Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

TMNT vs X-Men – Wolverine proti Rafaelovi

aktualizováno 
Mutanti proti Mutantům! Zmutované svalnaté ninja želvy versus adamitové čepele? V TMNT vs X-Men se proti sobě v ultimátním zápasu postaví všichni známí z obou světů (plus externistů; nevzpomínám si, že by Captain America byl součástí X-Menů). Stačí to na pobavení?
80

TMNT vs X-Men

Platforma: Freeware
Výrobce: Wounami

  • X-Meni vs. želvy
  • Grafika
  • Příliš rychlé
  • Žádné inovace

Stáhnout

tmnt_xmen_03

tmnt_xmen_01Nedávno jsme tu měli Naruto Battle Arena a dnes se engine Mugen vrací v další bojové hře, tentokrát je to ultimátní setkání X-Menů s postavami z Teenage Mutant Ninja Turtles! A zatímco u Naruta jsem si jako fanouška musel pozvat externistu, tentokrát jsou body z nadšenosti moje vlastní - už jenom proto, že miluju crossovery. Nicméně, toto sympatické křížení dvou světů je ve srovnání s početnou konkurencí zřejmě největší bonus TMNT vs X-Men.

TMNT vs X-Men se v ničem neliší od jiných bojovek. Pomocí několika základních tlačítek a jejich více či méně užitečných komb se na obrazovce utkávají dva až čtyři soupeři. Komu dříve ubude život, ten prohrává. Hraje se na dvě, resp. tři vítězné kola. K dispozici je také energie pro komba, narozdíl od Naruto Battle Arena je ale v TMNT vs X-Men energie de facto zbytečná featura. Engine Mugen také nabízí širokou paletu typů soubojů. Od arcade módu pro krátké pobavení, před maratón jménem surfoval, až po automatické souboje čtyř charakterů, při kterých jen sledujete počínaní AI a chroupete popcorn (a výborně se u toho dělají screenshoty). Postavme ale dnešní hru jenom vedle Naruto Battle Arena, posledního recenzovaného titulu na Mugenu.

tmnt_xmen_02Problém s hrami vytvořenými na jediném enginu je, že jsou si všechny podobné jako vejce vejci. Máte neustále pocit, že hrajete pořád to samé. Kdybych sem dnes zkopíroval dvě třetiny recenze na Naruto Battle Arena, bylo by to naprosto validní. TMNT vs X-Men se snaží odlišit se, troufnu si říct, více popkornovým přístupem.

Ve srovnání s Narutem se zde více bojuje a méně taktizuje. Nicméně, mluvit o tom, že TMNT vs X-Men je více bezduchá rubačka než Naruto je jako se hádat o poruchovosti Asusu proti Aceru - i pokud mezi nimi je nějaký rozdíl, je v podstatě zanedbatelný. V Narutovi se více bojovalo na dálku, tady je například zápas za Wolverina skutečně vyčerpávajícím mačkáním jediné klávesy. Možná se u toho zapotíte stejně jako komiksový Logan, rozhodně to ani z dálky nepřipomíná taktiku.

tmnt_xmen_03Co naopak musím vyzdvihnout jsou pozadí soubojů. Mnohokrát jsem byl daleko více zaujat animovaným děním na pozadí, než soubojem samotným. Určitě to souvisí s tím, že ačkoliv jsem se nikdy aktivně nezajímal o X-Meny, o želvách nemluvě (I don't like turtles), pořád o nich vím o dost více, než o Naruto Uzumakiovi. Už při srovnání obrázků obou her je v TMNT vs X-Men patrný vyšší poměr detailů. A kromě toho, TMNT vs X-Men obsahuje i větší počet postav. Nečekaný střet s gigantickým robotem, viděným na screenshotu 2, mě opravdu mile překvapil. Stejně jako souboj s výše zmíněným kapitánem Amerikou. Tak nějak to dává druhému filmu X-Men nové a zábavné konotace...

Na konci tedy více vyzdvihnu graficky vypulírovanější TMNT vs X-Men. Nicméně, je už na vaši osobní preferenci, máte-li raději mangu, nebo její západnější konkurenci. Avšak myslím, že je jen otázkou času, než se dočkáme něčeho jako Naruto vs TMNT vs X-Men...
Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

63 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 40 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.Najdete na iDNES.cz