Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Totally Live Boxing - dokonalý box

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 11:36
Boxování je jedním ze sportů, kde je všechno možné. V jednu chvíli se může zdát, že vašemu vítězství již nikdo zabránit nemůže, ale za okamžik tomu může být úplně jinak. Stačí jeden dobře mířený úder a letíte k zemi.
80

Totally Live Boxing

Platforma: Freeware
Výrobce: Leviathan Games

Stáhnout

Totally Live Boxing

Je tomu již půlrok, co v australském městě Sydney, které hostilo letní olympijské hry, naposledy zavlál olympijský oheň. Mnozí z nás však stále vzpomínáme na chvíle u obrazovek, kdy jsme s nadšením a jistou dávkou vzrušení hltali každý úspěch naší "malé" republiky.

Jedním z těch, kteří nejvíce překvapili širokou veřejnost, byl zcela jistě Rudy Kraj, zvaný též "Mlátička". Jeho třetí místo v boxu čekal asi málokdo. O to více takový nečekaný úspěch potěší a zahřeje na srdíčku vlastence. Zkusme teď zavzpomínat, vžít se do role Rudy a vyzkoušet, jak tvrdým a náročným sportem box je.

Totally Live Boxing (TLB), jak už sám název napovídá, je hrou z prostředí boxu. Nejste však zatahování do všelijaké složité struktury fungování, smlouvání či domlouvání zápasů, ale vaším úkolem je pouze a jen zápasit. Veškerá marketingová činnost odpadá.

Před samotným přistoupením k boxu přeci jen nějaké úkony vykonat musíme. Předně si musíme vybrat jeden ze tří režimů boxu. Jedná se o Grudge Match, což je zápas na tři minuty nebo knockdown, Slucfest neboli zápas omezený dvěma minutami a jako poslední je zde volba SmackDown, kdy nejste omezeni časovým limitem a vyhrává ten, kdo první dostane protihráče k zemi. Totally Live BoxingPravděpodobně nejzajímavější je právě volba bez omezení času, protože máte opravdu ideální prostor k tomu, aby jste si soupeře vychutnali.

Dále následuje volba boxera, za kterého budeme v ringu vystupovat. Bohužel na výběr jsou pouze dva, ale autoři slibují, že během pár týdnů si z oficiální stránky hry budeme moci stáhnout další. Taktéž není podporován souboj dvou osob proti sobě, takže své schopnosti vyzkoušíte jen na počítačem ovládaném hráči. Škoda.

Posledním zdržením se může zdát volba váhové kategorie. Je pouze na vás, zda se cítíte na muší, střední nebo těžkou. Samozřejmě, že muší váha je vlastně volba EASY a tak dále.

Grafika je pěkná, živá a docela příjemná. Celá hra je zpracována s nádechem klasického prostředí boxu, barvy modrá a červená vynikají. Bohužel autoři do hry nezakomponovali podporu zranění, krve, podlitin a dalších, příznivcům boxu známých zranění. Taktéž se nekonají žádné orgie spojené s nejrůznějšími comby, výhozy z ringu či zápasy u provazů. Boxeři se totiž při hře nehýbají z místa, celý boj je snímán kamerou, která sice sem tam mění úhel pohledu, ale její pohyb je omezen. Argument, že hraní musí být nuda však neplatí. Omezením pohybu autoři přidali na přehlednosti a hráč se tak může soustředit na samotný boj.

Totally Live Boxing

Přestože hra se spouští v klasickém okně Internet Exploreru s velikostí 640x480, je zde možnost přepnutí do fullscreenu. Plná podpora 16-ti bitového barevného rozlišení, integrace DirectX a tudíž i většiny 3D akcelerátorů jistě potěší. Zajímavé je, že hra nepotřebuje instalaci, prostě jen spustíte exe soubor, počítač zachroustá a jde se na věc. Na škodu zde je jen fakt, že by jste měli mít nainstalován Internet Explorer, hra bez něj totiž nefunguje. Pod Netscapem nefunguje a ani ostatní prohlížeče údajně podporovány nejsou.

Her se sportovní tématikou mnoho nevychází a když už se nějaká objeví, většinou jde o opravdu kvalitní, dobře zpracovaný titul. Ani tato hra není žádnou výjimkou a její přítomnost v pomyslné knihovničce je především pro sportovní fanoušky nutností.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 43 čtenářů


Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz