Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tonda Zlaťák - návod

  12:00aktualizováno  9:43
Nová česká hra Tonda Zlaťák sice není moc obtížná, ale obsahuje několik víceméně ""zákysových"" míst a pokud s ní máte problémy, jistě vám přijde vhod náš podrobný návod.

Nová česká hra Tonda Zlaťák sice není moc obtížná, ale obsahuje několik víceméně "zákysových" míst a pokud s ní máte problémy, jistě vám přijde vhod náš podrobný návod.

Po úvodním nepříliš lichotivém intru, kdy vám je zavřena hospoda, dlouho neotálejte a prozkoumejte keřík vedle vaší hospody, najdete desetikorunovou minci. Prozkoumejte levé okno a opusťte lokaci. Dostanete se na mapu, z níž máte přístup ke všem místům ve hře, ale některá z nich jsou prozatím nepřístupná. Vydejte se tedy na policejní stanici. Prokecněte zde recepčního Matěje a nezapomeňte si prohlédnout vývěsku s inzeráty, dozvíte se o nově otevřeném kasinu. Vraťte se na mapu a vydejte se do kasina.

V kasinu použijte minci z inventáře na hrací automat, který se nachází úplně vlevo a hrajte do té doby, až si získáte nějaké peníze. Poté si jděte promluvit s osamoceným hráčem Aloisem. Ten by se vám měl při ukončování rozhovoru zmínit, že vám prodá za 100 Kč hypnotizér a naučí vás s ním pracovat. Dejte mu peníze, získáte hypnotizér.

Vydejte se k policejní stanici, seberte cihlu ležící před jejím vchodem. Vraťte se zpátky na mapu a odtud směřujte k hospodě. Cihlou rozbijte levé okno a vlezte dovnitř. Za postelí najdete láhev a plechovku od coly, ve váze cigarety, v šuplíku 600 Kč a hru tetris. Vyjděte ven, z mapy se vydejte do sámošky, kde si kupte baterie a kleště. Jděte zpátky na policejní stanici.

V inventáři použijte baterky na tetris a fungující hrou zabavte Matěje na recepci. Jděte do kanceláře generála Ženové Boženy a prokecněte ji. Potom se vydejte zpátky k hospodě a prozkoumejte stopy v blátě, dostanete se do lesa. Do láhve nalijte zelený sajrajt a v inventáři dvakrát použijte kleště na plechovku do coly, získáte formu na baterie, které naplňte zelenou tekutinou v láhvi a následně tento výtvor použijte na hypnotizér, aby byl vůbec funkční. Vydejte se za generálem na policejní stanici a zhypnotizujte ji. Dozvíte se, kde má sídlo NPVBS. Jděte na mapu a do továrny, promluvte si se strážcem, když zjistíte, že vás dovnitř nepustí, jděte opět na policejní stanici a rovnou do kanceláře generála, kde ze skříně seberte vodku a lepidlo. A zpátky do továrny!

Dejte vodku rusky mluvícímu hlídači a ten vám umožní vstup. Jakmile budete uvnitř, vydejte se do prostředních dveří - kanceláře generála Laudona - a nechte se od něj najmout k policii. Poté se vydejte do brífing roomu - dveře nalevo od kanceláře generála Laudona. Zde se od přednášejícího dozvíte, kde je místo činu. Vydejte se tedy na mapu a poté na místo činu.

Pečlivě prozkoumejte všechny keříky a měli byste najít popsaný papírek a nůž. Pak se vydejte k hospodě a po stopách do lesa. Nalezený nůž použijte na dutý pařez a následně jej prozkoumejte - objevíte druhý papírek. S výsledkem pátrání jděte seznámit muže za katedrou v brífing roomu. Záhy se dozvíte, že policejní specialisté vše rozluštili a vás posílají do New Yorku.

Nyní následuje akční mezihra, kdy jedete po dálnici a musíte se vyhýbat protijedoucím vozidlům. A pozor - pokud se dostanete s jakýmkoliv z nich do konfliktu, hra končí a vy ji musíte hrát celou znovu, tak buďte hodně opatrní! V New Yorku projděte dveřmi a na zemi posuňte perský koberec, objevíte poklop. V tomto okamžiku po vás hra bude chtít heslo, ale pointa je v tom, že heslo žádné není, takže tam nic nezadávejte. Tím se poklop otevře, vy se klidně usaďte a sledujte, co se bude dít.

Autor:


Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Nejlepší nezávislé hry roku 2010 - 1. část

2011

První část nabízí výběr nejlepších adventur, akčních her a arkád, které jste si v minulém roce mohli z Plných her...

Novinky ze světa nezávislých her - série Playboy se vrací

Botanicula

Nová hra od týmu Amanita Design, pokračování legendární série Playboy nebo soundtracky z nezávislých her za akční cenu.

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz