Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Život trolla v Trullskoll není vůbec idylický, je to výzva

  17:00aktualizováno  17:00
Osamělý troll to nemá vůbec lehké. Jídla je nedostatek, všechno, co se dá sníst, před ním prchá a naštvaní lidští rytíři, kteří se jíst nedají, by vás nejraději viděli pod drnem. Trullskoll je výborná a náročná arkáda s jednoduchým systémem výroby předmětů, ve které hrajete za toho „zlého“.
85

Trullskoll

Platforma: Freeware
Výrobce: Charlie Carlo

  • hrajete za zlé monstrum
  • výroba zbraní, brnění a pastí
  • hezká retro grafika a atmosféra
  • stoupající obtížnost
  • jakmile se objeví střelecké jednotky, obtížnost nepřiměřeně vzroste
  • nakonec vždy padnete

Stáhnout

Trullskoll | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Trullskoll

Hrát za ty zlé je zábava. V této akční hře je vaším úkolem v roli nebezpečného trolla přežít v bažině, ochránit svou noru před nepřáteli a šířit v myslích dotěrných vesničanů strach. Zní to zábavně, ale rozhodně to není jednoduché. Abyste přežili rytířské výpravy, které na vás lidé podnikají, musíte se hodně ohánět, vyrábět pasti a lepší vybavení.

Trullskoll

Zapomeňte na poměrně nenáročný život trolla, jak ho znáte ze Shreka, kde hlavnímu hrdinovi hrozila smrt maximálně tak z nudy. V Trullskoll máte také svou bažinu, svou krásnou jeskyni, v ní svůj brloh, jenže nenechaví vesničané se neustále snaží vám toto všechno vzít a nejraději by si vaši vycpanou hlavu pověsili v hostinci na hřebík. To tak.

Trullskoll

Trullskoll se odehrává na dvourozměrné mapě. Uprostřed je vaše jeskyně a kolem dokola les. V něm se prohání různá zvěř, kterou můžete ubít a z každého usmrceného tvora vypadne nějaká surovina. Z jelenů třeba maso a kosti, ze zajíců jen maso. To si můžete v jeskyni opéct a sníst, čímž ukojíte neustále se hlásící hlad. Kromě toho se kolem na zemi náhodně generují popadané větévky ze stromů a kameny.

Trullskoll

Protože s holými pěstmi byste moc daleko nedošli, nachází se ve vaší jeskyni pultík, u něhož si můžete ze surovin vyrobit nějaké to nové náčiní. Jsou ho tři druhy: Zbraně, pasti a brnění a u každého druhu tři podmožnosti. U zbraní je to oštěp, kyj a sekera a brnění si zase můžete vyrobit dřevěné, kostěné a plátové. Samozřejmě je k tomu zapotřebí nasbírat suroviny. Železo je v každém případě nejdražší, protože vypadává jen ze zabitých rytířů.

Trullskoll

Pasti jsou pak rozděleny podle toho, na co účinkují. Jeden druh zabíjí jen zvířata, druhý lidi a třetí zase slouží k odstrašení nepřátel. Ti na vás podnikají pravidelné i nepravidelné výpravy. Nejdřív jde jen o farmáře s pochodněmi a maximálně tak loveckými psy. Jenže později na vás vyšlou i supersilné rytíře a lučištníky. Obtížnost tak velmi rychle stoupá.

Trullskoll

V rohu obrazovky se nacházejí dva ukazatele. První ukazuje naštvanost lidí a stoupá s tím, jak moc ohrožujete okolní lesy. Když je zlost vysoká, objevují se výpravy častěji. Druhý pak znázorňuje strach. Ten roste, když nějakého nepřítele zmlátíte a on vezme nohy na ramena. Když ho pak během útěku zabijete, zvýší se první ukazatel, když ho necháte běžet, vystrašený chudák o vaší hrozivosti poví ostatním a zvýší se naopak strach obyvatel. Ten určuje, jak moc jsou lidé odhodlaní ve snaze zadusat vás do země.

Trullskoll je opravdu skvělá hra, která však nutně a vždy končí vaší smrtí. Jakmile se k lynčpartám připojí střelecké jednotky, obtížnost vzroste přímo pekelně. Na druhou stranu je zábava pro jednou hrát za toho zlého, mlátit kyjem po hlavách jeleny a být pánem svého vlastního (třebaže ohroženého) panství.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 5 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz