Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Treasure Adventure Game – velkolepé dobrodružství

aktualizováno 
Perfektní zážitek jako za starých časů, to je osmibitově vypadají lahůdka určená milovníkům retra.
80

Treasure Adventure Game

Platforma: Freeware
Výrobce: Robit Studios

  • Hratelnost ve starém stylu
  • Obrovský svět k objevování
  • Retro grafika
  • Rodinný příběh
  • Neinvenční principy

K dispozici pouze Beta.

Stáhnout

Treasure Adventure Game

Treasure Adventure Game

Treasure Adventure Game

Stýská se vám po hrách z 80. a 90. let? Po dobách, kdy šlo primárně o hratelnost, a grafiku jste si museli domýšlet? Že ne? Pak obraťte list – Treasure Adventure Game míří na staré vlky, kteří současnou herní tvorbu cynicky šmahem odsuzují se slovy “Jo, za našich časů hry byly o zábavě!“ Komukoliv, v jehož srdci hnízdí Zelda a Cave Story, nabídne Treasure Adventure Game hratelnost postavenou na z boku viděném poskakování, soubojích a bildungsromanickém příběhu o zrodu hrdiny.

Hra začíná retrospektickým náhledem do hrdinova dětství a pokračuje po skoku o deset let kupředu (nechybí amnézie protagonisty), kdy se už rozjíždí samotná hratelnost přesně ve stylu her na hrdiny – nechybí úkoly, postupné zlepšování hlavní postavy ani stovky vedlejších úkolů. Celý svět je přitom otevřený, takže je jen na vás, jestli se vydáte rovnou za příběhem či si na čas odskočíte. Vidíte jeskyni, která s hlavní story nesouvisí? Nic vám nebrání ji prozkoumat! Několikero kláves (pro skok, komunikaci a útok) slibuje jednoduché principy, které nebudou dělat problém komukoliv se zkušenostmi z jiných arkád.

Treasure Adventure Game

Treasure Adventure Game

Nechybí přitom ani spousta maličkostí, které usnadňují celé putování po světě. Velmi brzy se tak k vaší postavě například přidá papoušek, který je mobilním diegetickým tutoriálem a průvodcem. Celkově by se Treasure Adventure Game dala přirovnat ke hře na hrdiny Fable. Rozdílem je pouze vizuál plný pixelů – na ten si už ale uživatelé nezávislých her zdarma mohli zvyknout.

Určitým nedostatkem je bohužel po málu originálních prvků. Netradiční propojení přes internet či originální herní prvky by mohly ke hře přilákat i hráče nezatížené na retro atmosféru. Náhodný uživatel by si kvůli absenci originality mohl Treasure Adventure Game splést s hrou starou dvacet let a co se týče principů, nebyl by bohužel daleko od pravdy.

Treasure Adventure Game

Treasure Adventure Game

Treasure Adventure Game není ani zbla originální – jak by taky mohla, když záměrně upomíná na léta někdejší. Cílové publikum, tedy milovníci pixel-artu a Cave Story, to dozajista vezme jako největší klad hry.  Jeho největším kaldem je především OHROMNĚ rozsáhlý herní svět. Ke své smůle se ale Treasure Adventure Game ani nesnaží o jakoukoliv inovaci v mezích zákona. Jde o řemeslně zpracovaný titul s řadou rozverných maličkostí se vším zlým i dobrým, co k tomu patří.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 23 čtenářů

Témata: Zelda

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...Najdete na iDNES.cz