Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Towandschiessen – fotbal, to je hra!

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 11:19
Ač si téměř každý tvor mužského pohlaví myslí, že fotbal je hra pouze pro ně, a že jen oni mu pořádně rozumí, já bych toto jejich tvrzení popírala. Přestože patřím spíše k pasivním hráčům nahoře na tribuně s coca-colou a hamburgerem v ruce, ráda si čas od času zahraji. A to nejen „v terénu“, ale i virtuálně. A to dnešní hra nabízí!
20

Towandschiessen

Platforma: Freeware
Výrobce: Holiday Games

Stáhnout

Výběr dnešní hry byl tak trochu podroben mým vztahem k sportu a hlavně tedy fotbalu. Když jsem si totiž vybírala, co by se vám tak mohlo líbit a s čím byste byli spokojeni, zaujala mě gameska Towandschiessen, která má s fotbalem co dočinění. Ač si většina můžu myslí, že kopaná je jejich sportem, z tohoto omylu bych je, troufám si tvrdit, rychle vyvedla. Pokud ne na hřišti, tak u počítače, protože u her se cítím jako doma.

Towandschiessen – fotbal, to je hra!Hra Towandschiessen není, jak byste si podle prvních řádků možná mohli myslet, ryzí simulací fotbalu, kde běháte s hráči z jednoho konce hřiště na druhý, nahráváte, střílíte či faulujete. Towandschiessen je spíše tréninkem, kde zkoušíte svojí přesnost jako útočník. Tentokrát bude brána úplně prázdná, ale podle podmínek, které dostanete si nemyslete, že to bude nějak jednoduché. Ba naopak. Strefit se na označené místo je setsakramentsky těžké.

Po spuštění na vás nebude čekat žádné extra uvítání. Shlédnete logo hry a výrobce, a už jste hnedka v obrazovce, která má sloužit jako menu. Možná vás hnedle ze začátku začne provokovat nedokonalá grafika, ale vězte, že přednosti hry jsou jinde. Samotné menu je jen velmi jednoduše zpracované. Kromě voleb Start a Exit tu máte jen jednu možnost, a to nápovědu, jak hru hrát. V ní se dozvíte několik instrukcí a vysvětlení, které by vám měli pomoci usnadnit začátek a seznámit se základními principy. Až si toto přečtete, myslím, že vám již nic nebrání pokračovat dále.

Towandschiessen – fotbal, to je hra!Při volbě Start před vámi vyskočí několik druhů her, které si můžete zapařit. Celkem jsou tři, a to buď pro začátečníky, pokročilé nebo experty. Tyto hry se kromě několika málo změn od sebe vůbec neliší, přesto vám nedoporučuji vybrat si hned experty, z kterých vůbec nepochopíte o co go. Ani mě samotné to nebylo hned moc jasné.

Poté až si zvolíte druh hry, budete nemilosrdně vhozen do hry a už vám není pomoci. Objevíte se na malém hřišti a jste pouze pár krůčků od branky. Jedná se jasně o amatérské hřišťátko, protože prostor před brankou je vydupán do hlíny, čas od času lze spatřit nějakou kalužinku nebo trs trávy či kytek a hřišťátko se očividně stalo útočištěm všelijaké zvěře a ptactva, které je jak vidět, tak i slyšet. Čimčarara, kvák, kvák nebo bzzzz, které je velmi často slyšet mluví za vše. No, nechejme tak detailních popisů a vrhneme se k vysvětlení samotného principu.

Vy se nacházíte kousíček před brankou. V brance není brankař, jak by se někdo mohl mylně domnívat, ale jsou tam dvě díry, jen o něco větší než je míč. Vždy je jedna označená a do té se musíte strefit, což nebude vůbec jednoduché. Poté co stisknete šipku do strany, rozpohybuje se sloupec, který máte zastavit, až se dostane do takového úhlu, kde je zhruba ona díra. Jenže má to jeden háček. Ten sloupec se pohybuje dost rychle a zastavit to na takovém sklonu, jaký by vám byl po chuti nebude žádná hračka. Stejným způsobem nastavujete i výšku kopu.

Towandschiessen – fotbal, to je hra!Celkem dostanete šest pokusů – šest balónů, z níž tři máte strefit do dolní pravé díry a tři do horní levé díry. Vězte, že ze začátku na vás asi žádný větší úspěch čekat nebude a pravděpodobně uslyšíte místo tleskání přihlížejících jen odpudivý smích nějakého posměváčka z publika. Ale vše se natrénuje a možná se vám později podaří strefit všech šest balónů tam, kam patří.

Jak již jsem se výše zmiňoval, existují tři druhy hry. První je ta nejpomalejší, v niž nastavit úhel a výšku kopu není zas takový problém, jako v druhém způsobu pro pokročilé. Avšak třetí způsob je opravdu jen pro profíky. Za úspěšné kopy získáváte pochopitelně bodovou odměnu. Ve hře pro začátečníky to je pouhých sto bodů, ve hře pro pokročilé již dvě sta a experti se mohou těšit ze tří stovek. Tak se snažte, schválně, kdo jich bude mít více. Jestli já holka, která fotbalu nerozumí nebo nějaký mistr kluk. Jen pro zajímavost, můj rekord činí 1500 bodů.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

20 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 58 čtenářů

Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Další z rubriky

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz