Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Toboggan Jump - proskočte obručí!

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 10:57
Chcete si vyzkoušet vaše umění při krkolomných skocích na sáňkách spolu se svými přáteli? Nebojíte se v plné rychlosti proskočit i s plně obsazenými sáňkami přistavenou obručí tak, jak to dělají cvičená zvířátka v cirkusu? Pak si zde můžete ověřit své dovednosti, pokud k tomu ovšem seberete odvahu. Sáně, rampa i obruč jsou připraveny!
50

Blip a Blop

Platforma: Freeware
Výrobce: Wedüdesign

Stáhnout

Toboggan Jump

Jistě se již všichni těšíte na nadcházející zimní období, které sebou přináší velké a nové radovánky. Pokud se už nemůžete dočkat, dostáváte právě teď příležitost si čekání na přicházející zimu zpříjemnit a hlavně uspíšit. Pokud vás už nebaví pouhé lyžování, sáňkování a stavění sněhuláků, dostáváte zde příležitost uplatnit své schopnosti a nadání v novém, naprosto netradičním sportu. Stanete se téměř kaskadéry a budete muset v sobě najít hodně odvahy až statečnosti, abyste se k takovému soutěžení odhodlali. Také spolujezdci na sáňkách musejí mít takové charakterové vlastnosti vžité, jinak by se na tuto atrakci určitě nenechali nalákat, neboť tady jde doslova o život.

Ocitnete se na závodním poli, všude dokola samý sníh a kolem tribuny i naproti ní je plno nadšených, zvědavých a hlavně nedočkavých diváků. Celému tomuto prostředí kraluje strmá nájezdová rampa, která je doslova odrazovým můstkem pro předvedení společného výkonu. Jeden z diváků drží v rukou cedulku s nápisem “GO”, odtud tedy hru spustíte. Uvidíte, jak sněžný traktorek před rampu přiveze kulatou obruč, která je vlastně hlavním předmětem pro předvádění následující atrakci. Jakmile traktorek odjede, nastal čas na vlastní závod. Vlevo nahoře na obrazovce je ukazatel “GO” v modrém terčíku a vedle něj vpravo měřidlo nájezdové rychlosti, přidržením terčíku levou myší si zvolíte požadovanou rychlost.

Toboggan Jump

Toto je vlastně celé ovládání hry. Pokud navolíte nájezdovou rychlost malou, sáňky s jejich osazenstvem narazí zespodu do obruče a můžete jen sledovat, jak se všichni pěkně rozplácnete na zemi. Jestli však zvolíte rychlost nájezdu vyšší, pak se můžete kochat pohledem na to, jak se všichni na obruči nahoře zavěsíte a popadáte dolů jako zralé švestky. Je tedy zřejmé, že rychlost je nutné stanovit zcela přesně. Již v druhém kole onen zmíněný traktůrek přijede znovu a obruč ještě navíc zapálí.. Aby to bylo ještě těžší, od tohoto kola se bude obruč od odrazového můstku vzdalovat, takže rychlost nájezdu bude nutno úměrně zvyšovat. Máte vždy tři pokusy, po úspěšném zdolání pokusu v dalším kole opět tři.

Toboggan Jump

Po vyčerpání tří neúspěšných pokusů hra končí a začínáte znovu od začátku. V sedmém, tedy posledním kole se obruč navíc začne pohybovat směrem dozadu a dopředu, takže stanovit přesně nájezdovou rychlost je stále obtížnější a záleží jen na vašem odhadu, jestli se do obruče přesně trefíte. Pokud ano, čeká vás už jen upřímná gratulace od autorů hry a nadšené ovace diváků. Jsem přesvědčena, že je dobré všechny vaše nepodařené pokusy spatřit, vskutku vám to zpříjemní případný skokanský neúspěch. Tyto důsledky pádů jsou totiž rozpracovány do takových podrobností a milých ukázek, že jejich shlédnutí je opravdovým zážitkem a autorům patří jenom obdiv.

Co říci na závěr? Tato 2D hra je skutečně originálním dílkem s neotřelým námětem. Výborně a vtipně graficky zpracována, s příjemným hudebním doprovodem a skvělým, i když anglickým komentářem, určitě zaujme většinu hráčů a samotná hra tak přesvědčivě zaujme čestné místo v tomto herním žánru. Byla by to rozhodně velká škoda si tuto hru nezkusit zahrát. Zkusíte to?

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

72 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 96 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz