Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Život trolla v Trullskoll není vůbec idylický, je to výzva

  17:00aktualizováno  17:00
Osamělý troll to nemá vůbec lehké. Jídla je nedostatek, všechno, co se dá sníst, před ním prchá a naštvaní lidští rytíři, kteří se jíst nedají, by vás nejraději viděli pod drnem. Trullskoll je výborná a náročná arkáda s jednoduchým systémem výroby předmětů, ve které hrajete za toho „zlého“.
85

Trullskoll

Platforma: Freeware
Výrobce: Charlie Carlo

  • hrajete za zlé monstrum
  • výroba zbraní, brnění a pastí
  • hezká retro grafika a atmosféra
  • stoupající obtížnost
  • jakmile se objeví střelecké jednotky, obtížnost nepřiměřeně vzroste
  • nakonec vždy padnete

Stáhnout

Trullskoll | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Trullskoll

Hrát za ty zlé je zábava. V této akční hře je vaším úkolem v roli nebezpečného trolla přežít v bažině, ochránit svou noru před nepřáteli a šířit v myslích dotěrných vesničanů strach. Zní to zábavně, ale rozhodně to není jednoduché. Abyste přežili rytířské výpravy, které na vás lidé podnikají, musíte se hodně ohánět, vyrábět pasti a lepší vybavení.

Trullskoll

Zapomeňte na poměrně nenáročný život trolla, jak ho znáte ze Shreka, kde hlavnímu hrdinovi hrozila smrt maximálně tak z nudy. V Trullskoll máte také svou bažinu, svou krásnou jeskyni, v ní svůj brloh, jenže nenechaví vesničané se neustále snaží vám toto všechno vzít a nejraději by si vaši vycpanou hlavu pověsili v hostinci na hřebík. To tak.

Trullskoll

Trullskoll se odehrává na dvourozměrné mapě. Uprostřed je vaše jeskyně a kolem dokola les. V něm se prohání různá zvěř, kterou můžete ubít a z každého usmrceného tvora vypadne nějaká surovina. Z jelenů třeba maso a kosti, ze zajíců jen maso. To si můžete v jeskyni opéct a sníst, čímž ukojíte neustále se hlásící hlad. Kromě toho se kolem na zemi náhodně generují popadané větévky ze stromů a kameny.

Trullskoll

Protože s holými pěstmi byste moc daleko nedošli, nachází se ve vaší jeskyni pultík, u něhož si můžete ze surovin vyrobit nějaké to nové náčiní. Jsou ho tři druhy: Zbraně, pasti a brnění a u každého druhu tři podmožnosti. U zbraní je to oštěp, kyj a sekera a brnění si zase můžete vyrobit dřevěné, kostěné a plátové. Samozřejmě je k tomu zapotřebí nasbírat suroviny. Železo je v každém případě nejdražší, protože vypadává jen ze zabitých rytířů.

Trullskoll

Pasti jsou pak rozděleny podle toho, na co účinkují. Jeden druh zabíjí jen zvířata, druhý lidi a třetí zase slouží k odstrašení nepřátel. Ti na vás podnikají pravidelné i nepravidelné výpravy. Nejdřív jde jen o farmáře s pochodněmi a maximálně tak loveckými psy. Jenže později na vás vyšlou i supersilné rytíře a lučištníky. Obtížnost tak velmi rychle stoupá.

Trullskoll

V rohu obrazovky se nacházejí dva ukazatele. První ukazuje naštvanost lidí a stoupá s tím, jak moc ohrožujete okolní lesy. Když je zlost vysoká, objevují se výpravy častěji. Druhý pak znázorňuje strach. Ten roste, když nějakého nepřítele zmlátíte a on vezme nohy na ramena. Když ho pak během útěku zabijete, zvýší se první ukazatel, když ho necháte běžet, vystrašený chudák o vaší hrozivosti poví ostatním a zvýší se naopak strach obyvatel. Ten určuje, jak moc jsou lidé odhodlaní ve snaze zadusat vás do země.

Trullskoll je opravdu skvělá hra, která však nutně a vždy končí vaší smrtí. Jakmile se k lynčpartám připojí střelecké jednotky, obtížnost vzroste přímo pekelně. Na druhou stranu je zábava pro jednou hrát za toho zlého, mlátit kyjem po hlavách jeleny a být pánem svého vlastního (třebaže ohroženého) panství.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 5 čtenářů


Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

miniDooM 2 je klasická řezničina ve 2D, ale neméně skvělá

miniDooM 2

Démoni, tvrdá hudba, motorová pila, plazmová puška, barevné klíče, tajné místnosti… Co ještě se vám vybaví, když se...Najdete na iDNES.cz