Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Transformer - s robotem do boje!

  12:00aktualizováno  15. července 9:39
S dnešní freewarovou hrou se vrhneme přímo do víru akce a nebude to akce jen tak ledajaká - budete v ní bojovat s robotickými mechy, kteří se dokáží v případě potřeby ze své vlastní podoby přetransformovat do podoby terénního vozítka a letadla. Můžete tedy počítat s tím, že zábavy si s nimi užijete ažaž.

Transformer

Platforma: Freeware
Výrobce: Tatko

Stáhnout

Transformer

Na počátku devadesátých let již minulého století zde byla obrovská móda vždy před víkendovými ranními pohádkami pro děti propagovat pomocí televizní reklamy různé hračky, jež byly dříve známy jen v zahraničí. Ve výčtu figurovaly barbíny, umělohmotní poníci a jiné ohavnosti, a také Transformers, což byli (či ještě jsou) bojoví roboti, kteří se dokázali přeměnit na dopravní prostředky. Jako malé děcko jsem dostal pár jejich neoriginálních umělohmotných klonů, příliš zábavy jsem si s nimi neužil obzvláště proto, že jeden vypadal jako míchačka na beton, zatímco ty z televize vypadaly mnohem lépe. Zřejmě jsem vlastnil zednickou edici :-).

Skoro po deseti letech, během nichž se mi podařilo na Transformers úspěšně zapomenout, se na naší české freewarové scéně objevil výtvor od programátora s přezdívkou TATKO, kterému se podařil pravý opak - vytvořil na toto téma parádní hru s bezvadnou hratelností. Možná to bude i tím, že jsou mechové v počítačovém světě tak populární (jmenujme například MechCommandera).

Nuže, máme se vžít do kůže bojového mecha. Ten má schopnost se přetransformovat (aby to bylo stylové :-)) do tří fází. První: klasické terénní vozítko hodící se pro boj s tanky, druhá je klasický mech, hodící se na totéž, ale o něco hůře... a jako třetí v řadě je tu Transformerletadélko Káně, jež slouží k útoku ze vzduchu a přelétávání různých překážek. Věřte, neříkám to nadarmo...

Ovládání je jednoduché. Směrovými šipkami nabádáte železného obra k vámi žádanému směru, mezerníkem pálíte do protivníků. Další klávesy jsou trochu netypické. Klávesou F1 se přeměníte na mecha, F2 na terénní vozidlo a F3 na letadlo. Klávesa F4 nabízí velice užitečnou funkci, a to Opravu. Sledujte pozorně svoji Energii života - až bude nižší, než vy sami budete chtít, můžete si jí F4 úspěšně alespoň částečně dobít (když vás nepřítel zasáhne, nabíjení skončí).

Čeká vás celkem sedm misí (no misí, říkejme radši levelů, ale takto to označuje autor). Jde v nich prostě o to, prostřílet se od začátku na konec levelu. V tomto hra obsahuje lahůdku, ukazatel Procento splnění mise (a to to vám jiná hra opravdu nenabídne). Levely naštěstí nejsou jednotvárné, jen ke konci možná trochu dlouhé. Velmi mě naštvalo, když jsem zemřel a měl jsem splněno už 60% levelu. Tato situace nastala mnohokrát - myslím v levelu 3, kde se opravdu vyzbrojte trpělivostí. I tak se ale hra řadí mezi docela lehké a přesto zábavné.

Při hraní budete potřebovat také malinko strategie a předvídání, musíte si určit, kdy se budete opravovat, v co je nejlepší se v daném okamžiku přetransformovat (osobní tip: Tanky a pozemní objekty - vozítko, na létající předměty letadlo). Některé levely budete muset Transformerabsolovovat pouze s jednou fází, jinak to s vámi zle dopadne. Takže pokud se vám někde nebude dařit, jednoduše zkuste změnit strategii. Já sám jsem velkou část odehrál způsobem současného bušení do mezerníku a F4.

Grafika je úžasná, obzvlášť v „misi“ 2, kde jezdí rychlovlaky, ostatní levely jsou na tom obdobně, ale někde je zvládnutá o něco hůře, takže vysledný verdikt nechám na vás.Ozvučení je dobré, hudbu tvoří smyčka z demo skladby programu MODplug tracker (já věděl, že to odněkud znám). Škoda jen, že se po celý průběh hry nezmění. Zvukvé efekty jsou dobré a ke hře se celkem hodí.

Dohromady mi hra zabrala asi hodinu a půl herního času, což je na freeware velmi dostačující. Dohrál jsem to jedním dechem. Přeji vám, abyste se až do závěrečné (velmi stručné) gratulace, bavili stejně dobře jako já.

Autor:


Témata: Robot

Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.Další z rubriky

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Najdete na iDNES.cz