Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Treasure Hunter Man 2 je sympatická výprava do herního pravěku

  16:00aktualizováno  16:00
Treasure Hunter Man 2 je výprava do hlubin duše starých automatových arkád. Má všechno, po čem srdce herního veterána zaplesá a pookřeje. Vysokou obtížnost, retro zpracování a hudbu, nepromíjející hratelnost a velmi slušnou herní délku. Je to úžasná sonda do minulosti.
85

Treasure Hunter Man 2

Platforma: Freeware
Výrobce: origamihero

  • krásná retro vzpomínka
  • dlouhá herní doba
  • obtížnost (i když někdy je opravdu vysoká)
  • rozvětvená architektura úrovní
  • pomalé ovládání, na které je třeba si zvyknout
  • záchytné body jsou daleko od sebe

Stáhnout

Treasure Hunter Man 2 | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Treasure Hunter Man 2

Chcete-li zavzpomínat na doby dávno minulé, tato arkáda vám to umožní měrou vrchovatou. Ačkoliv její ovládání na klávesnici je občas trochu mimo (lepší je to s ovladačem), je pořádně retro a svým zaprášeným a nostalgickým způsobem sexy. Jen se připravte na to, že chyby neodpouští a balzám na nervy to také není, protože občas se u hraní přistihnete při myšlence vyhodit počítač i se stolem z okna.

Treasure Hunter Man 2

Hráči mladšího věku si ty doby nebudou pamatovat. Arkádové mašiny tenkrát polykaly jednu pětikorunu za druhou, kamarádi se střídali ve snaze porazit mocného bosse, nervy tekly a provozovatelé těchhle automatů si za paravánem mnuli ruce blahem. Treasure Hunter Man 2 je přesně taková retro arkáda, která vás vezme zpátky v čase.

Treasure Hunter Man 2

V roli odvážné matky musíte ve zdejším světě najít svého ztraceného syna. Naštěstí máte při ruce kompas, který vám neustále připomíná směr. Vše ostatní je na vás. Nejprve beze zbraně, později s mečem v ruce, je třeba probít se skrz zdejší sebranku nebezpečných, ale velmi roztomilých monster, přeskákat nějaké ty plošinky a tak vůbec. Znáte to. Hra vlastně není příliš inovativní, ale hraje se skvěle.

Treasure Hunter Man 2

Tedy, pokud si zvyknete na ovládání, které je takové... Neurčité. Pomalé a trochu rozhozené. Rozhodně se hodí gamepad, který hraní hodně zpříjemní. Jakmile si zvyknete a budete se při skákání přes propasti cítit silní v kramflecích, přijdou silnější a nevypočitatelní protivníci. O život jde zkrátka pořád.

Treasure Hunter Man 2

Hra nepočítá životy v jednotkách, jako jiné plošinovky, ale máte bodový ukazatel zdraví třeba dvaceti životů. Nenechte se poměrně vysokým číslem zmást. Kontakt s přerostlým prasetem vám klidně ubere třetinu, nebo i polovinu cenných bodíků. Naštěstí, hra vás nijak nelimituje v počtu opakování po smrti. (A dokonce nechce za nový pokus dalšího bůra.) Jen vás pošle k posledně aktivovanému záchytnému bodu. Jenže, těch je jako šafránu a klidně je můžete minout.

Treasure Hunter Man 2

Treasure Hunter Man 2 je totiž poměrně nelineární plošinovka. Cesta k cíli je jedna, ale klidně se můžete ztratit v postranních chodbičkách, nebo i celých nepovinných úrovních. Samozřejmě, zvědavost je odměňována. Lepší útok, víc životů, možnost bránit se štítem a mnoho dalšího. Často ale odbočit z cesty znamená víc námahy a zbytečné smrti. Volba je jen na vás.

Vlastně jde o bezchybnou arkádu. Je hodně obtížná a opravdu je třeba si zvyknout na ovládání. Například zjistit, jak správně načasovat útok, aby vás protivník nezranil, je možné jen cvikem. Ale tak tomu v dávných herních dobách skutečně bylo. Vše je v duchu retra. Grafikou počínaje, hudbou konče. Navíc je hra i pořádně rozsáhlá. Jen jí musíte dát šanci. Osobně jsem u ní vytvrdnul na tak dlouhou dobu, že se to snad ani nesluší zmiňovat.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

100 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 1 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz