Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tremor 3 – multiplayerová řežba

aktualizováno 
Brutální souboje tří hráčů proti sobě samotným i proti smrtícímu mechu jsou meritem této shora viděné akce z roku 2004. Není to ale, ve srovnání s dnešními hrami, pouhá relikvie dávno zapomenutých časů?
70

Tremor 3

Platforma: Freeware
Výrobce: Mark Pay

  • Akce
  • Zbraně
  • Grafika
  • Naprostá absence singleplayeru
  • Ovládání

Stáhnout

tremor3_poster

tremor3_01Multiplayerové freeware hry to mají hrozně těžké. Na jednu stranu dlabou na poutavou hru pro jednoho hráče, a na druhou stranu nemohou nikdy počítat s velkým publikem. Když už si parta kamarádů sesíťuje počítače, bude hrát nedodělaný NetPanzers nebo spíše makabrózní World in Conflict? Dají si po síti Alien Arena nebo asi milionkrát známější Halo? Samozřejmě, mezi šesti a půl miliardou lidí si i ony pár hráčů najdou, ale světová pecka typu Counter Strike se se objeví snad jenom jednou za dekádu. I Tremor 3 (svalový třas...), pět let stará multiplayerová akce, zcela kašle na pomoc osamělým singleplayer vlkům.

Dva až tři hráči se z jediného počítače a jediné klávesnice budou moci nerušeně zabíjet v několika arenách čistě mezi sebou, pořádat honbu na zvoleného 'King of the Hill' hráče nebo také kooperovat při likvidaci smrtícího robota (nebo nemusejí kooperovat, ale v jednotě je síla, že). Každý z modů slibuje trochu odlišný přístup. V King of the Hill si vlastník koruny užije pomoci defenzivních věží, při honu na mech se zase ke slovu dostávají pouze těžké zbraně. Naopak v tradičním klání mezi rovnocennými hráči si užijete všech dostupných zbraní.

tremor3_02Když už jsem je nakousl, výběr zbraní je poměrně široký a kromě obligátních kousků jako brokovnice nebo raketomet se dočkáme i flak kanónu nebo EMP pušky, která krátkodobě deaktivuje sofistikovanější zbraně. Jako u leckteré hry více hráčů však platí, že v žáru boje často není času na jakékoliv taktizování čím nepřítele zabít.

Graficky je Tremor 3 velmi vydařený a úchyly mezi námi jistě potěší řada animací smrti, od zapáleně zapáleného pobíhaní po raketový rozštěp. Souboje se z pochopitelných důvodů omezené na velmi malé mapy, problémem může ve třech lidech být i ovládání postaviček.

tremor3_03Proč tedy tak nízké hodnocení? Navzdory kvalitnímu zpracování je i na freeware scéně mezi čistě multiplayerovými akcemi prostě příliš velká konkurence. Tremor 3 mohl být pecka před pěti lety, ale se všemi těmi freeware klony Quake her, asi miliardou modů na komerční hry a, konec konců, i rychlejšími a zábavnějšími jednoduchými freewarovkami, například Babo Violent 2, se prostě Tremoru nedá udělit vyšší hodnocení.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 26 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz