Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Torus Trooper - zničte vetřelce!

  12:00aktualizováno  12:37
Spolu s vaším vesmírným plavidlem jste vhozeni do vesmíru, kde se po spirálové dráze budou neustále blížit nepřátelé, které musíte do jednoho zlikvidovat. To vše s opravdu vypilovanou hratelností!
60

Torus Trooper

Platforma: Freeware
Výrobce: Kenta Cho

Stáhnout

Torus TrooperMyslím, že se nenajde téměř nikdo, kdo by dosud neslyšel o klasice jménem Space Invaders. Ačkoliv se podobných her na nezávislé scéně objevily již stovky či možná i tisíce - více či méně povedených, jejich přísun stále ještě nekončí, čehož je důkazem také překvapivě povedený Torus Trooper.

Při pohledu na kterýkoliv obrázek z Torus Trooper vám bude jistě jasné, jestliže pečlivě sledujete českou freeware scénu, které hře se až nápadně podobná. Nejde o žádnou jinou, než právě o tu, která se umístila na prvním místě ve čtvrté rychlosoutěži pořádané serverem České hry. Pojmenována je Space Menace a pochází z dílen PAL Games.

Torus TrooperPrincip této hry je velice prostý. Ovládáte drobnou vesmírnou loďku, které je vypuštěna do nekonečného vesmíru, kde však čeká spousta nástrah v podobě stovek nepřátel, jejichž přítomnost velice brzy pocítíte na vlastní kůži. Naštěstí jste však vybaveni vlastní zbraní, která vlastně bude to jediné, co vám v této přetěžké situaci alespoň trochu pomůže. Po spuštění máte velice krátkou chvíli na zorientování se v samotné hře. Po této době se již začnou z protější strany valit husté tlupy nepřátel, jež budou dokonce mnohdy proti vám pálit ze svých zbraní. Ačkoliv takových je vcelku minimum, budete mít rozhodně co dělat, neboť intenzita výskytu nepřátel bude za velice krátkou chvíli taková, že budete mít vůbec co dělat, abyste se jim stačili vyhnout.

Jelikož se však nepohybujete omezeni žádnou planetou či soustavou a vaší jedinou snahou je dostat se co nejrychleji do bezpečí, musíte možností svého vozítka využít na maximum. Vzhledem k tomu, že se tedy vaše průměrná rychlost bude pohybovat kolem několika set či dokonce tisíc kilometrů za hodinu. Možná si budete myslet, že v takové rychlosti nemůžete zvládat pořádně ani ovládání lodi, ovšem není tomu tak. Právě díky tomuto faktu je hra pořádně dynamická a nesmírně chytlavá, což perfektně vyvažuje všecTorus Trooperhny nedostatky audiovizuálního zpracování, které drobně pokulhává. Navíc jste k dobrému výsledku hnáni také vidinou tučného bodového zisku, který můžete získávat, jak jinak, než zabíjením jednoho nepřítele za druhým. Dalším aspektem je časový limit, který od samotného počátku nemilosrdně ubíhá a odvíjí se od něj prakticky celá hra. Dojde-li vám totiž vlivem nepřátelských zbraní úplně celé zdraví, nepřijdete o žádný život, nýbrž o cenné životy z vašeho limitu, po jehož vypršení hra končí. Naštěstí však lze nějaké ty cenné sekundy nahnat pokud se vám podaří vystřílet dostatečné množství nepřátel.

Jak jsem již lehce nastínila, technická stránka nepatří rozhodně mezi nejvýraznější klady hry, neboť je vcelku nezáživná a prakticky stále stejná. To vše však vyvažuje perfektní hratelnost, jež je vskutku podařená!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

49 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz