Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Treasure Hunter Man 2 je sympatická výprava do herního pravěku

  16:00aktualizováno  16:00
Treasure Hunter Man 2 je výprava do hlubin duše starých automatových arkád. Má všechno, po čem srdce herního veterána zaplesá a pookřeje. Vysokou obtížnost, retro zpracování a hudbu, nepromíjející hratelnost a velmi slušnou herní délku. Je to úžasná sonda do minulosti.
85

Treasure Hunter Man 2

Platforma: Freeware
Výrobce: origamihero

  • krásná retro vzpomínka
  • dlouhá herní doba
  • obtížnost (i když někdy je opravdu vysoká)
  • rozvětvená architektura úrovní
  • pomalé ovládání, na které je třeba si zvyknout
  • záchytné body jsou daleko od sebe

Stáhnout

Treasure Hunter Man 2 | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Treasure Hunter Man 2

Chcete-li zavzpomínat na doby dávno minulé, tato arkáda vám to umožní měrou vrchovatou. Ačkoliv její ovládání na klávesnici je občas trochu mimo (lepší je to s ovladačem), je pořádně retro a svým zaprášeným a nostalgickým způsobem sexy. Jen se připravte na to, že chyby neodpouští a balzám na nervy to také není, protože občas se u hraní přistihnete při myšlence vyhodit počítač i se stolem z okna.

Treasure Hunter Man 2

Hráči mladšího věku si ty doby nebudou pamatovat. Arkádové mašiny tenkrát polykaly jednu pětikorunu za druhou, kamarádi se střídali ve snaze porazit mocného bosse, nervy tekly a provozovatelé těchhle automatů si za paravánem mnuli ruce blahem. Treasure Hunter Man 2 je přesně taková retro arkáda, která vás vezme zpátky v čase.

Treasure Hunter Man 2

V roli odvážné matky musíte ve zdejším světě najít svého ztraceného syna. Naštěstí máte při ruce kompas, který vám neustále připomíná směr. Vše ostatní je na vás. Nejprve beze zbraně, později s mečem v ruce, je třeba probít se skrz zdejší sebranku nebezpečných, ale velmi roztomilých monster, přeskákat nějaké ty plošinky a tak vůbec. Znáte to. Hra vlastně není příliš inovativní, ale hraje se skvěle.

Treasure Hunter Man 2

Tedy, pokud si zvyknete na ovládání, které je takové... Neurčité. Pomalé a trochu rozhozené. Rozhodně se hodí gamepad, který hraní hodně zpříjemní. Jakmile si zvyknete a budete se při skákání přes propasti cítit silní v kramflecích, přijdou silnější a nevypočitatelní protivníci. O život jde zkrátka pořád.

Treasure Hunter Man 2

Hra nepočítá životy v jednotkách, jako jiné plošinovky, ale máte bodový ukazatel zdraví třeba dvaceti životů. Nenechte se poměrně vysokým číslem zmást. Kontakt s přerostlým prasetem vám klidně ubere třetinu, nebo i polovinu cenných bodíků. Naštěstí, hra vás nijak nelimituje v počtu opakování po smrti. (A dokonce nechce za nový pokus dalšího bůra.) Jen vás pošle k posledně aktivovanému záchytnému bodu. Jenže, těch je jako šafránu a klidně je můžete minout.

Treasure Hunter Man 2

Treasure Hunter Man 2 je totiž poměrně nelineární plošinovka. Cesta k cíli je jedna, ale klidně se můžete ztratit v postranních chodbičkách, nebo i celých nepovinných úrovních. Samozřejmě, zvědavost je odměňována. Lepší útok, víc životů, možnost bránit se štítem a mnoho dalšího. Často ale odbočit z cesty znamená víc námahy a zbytečné smrti. Volba je jen na vás.

Vlastně jde o bezchybnou arkádu. Je hodně obtížná a opravdu je třeba si zvyknout na ovládání. Například zjistit, jak správně načasovat útok, aby vás protivník nezranil, je možné jen cvikem. Ale tak tomu v dávných herních dobách skutečně bylo. Vše je v duchu retra. Grafikou počínaje, hudbou konče. Navíc je hra i pořádně rozsáhlá. Jen jí musíte dát šanci. Osobně jsem u ní vytvrdnul na tak dlouhou dobu, že se to snad ani nesluší zmiňovat.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

100 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 1 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz