Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tripline - zábavná logická hříčka

  12:00aktualizováno  9. srpna 11:47
Logická hra založená na jednoduchém principu znovu slaví úspěch. Zapojte hlavu a pospojujte všechny objekty tak, abyste mohli postoupit do dalšího kola.
80

Triplane

Platforma: Freeware
Výrobce: Joakim Sandberg

Stáhnout

Chcete si vyzkoušet jaké to je ocitnout se v roli mimozemšťanů

tripline1

Máte rádi logické hry? V tom případě vám nabízím Triplnie, hříčku, která vás určitě zaujme a chytne. Staví na jednoduchém a velmi dobře zpracovaném principu. Záležet tedy bude jenom na vás, jestli dokážete zdolat všech 30 levelů a stanete na pomyslném trůnu logických hráčů.

Hrací plochu představuje čtverečkovaný sešit. V něm je vyznačeno různě veliké území. Uvnitř tohoto území jsou čtverečky, trojúhelníky a kolečka. Vy máte v ruce tužku a za úkol všechny objekty začmárat. Musíte ale vždy postupovat pohyby po čtverečkovaném papíře a spojit tři stejné objekty k sobě. Když se vám to podaří, tyto tři tripline2objekty se začmárají a už se o ně nemusíte dále starat. Jakmile začmáráte všechny objekty v ohraničeném území, postoupíte do dalšího levelu. Pes je zakopaný v omezené možnosti pohybu. Jakmile někde uděláte čáru, už se přes ní nikdy nedostanete. Svoji cestu tak budete muset promýšlet a nechávat si dostatečný prostor na manévrování. Na hraní nemáte žádný časový limit a ani nejste omezeni počtem tahů tužkou, takže se nemusíte stresovat a můžete se plně soustředit na váš úkol.

Tripline má velmi osobitou a líbivou grafiku. Vypadá hodně realisticky, takže si budete částečně myslet, že kreslíte do opravdového čtverečkovaného sešitu. Velmi dobrá práce byla odvedena se stínováním objektů a celkově s vyjádřením čar obyčejné tužky. Všechno na obrazovce včetně menu vypadá, jako by bylo načmáráno obyčejnou tužkou někde ve škole při vyučovací hodině. Rozhodně tím nemyslím, že je grafika nějak odfláknutá, spíše naopak. Hratelnost je výtečná. Prvních pár levelů vás asi zklame svojí jednoduchou obtížností, ale to vás autor pouze zaučuje a ukazuje vám cestičku. Následně vás vhodí do vody a začnete se opravdu potit. Princip hraní jetripline3 opravdu vynikající, originální a navíc velmi jednoduchý na pochopení, takže se nemusíte zkraje zabývat nudným čtením obtížného manuálu, jako tomu může být u jiných her. Všechno pochopíte po pár vteřinách. Trochu mě mrzelo, že když se člověk uklikne, není již možnost vzít tento tah zpět, ale chápu to. Poté by celé hraní ztratilo smysl. Zvuky tužky jsou realistické a ostatní audio prvky jsou velmi pěkně zpracované.

Celkově vzato je Tripline opravdu velmi povedenou logickou hrou. Vzhledem k faktu, že logických kousků příliš nevychází, bychom si této hry měli cenit ještě o to více. Ale konec řečí, stáhněte si Tripline a potrapte trochu svoji hlavu. Určitě nebudete zklamaní.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

37 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz