Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Truck Racing by Renault Trucks - dramatické závody tahačů

aktualizováno 
Zapomeňte na moderní sporťáky a pojďte po pěkně upravené závodní dráze prohnat tahače značky Renault. Připraveno je několik herních režimů a desítky protivníků ovládaných počítačem, kteří si s vámi poměří schopnosti.
84

Truck Racing by Renault Trucks

Platforma: Freeware
Výrobce: Renault Trucks

  • 3D závodní simulátor
  • na freeware poměry kvalitní fyzika
  • málo herního obsahu

Stáhnout

Truck Racing by Renault Trucks

Truck Racing by Renault TrucksV poslední době si velké společnosti zabývající se automobilovým průmyslem rádi objednávají počítačové hry jako formu reklamy a je to docela logické. Závodní hry jako takové patří k velmi oblíbeným žánrům, navíc když jsou vyšperkovány nádhernou 3D grafikou, málo kdo odolá. A to je případ i chytlavé záležitosti jménem Truck Racing by Renault Trucks.

Jak je vidět z obrázků, ale i z názvu, tentokráte nedostáváme do rukou sporťák, ale nákladní automobil ovšem bez zadního nákladu. Závody tahačů nejsou u nás tak rozšířenou záležitostí, publikum ale nepochybně mají. A ono je to vlastně jedno až na trochu odlišný výhled z kabiny vlastně ani nic nepoznáte. Vše začíná v menu, kde si zvolíte preference pro právě zahajovanou hru. Jedná se o počet kol, množství Truck Racing by Renault Trucksprotivníků, obtížnost a mnoho dalšího. Následuje náhled na trať, načež jste vpuštěni do akce. Klasický počet oponentů se pohybuje okolo patnácti, což je docela velká konkurence a ihned po spuštění trati se v celém žebříčku nacházíte až na štíru, což vám pochopitelně dává docela mizernou výchozí pozici na závod.

Je tedy dobré nejprve svou závodní kariéru zahájit v rovině kvalifikační. To je vedle volné jízdy jedna z možností přímo v nabídce. Znamená to, že si trať projedete pěkně sami a na čas, přičemž tento čas bude následně zařazen do tabulky, porovnán s ostatními závodníky a sestavena výsledná listina, podle níž se budete řadit na startu při ostrém závodě. Ten se jede zpravidla hned na několik kol a cílem je samozřejmě protnout cílovou pásku jako první. Na obtížnost easy to mimochodem nebude až tak Truck Racing by Renault Trucksobtížné, předjíždění jde jedna radost a občas jsem měla pocit, že jsem oproti protivníkům vybavená o několik tříd silnějším strojem. To lze samozřejmě vyřešit tím, že si zvolíte obtížnost vyšší a rozdíly se vyrovnají v případě, že už máte několik závodních her za sebou, bude to nejspíše potřeba. Jinak je zakomponován i model poškození vozidla a ten vidíte přímo před sebou. Jak je možné ho ovlivnit je jasné – přímo se vybízí šťouchání do okolních vozidel, což vždy zasahuje jen určitou číst vozu a u ní procentuelně vidíte míru poškození, která za žádnou cenu nesmí dosáhnout hodnoty 100 procent.

Truck Racing by Renault Trucks je projektem, kde se pochopitelně exkluzivně setkáváme pouze s tahači značky Renault. U těch je možné lehce změnit vzhled, spíše ale vybrat jiné sestavení nálepek nebo barevné ladění. Co se fyzikálního modelu týče, ten je na freeware záležitost slušný, v konkurenci komerčních her by ale s určitostí neobstál. Taktéž vyniknou 3D tratě a zpracování ostatních vozidel.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

84 %

Hodnocení čtenářů

81 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 350 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz