Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Transfusion - průlet lidskými vnitřnostmi

  12:00aktualizováno  4:57
Chcete se proletět lidským tělem, plným nepřátel, proti nimž jste zcela sám, pouze se svou chabou bárkou? Že vám to přijde jako ta nejhorší noční můra? Možná nebudete daleko od pravdy – pokuste se však i s tímto problémem poprat.
60

Transfusion

Platforma: Freeware
Výrobce: Banshee Studios

Stáhnout

TransfusionRušné vozovky, desítky aut stojících si svou ranní frontu v zácpě, obě ruce na volantu a noha nad plynem. Že to již důvěrně znáte? Pak bezpochyby ani zdaleka netoužíte po tom, zkoušet si něco podobného také ve světě virtuální, ačkoliv to rozhodně může být zase zcela jiný zážitek. Co byste řekli projížďce zcela jiným světem, v jiném čase a rovněž ve vcelku nepříjemném nebezpečí?

A tak se dostáváme do role vcelku obyčejného pilota na první pohled notně neobyčejné lodi. Že to zní zajímavě? Rozhodně se nejedná o počin, který by na freeware scéně neměl obdoby a 3D akčních her podobného rázu jsme zde měli již velké množství – nutno podotknout že mnohé svou kvalitou mnohokrát převyšovaly právě onoho dnešního zástupce.

TransfusionUsedáme tedy do již zmiňované lodi. Ta má na první pohled notně futuristický nádech a rozhodně se ani zdaleka nepodobá současným dopravním letadlům. Však s ní také nebudeme brázdit obyčejné nebe a převážet pasažéry – úkol na nás čeká podstatně složitější. Čeká na vás takřka nekonečný svět, jehož základním poznávacím znamením je červené. Kdo totiž nemá tuto barvu rád, s největší pravděpodobností bude při hraní Transfusion nepředstavitelně trpět. Červená je totiž nejen zcela vaše loď, nýbrž také celé okolní prostředí s výjimkou nepřátelských objektů. 

Ani však nedoufejte v to, že vás tato futuristická hříčka zavede do malebné stromy porostlé krajiny, kde bude radost se dívat okolo. Celou herní dobu strávíte v lehce stereotypním a pořádně nepříjemném tunelu, kde poletují další hvězdičky, krychličky a jiné, útočící na vás zdánlivě neprorazitelný štít, který však bude jejich cílenými útoky stále více a Transfusion více zeslabován.

Na vás tedy bude položit prst na klávesnici určenou ke střílení a co možná nejvíce těchto dotěrných věciček jednou pro vždy zlikvidovat. A věřte tomu že to nebude zas tak složité, kdyby jich však nebylo takové množství. Navíc jste motivováni k co možná nejpřesnějšímu míření neustále naskakujícím bodovým kontem, na nějž se vám přičítají bodíky za úspěšně sestřelené jednotky. Po určitém čase stereotypního průletu a střelby hra přejde do fáze loadingu což nasvědčuje změnu levelů. Pro vás to však bohužel neznamená nic zásadního, snad jen že nepřátel bude stále přibývat. Škoda, kdyby tvůrci věnovali daleko více pozornosti tvorbě prostředí a samotného principu, mohli jsme mít nyní v ruce dílko podstatně podařenější. Takto se jedná maximálně o nadprůměrný kousek.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

41 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz