně, že se nebudete moci hnout z místa. Zkrátka není to žádná legrace a snažte se to s ním co nejrychleji skončit, aby po něm zbyl jen krvavý flek.

TitanusPři hře máte možnost pozorovat v dolním panelu hned několik funkcí. Neustále můžete kontrolovat rychlost tanku, jeho energii a poškozené části a pokud se přiblížíte k vojákům, vidíte, zda-li jen tak stojí, nebo se přibližují. K dispozici také máte minimapku zobrazující terén, nikoli však vojáky. Pokud se ke skupině vojáků přiblížíte, upozorní vás hra rozsvíceným alarmem.

Co se týče hodnocení dnešní hry, tak její grafika, upřímně řečeno, za moc nestojí, což jste asi poznali i podle screenshotů. Efektů moc není a třeba fakt, že můžete projet vojáka a nic se mu nestane, považuji za naprostý nesmysl. Bohužel ani hudba a ani zvuky na tom o moc lépe nejsou. Hudba snad žádná neexistuje, ve hře je jen nějaké praskání a zvuky jsou snad z pravěku. Avšak hratelnost celou gamesku zachraňuje. Ta je docela dobrá, řekl bych nadprůměrná. Protože má hra pouze něco přes megabajt, rád bych vám ji doporučil a věřím, že se vám bude líbit.

Autor:

Nejčtenější

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

V Airfall si skáčete mezi mraky a planetami

Airfall

Tato futuristická akce z první osoby je postavena na „nejoblíbenější“ kratochvíli hráčů akčních her. Na překonávaní...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz