Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tumiki Fighters – kostičky v akci

  12:00aktualizováno  30. prosince 12:42
Originální letecká střílečka z Japonska, která se od mnoha podobných her odlišuje způsobem zpracování. Celý svět je zde totiž složený z dětských kostek. V Tumiki Fighters vás čekají nejednotvárné levely plné různorodých nepřátel a hromada zábavy.
50

Tumiki Fighters

Platforma: Freeware
Výrobce: Kenta Cho

Stáhnout

Tumiki FightersLetošní léto připomíná spíše podzim, ale vem to čert. Alespoň máme více času sedět doma u počítače. Neflákáme se u vody, negrilujeme se pod slunečními paprsky a neutrácíme hromady peněz za kratochvíle, které by nám poskytovalo normální léto.

Člověk by se měl radovat z maličkostí, které nám život přináší. A těmi maličkostmi může být míněno cokoliv. Třeba to, že v televizi dávají nějaký dobrý film, že na začátku prázdnin přejelo třítunové auto třídní učitelko nebo že se na nás usmála pěkná holka, když jsme ji míjeli cestou domů. Důvodem k radosti může být i pěkná gamesa. Například taková, jakou vám dnes přinášíme.

Tumiki Fighters je zajímavá arkádová střílečka vytvořená v Japonsku a jejím autorem je jistý Kenta Cho. První verze Tumiki Fighters se objevila poměrně nedávno, v březnu letošního roku. Od té doby se vesele šíří světem a získává si stále více hráčských srdcí. Jejímu úspěchu se ovšem nelze vůbec divit, protože kvality Tumiki Fighters jsou nesporné a způsob zpracování výjimečný.

Tumiki Fighters Představte si klasickou osmibitovou střílečku, kde ovládáte letadlo nebo raketku, která letí prostorem a likviduje z pravé části obrazovky přijíždějící kvanta všemožných nepřátel zběsilou palbou a přitom zase na oplátku uhýbá jejich výstřelům. No tak přesně o to samé jde i v Tumiki Fighters, jenže převrat nastává ve ztvárnění všech prvků obsažených ve hře. Podobně jako se někteří autoři snaží praktikovat ve hrách dvoubarevný svět složený z čar, zde autor vše ztvárnil tak, jakoby se chtěl vrátit do časů svého dětství. Nápad to byl zřejmě dobrý, protože právě tím se tato střílečka odlišuje od mnoha jiných, které už se zdají být dlouhá léta téměř identické a splývají v jeden veliký herní megamix.

Všechny stroje, ať už letadlo, které ovládáte vy, nebo příšery, které na vás útočí, jsou sestaveny z jakýchsi trojrozměrných různobarevných kostek a kostiček všemožných tvarů, tak jak si je pamatujeme z mateřských škol. Celý ten nekonečný souboj se pohybuje ve vesele barevném prostředí. I střely jsou vlastně jen obyčejné kostičky. Pod vámi se pohybují domečky, stromky a loďky sestavené z oblíbených dětských stavebnic a celý ten svět je vlastně jedna dokonalá iluze. Pohádka, která se nikdy nemůže stát reálnou. Ale o to je krásnější.

Tumiki Fighters Nepřátelé jsou různí a jejich hodně. Nelze se divit. Jako v lidském životě lze z kostek udělat cokoliv - třeba vrtulník, letadlo, draka či obrovský nebeský parník a to vše v mnoha podobách a s mnoha obměnami. Hra vám pak jen stěží přijde jednotvárná. Navíc máte pořád co dělat, protože těch počítačem ovládaných soupeřů je pořád dost na to, aby vás zlikvidovali.

Na každé z nepřátelských monster se musí použít trochu jiná taktika. Ovšem úkol je vždy stejný - prostřílet se na konec levelu a případně také zlikvidovat hlavního bosse. S ním bývá trochu problém. Ale není se zase na druhou stranu čeho obávat, protože likvidaci hlavních bossů s trochou cviku zvládnout lze.

Grafika, zvuky i hudba v Tumiki Fighters jsou provedeny poměrně slušně. Předností je pak především design objektů sestavených z nepřeberné hromady kostiček a různé efekty výbuchů nebo výstřelů. Ovšem hlavní devizou je, jak jste jistě pochopili, vysoká zábavnost a tudíž i hratelnost celé gamesy. Japonci hry dělat umí a dokázali nám to již mnohokrát u her jako "ježek Soník" nebo "Ecos". Tumiki Fighters v tomto ohledu partu netrhá a tak si i vy můžete nyní stáhnout další dílko, které sice s největší pravděpodobností nedobude herní svět, přesto ale dělá díru do světa.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz