Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Towers - věž až do nebe

  12:00aktualizováno  31. července 10:36
Určitě jste již někdy alespoň zapřemýšleli nad tím, jaké by to bylo stvořit ohromně vysokou stavbu, nad jejíž genialitou by všichni jen nechápavě kroutili hlavou. Naskýtá se vám příležitost a to v tomto klonu stařičkého tetris.
70

Towers

Platforma: Freeware

Stáhnout

Illogic Staré dobré a nesmírně známé klasiky nelze pořád jen pouze oprašovat a předělávat neustále dokola pouze s obměněným vizuálním kabátkem, ačkoliv to tak spousta freeware vývojářů skutečně dělá. Pak jsou zde ale rovněž tací, kteří se nebojí do svého dílka zasadit alespoň malou dávku invence, díky čemuž vypadá naprosto neotřele a zajímavě.

A právě takový je jednoduše se tvářící Towers, vzniklý na bázi velice stařičkého Tetrisu, jež si mohly ve své původní podobě zahrát snad již naše babičky. Tentokráte však nepůjde o pouhé bezduché skládání kostiček – na vaše bedra je uložen úkol vpravdě nesnadný.

Zpočátku je vám totiž k dispozici pouze pár dřevěných a vcelku krátkých tyčí a pořádná zásoba kamene, jež však má již své přednastavené a nezměnitelné tvary, jako je tomu právě v legendárním tetrisu. Tyto kostičky pak musíte skládat na sebe s cílem vybudovat co možná nejvyšší věž. Illogic

To však nebude pochopitelně ani zdaleka snadné, neboť chcete-li stvořit stavbu dostatečně stabilní musíte dbát na to, aby byly všechny řady pečlivě dokončeny a nikde pokud možno nezůstala sebemenší dírečka. Pokaždé, když nějakou takovou řadu plnohodnotně dokončíte, budou vám za odměnu o něco výše posunuty dřevěné podpěry, bez nichž prostě nelze jít výše. Kdykoliv by totiž některé z kostiček přesáhla dřevěnou tyč, hra končí a vám nezbývá nic jiného, než to zkusit zase od začátku.

Stejně jako v Tetrisu tedy budujete řady, ty vám však tentokráte nemizí, nýbrž vám dávají možnost stavět dále a dále. Další věcí, která vás nemenším způsobem motivIllogic uje pak je samotný bodový zisk. Odměňováni jste za úspěšné uložení nějaké té kostky do stavby či třeba také za dokončení řady nebo rovnou dvou za sebou. Naopak drobný postih vás čeká, necháte-li snad po sebou nějakou tu řadu s nepříjemnou škvírou.

Celkově se pak jedná o nadprůměrně hratelné a příjemně zpracované dílko, které snad jen doplácí na místy lehce neposlušnou kameru, nicméně také ta je zvládnuta docela obstojně. Navíc nebudete nuceni koukat neustálen a to stejné pozadí – s narůstající výškou se totiž pohybujete v atmosféře neustále výše a výše, přičemž ti nejzdatnější se budou moci ze své věže podívat také do vesmíru.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

36 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 22 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz