Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Truck Dismount - Rekkaturvat

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 1:55
Nemuseli jsme čekat dlouho a po drastické simulaci pádu ze schodů tu máme další hru na podobné téma. Náš masochistický hrdina z předchozího dílu se po incidentu se schodištěm nechává najmout jako figurína pro crash-testy.
70

Truck Dismount

Platforma: Freeware
Výrobce: tAAt

Stáhnout

Truck DismountPatříte-li mezi naše pravidelné návštěvníky, pak si možná ještě vzpomenete na velice originální hru Porrasturvat, kterou jsme vám už před nějakým časem nabídli. Tenkrát nám finští autoři ukázali, jak správně shodit člověka ze schodů, aby si pokud možno zlomil každou kost v těle. Možná nevědomky mě tak přinutili mnohem častěji volit jízdu výtahem, před o něco zdravější chůzí po schodech a nyní se zdá, že budu omezovat i jiné činnosti.

S novou hrou od týmu tAAt – Truck Dismount se nyní můžeme podívat na zoubek tomu, jak také může vypadat interakce rozjetého náklaďáku a křehké tělesné schránky člověka (ohleduplně znázorněné neosobní figurínou). Stejně jako v dřívější hře Porrasturvat, i tentokrát je cílem hráčů napáchat na figuríně co největší škodu. Hlavními dvěmi ingrediencemi, ze kterých budete vaše dílo zkázy připravovat, je těžkotonážní náklaďák a masivní zeď. Ta shodou nešťastných okolností stojí vozidlu přímo v cestě. Samozřejmě, aby hráči měli ze svého díla zasloužený pocit uspokojení, musí zde být dostatek nejrůznějších nastavitelných parametrů, jejichž hodnoty učiní kolizi unikátní. Kromě rychlosti vozu tedy můžete nastavit například polohu figuríny. Můžete ji posadit do kabiny vozu, na střechu nebo ji prostě postavit někam do cesty. Auto navíc nemusí mít čelní sklo, takže „řidič“ může ladně vylétnout z vozu ven. Labužníci pak vozidlu do cesty nastraží ještě jeden nebo dva skokánky, které poměrně nudnou jízdu po rovině jistě náležitě osvěží. Truck DismountVýsledkem vašeho nastavování pak může být malá dopravní nehoda, ze které její účastník vyvázne jen s několika škrábanci a modřinami nebo také tragédie obrovského rozsahu, za kterou by se nemusel stydět ani zpravodajský štáb TV N@va. V momentě, kdy celou akci spustíte, se vám začnou za každé zranění připočítávat body, kterými se měří vaše úspěšnost. Ovšem i za opravdu neuvěřitelné kousky se dostanete jen někam ke hranici 50000 bodů, což je vzhledem k výsledkům na homepage hry asi docela průměrné skóre.

Kdykoliv během hry lze přepnout na kteroukoliv ze sedmi kamer. Narozdíl od dřívějšího projektu se schody, tentokrát nejsou všechny nabízené kamery statické. Některé se mohou pohybovat společně s vozem a neustále tak v detailu snímat, co se děje například v kabině vozu. Velice příjemným vylepšením je také skutečnost, že tentokrát si lze přehrát i každou akci, díky které jste se zapsali do žebříčku nejlepších.

Truck DismountGrafické zpracování hry je prakticky totožné s tím, jaké jsme viděli už u Porrasturvat, takže ani tentokrát se žádné grafické orgie nekonají. Na odiv se nám tak vystavují spíše kvality fyzikálního modelu, ačkoliv i tam by se pár nedokonalostí našlo. Ani zvuky a hudba hru nijak nestrhávají, spíše naopak. Zatímco se budete snažit navrhnout co nejvražednější scénář jízdy, bude vám k práci vyhrávat pohodová hudba, která se sice neustále opakuje, nicméně komu by to vadilo, ten ji může jednoduše vypnout.

Pokud ani po přečtení této recenze nevíte, co si o hře vlastně myslet, vězte, že jde o zvrhlou, originální a velice zábavnou pařbu, která vás jistě zaujme. Příznivcům Porrasturvat pak Truck Dismount doporučovat určitě nemusím, neboť již sedí před svými monitory a snaží se pokořit nejvyšší skóre.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

91 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 154 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.Najdete na iDNES.cz