Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Triplane Fighters - trojplošníky vládnou obloze

  12:00aktualizováno  9. září 11:22
S Triplane Fighters se podíváme zpět do počátků letectví, kdy se po obloze proháněly velké trojplošníky a zbraně tvořily dělové koule. Obstojíte v těchto leteckých bitvách?
50

Triplane Fighters

Platforma: Freeware
Výrobce: Francesco Montecuccoli

Stáhnout

Triplane FightersKde jsou ty doby, kdy byla obloha bez megalomanských Boeingů a pruhů páry zanechaných po tryskových letadlech? Pionýrským dobám letectví tehdy vévodily létající stroje bizarních tvarů a pilotáž takového monstra znamenala být vždy jednou nohou v hrobě. Do krásné éry trojplošníků, letadel s třemi křídly nad sebou, nás zavede dnešní hra. Je to určitě skvělé téma pro Retro Game Competition - trefné a přitom zcela originální. Díky Plane Arcade není pro našince letecká arkáda neznámým pojmem. Pokud bychom však postavili obě hry vedle sebe, nesahal by Triplane Fighters Plane Arcade ani po kolo u podvozku. Proto se raději přímé konfrontaci vyhnu.

Ve své podstatě je Triplane Fighters letecká akce jako vyšitá. Narazíte jen na jeden bonus zlepšující bodový stav a zbytek času se věnujete ničení okolních nepřátelských strojů dělovými koulemi. Vše se odehrává ve vzduchu a odpadá i přistávání či rozlet. S leteckým simulátorem proto nemá hra prakticky nic společného. Letadla ničíte po jednotlivých letkách, bohužel mezi jednotlivými „levely“ nemáte možnost odpočinku a hra si klidně běží dál, jen na ukazateli počtu letounů k sestřelení se objeví vyšší číslovka. 

Triplane FightersZajímavým úkazem je umělá inteligence nepřátel. K výstřelu nemají daleko, ale podivuhodnější je jejich tendence k vám přiletět a držet se ve vaší blízkosti jako byste byli magnet. Pokud tedy provádíte zběsilé otočky prakticky na jednom místě (což není, jak se dále zmíním, nic neobvyklého), vytvoří se na ploše hezky hustý guláš a soupeři se prakticky dále nepohybují. Vyniknou sice detaily strojů, ale úkolem není se kochat, ale bojovat na život a na smrt a letouny v této pozice přestávají střílet.

Ovládání stroje připomíná dramatické pasáže hororového filmu. Za celou dobu hraní jsem nepřišel na ten správný trik, jak letoun zkrotit a jeho eskapády a vývrtky mě doháněly k zuřivosti a smíchu zároveň. Když jsem se nad tím ale zamyslel, šlo pravděpodobně o záměr autora. Přeci jenom ovládání trojplošníku muselo být těžkopádné až nemožné. Každopádně tahle omluva (ať už to byl tedy záměr či neschopnost) není dostatečná a celkově sráží vlastní hratelnost. Celkem jsou k dispozici tři módy kamery: vzdálená kamera, blízká kamera a pohled z kabiny. Triplane Fighters Všechny by mohly přinést do hry něco nového, bohužel prakticky použitelný byl jen pohled z kabiny a možná pohled z povzdálí, kdy nešlo přesně zamířit a hra více připomínala arkádu. 

Triplane Fighter disponuje 3D grafikou, ale i tak nabízí jen průměrné vizuální zpracování. Občas se mi stalo, že engine nestíhal a hra se sekala, textury se prolínaly a particle efekt u výbuchu spíše připomínal krabici roztrhanou zuřivým psem. Možná část viny nese i použitý Dark Basic, na který si vždy s radostí postěžuji. Celkově jde tedy jen o průměrně zpracovaný a místy nedotažený počin, po kterém by měli sáhnout jen ti z vás, co mají smrtelnou alergii na Plane Arcade. A takových lidí asi mnoho není.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

72 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 49 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.Najdete na iDNES.cz