Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tunnels of the Underworld - rychlá vesmírná akce

  12:00aktualizováno  5. března 11:09
Přes sedmdesát zbraní, až šedesát soupeřů v multiplayeru, kompletně zničitelné okolní prostředí, které se navíc pokaždé originálně generuje. Máte chuť na pořádnou vesmírnou akci?
70

Tunnels of the Underworld

Platforma: Freeware
Výrobce: Giga Mess

Stáhnout

Tunnels of the UnderworldUž dlouho jsme vám na Plných Hrách nepředstavili hru, jež by byla ryzí akcí a kterou si nejlépe užijete při hře více hráčů. Dnes vše napravíme. Dobrá akce musí nabídnout dostatek zbraní, hodně soupeřů, zajímavé módy, aby hráče udržela co nejdéle a vše nesklouzlo k pouhému bezduchému klikání. Tunnels of the Undeworld mají všechny atributy v maximální míře. Vše je zasazeno do vesmírného prostředí a cestou se setkáte hlavně s cizáckými raketami, ale přitom nejde o skrolovací střílečku, které vás většinou přestanou po desáté vystřílené letce podivných útvarů bavit. Boje se odehrávají v arénách, které mají asi deset základních témat, ale pokaždé se náhodně generují, takže jsou vždy unikátní. Celkově design levelů připomíná útroby lidského těla, je plný zákrut. A co nejdůležitější, veškerý okolní terén je možné ničit zbraní, a tak vytvářet úkryty, průlety, či jen bezduše vybíjet zlost. 

Tunnels of the UnderworldI ve všech dalších oblastech autoři do hry nasypaly spoustu surovina a vytvořili jednoduchý recept, který si hráč pokaždé dochutí dle svých představ. Celá plocha je poseta různými bonusy, s jejichž pomocí si můžete vytvořit přes sedmdesát unikátních zbraní. V jedné aréně můžete hrát až se čtyřmi lidskými soupeři a protivníky tvoří letka až šedesáti počítačem ovládaných strojů. To je ovšem jen pro otrlé nátury, protože je pak celá plocha jedna velká a nepřehledná mela. Každopádně jste v nastavování naprosto svobodní. Cokoliv jde změnit, klidně můžete měnit arény za běhu, určit zbraně, které se budou zobrazovat jen vám, které soupeřům atd. Popis veškeré nabídky by zabral celou recenzi, a to by byla škoda. 

I krásně vypadající dort může být zcela bez chuti, pokud zapomeneme přidat cukr. V Tunnels of the Undeworld jsem na žádnou větší chybu nenarazil. Izometrická grafika se mi velmi líbila, levely jsou plné detailů, lebek, náhrobních kamenů, střídáTunnels of the Underworld se v nich prostředí a v celém prostoru se můžete libovolně pohybovat. Malou brzdou pro vás bude jen horší ovládání, protože raketu k pohybu donutíte zapnutím motorů a hnací síla má určitou setrvačnost. To není příliš dobrá kombinace pro hru, kde musíte rychle manévrovat, uhýbat, prolétávat úzkými tunely. Přesto se dá na něj přivyknout a dle pohybu počítačem ovládaných soupeřů je vidět, že mají překvapivě stejný trhavý pohyb. Umělá inteligence soupeřů závisí na úrovni obtížnosti, ale je na nadprůměrné úrovni: pokud třeba vidí, že jejich smrt je neodvratná, vrhnou se k vám, ať se do pekla neodeberou osamoceni. Ve hře je výborná hudba, povedené jsou i zvuky prostředí (třeba při přechodu do vody a pohybu pod hladinou). Zkrátka Tunnels of Undeworld jsou svobodnou a hráčsky navýsost přívětivou akcí. Jediný problém nastane ve chvíli, kdy nemáte po ruce spoluhráče. V singleplayeru vás totiž neustálé střílení příliš dlouho nezabaví, což byl případ i legendárních Wormsů. Na každý pád je to od dob Meteoru konečně pořádná 2D řežba. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 22 čtenářů

Témata: Meteor, Raketa

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz