Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

To Hell With Johnny – se zadákem do pekla

aktualizováno 
Není nic nepříjemnějšího, než když vás na slibně se vyvíjejícím rande přepadne banda démonů a unese vám holku rovnou do pekla.
50

To Hell With Johnny

Platforma: Freeware
Výrobce: Michi

  • Grafika
  • Teoreticky zábavný koncept hopsacího rychlíku
  • Příběh (resp. zasazení)
  • VELMI problematický pohyb postav

Stáhnout

tohelljognny_01

tohelljognny_01Jak ukazuje dnešní arkáda To Hell With Johnny, první dojem může šeredně klamat. Co začíná jako béčková (v dobrém slova smyslu) story o tom, jak zadákovi amerického fotbalu pekelné stvůry unesly holku a on se ji vydává hledat (zdravím Bruce Campbella), se totiž kvůli příšerným herním mechanismům záhy promění na nejtěžší arkádu za mnoho posledních měsíců. Přesto, kdo má rád výzvy, ať čte dále.

Hratelnosti To Hell With Johnny je zboku viděná skákací arkáda postavená na nekonečném sestupování po plošinkách dolů. Obrazovka je totiž neustále v pohybu a kdo se zastaví, toho sejmou klesající mraky. Nedává to smysl? Bude hůře. Plošinky, na které skáčete, jsou totiž plné pastí, mohou se rozbít a vůbec jim nelze moc věřit. Výsledkem je tedy adrenalinový sestup do útrob Země, navíc vyvedený (na indie poměry) v pěkné grafice.

tohelljognny_02Z popisu se může zdát, že máme co dočinění se svižnou a netradiční arkádou. Příběhu nechybí nadhled, grafice zase styl. Tak proč hodnocení indikující, že ať už budete či nebudete To Hell With Johnny hrát, výjde to vlastně jedno? Na vině je obtížnost. Nenechte se zmást, ačkoliv se recenzent počítá do sorty hráčů, kteří mají raději odpočinkové tempo, nejde tentokrát o moje subjektivní hodnocení, ale o chybu vývojářů.

Při pohybu v plošinovkách je zvykem, že pokud na půl sekundy ťuknete na klávesu, panák popojde sotva o pár pixelů. Pokud klávesu podržíte, projde se už mnohem dále a podobně. Je to logické, protože celá hratelnost plošinovek je postavená na přesnosti, s jakou je hráč schopný ovládat avatara. To Hell With Johnny ovšem zkouší koncept nový, a obávám se, že tudy cesta nepovede. Ťuknutí i podržení klávesy pro pohyb totiž funguje stejně – Johnny popojde stejnou herní trasu.

tohelljognny_03Jak si asi domyslíte, tento nešťastný zásah do tesaných pravidel žánru ústí v obtížnost, jejíž výše hvězd se dotýká. Nejde přitom o tu obtížnost, kterou můžete inteligentním chováním obejít (zdravím Flashpoint), ale o tupé máchání hráčova obličeje ve špatně vyvedebín ovládání. Je výsostně velká škoda, že hra s povedeným vizuálem a sympatickou story se podobně nešťastně pokouší o inovaci žánru, po které nikdo nevolal.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz