Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

To Hell With Johnny – se zadákem do pekla

aktualizováno 
Není nic nepříjemnějšího, než když vás na slibně se vyvíjejícím rande přepadne banda démonů a unese vám holku rovnou do pekla.
50

To Hell With Johnny

Platforma: Freeware
Výrobce: Michi

  • Grafika
  • Teoreticky zábavný koncept hopsacího rychlíku
  • Příběh (resp. zasazení)
  • VELMI problematický pohyb postav

Stáhnout

tohelljognny_01

tohelljognny_01Jak ukazuje dnešní arkáda To Hell With Johnny, první dojem může šeredně klamat. Co začíná jako béčková (v dobrém slova smyslu) story o tom, jak zadákovi amerického fotbalu pekelné stvůry unesly holku a on se ji vydává hledat (zdravím Bruce Campbella), se totiž kvůli příšerným herním mechanismům záhy promění na nejtěžší arkádu za mnoho posledních měsíců. Přesto, kdo má rád výzvy, ať čte dále.

Hratelnosti To Hell With Johnny je zboku viděná skákací arkáda postavená na nekonečném sestupování po plošinkách dolů. Obrazovka je totiž neustále v pohybu a kdo se zastaví, toho sejmou klesající mraky. Nedává to smysl? Bude hůře. Plošinky, na které skáčete, jsou totiž plné pastí, mohou se rozbít a vůbec jim nelze moc věřit. Výsledkem je tedy adrenalinový sestup do útrob Země, navíc vyvedený (na indie poměry) v pěkné grafice.

tohelljognny_02Z popisu se může zdát, že máme co dočinění se svižnou a netradiční arkádou. Příběhu nechybí nadhled, grafice zase styl. Tak proč hodnocení indikující, že ať už budete či nebudete To Hell With Johnny hrát, výjde to vlastně jedno? Na vině je obtížnost. Nenechte se zmást, ačkoliv se recenzent počítá do sorty hráčů, kteří mají raději odpočinkové tempo, nejde tentokrát o moje subjektivní hodnocení, ale o chybu vývojářů.

Při pohybu v plošinovkách je zvykem, že pokud na půl sekundy ťuknete na klávesu, panák popojde sotva o pár pixelů. Pokud klávesu podržíte, projde se už mnohem dále a podobně. Je to logické, protože celá hratelnost plošinovek je postavená na přesnosti, s jakou je hráč schopný ovládat avatara. To Hell With Johnny ovšem zkouší koncept nový, a obávám se, že tudy cesta nepovede. Ťuknutí i podržení klávesy pro pohyb totiž funguje stejně – Johnny popojde stejnou herní trasu.

tohelljognny_03Jak si asi domyslíte, tento nešťastný zásah do tesaných pravidel žánru ústí v obtížnost, jejíž výše hvězd se dotýká. Nejde přitom o tu obtížnost, kterou můžete inteligentním chováním obejít (zdravím Flashpoint), ale o tupé máchání hráčova obličeje ve špatně vyvedebín ovládání. Je výsostně velká škoda, že hra s povedeným vizuálem a sympatickou story se podobně nešťastně pokouší o inovaci žánru, po které nikdo nevolal.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...Najdete na iDNES.cz