Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Treasure Tower - zrychlená skákačka

  12:00aktualizováno  10. října 11:15
Pakliže si myslíte, že by vám žádná 2D skákačka neměla činit problémy, pusťte se do hraní Treasure Tower. Tato arkáda totiž disponuje 200 levely a k její dokončení budete potřebovat hodně hbité prsty.
70

Treasure Tower

Platforma: Freeware
Výrobce: David Newton (Wong)

Stáhnout

treasuretower1

Vzpomínáte ještě na Jumper: Redux? Extrémně obtížnou skákačku, která ale disponovala vysokou návykovostí. Treasure Tower je trochu z jiného, rychlejšího, těsta, ale při hraní trochu připomíná Jumpera.

Váš úkol je prostý. V každém levelu se musíte dostat do dveří, které vás teleportují do dalšího levelu. Tyto dveře se ale často nacházejí dost vzdáleny od vaší startovní pozice a vede k nim cesta přes různé překážky. Například klasické propasti nebo výstupky, jezdící panely a různé druhy monster. Všechny tyto věci a potvory jsou pro vás nebezpečné, ale nejsou tím nejhorším, co vás při hraní Treasure Tower potká. Tím bude totiž krutý časový limit, který máte na dokončení určitého počtu levelů. Pakliže spadnete do propasti, nebo vás chytí nějaká potvora, čas se vám ještě o něco zkrátí. V každé sekci máte různý počet levelů, po kterých se vám v daném kole treasuretower2objeví jídlo, jímž si můžete čas doplnit. Sekcí je vícero a každá má určitý počet pater. Jakmile se vám podaří vystoupat až do nejvyššího patra dané sekce, budete odměněni velkým bodovým ohodnocením, a také se vám odemknou další těžší sekce. Při průchody levely byste se také měli snažit sbírat drahokamy, které se vám připočítávají ke skóre. Také narazíte na několik levelů, kde bude vaším jediným úkolem sesbírat co nejvíce drahokamů.

Grafická stránka Treasure Tower je vesměs velmi jednoduchá, ale také plně podřízená účelu přehlednosti. Dveře, které jsou vaším hlavní cílem v každém levelu, spatříte prakticky ihned, jakmile se ocitnete v daném kole. Příjemné je, že se levely barevně obměňují. Nejdominantnějším prvkem každého levelu ale vždy budou veliké hodiny, na kterých uvidíte ubíhat čas. V případě jeho nedostatku budete navíc ještě upozorněni tlukotem srdce. Hratelnost je velmi pěkná. Především budete potřebovat velmitreasuretower3 rychlé prsty, dobrý odhad a bleskové rozhodování. Na váhání čas není. Často budete sbírat jídlo s poslední vteřinou na časových hodinách. Zaseknutí nebo pád ve vyšších levelech má přímo tragické následky. Ale zde také spočívá kouzlo Treasure Tower. Pakliže se vám nějaký level nepovede, budete ho hned chtít zkusit znovu. Uvidíte, jak jste zarputilí a jak rychle se vzdáváte. Ozvučení Treasure Tower je primitivní, ale k rázu hry se hodí.

Jestliže máte rádi výzvy, seberte vhozený ručník a poperte se s Treasure Tower. Potřebovat budete především hbité prsty a reakce. Místy také využijete trpělivost. Rozhodně se však nejedná o hru pro šneky.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...



Najdete na iDNES.cz