Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Turbo Dario – další klon Maria

  12:00aktualizováno  1. listopadu 2:43
Přichází k nám další konkurent světoznámého Maria! Hrdina Turbo Dario, bojující o záchranu planety to nebude mít lehké. Je jen na vás jestli mu pomůžete a přispějete tak svým dílem k záchraně světa.

Turbo Dario

Platforma: Freeware
Výrobce: Laimonas Dzikaras

Stáhnout

Turbo DarioJistě si pamatujete na veleúspěšné hry s Mariem, které zůstaly na našich počítačích ještě dnes. S přibývajícím časem se na herním trhu objevovaly další hry inspirované právě Mariem. Mezi ně patří i Turbo Dario. Terorista s krycím jménem Psichon se rozhodl vytvořit stroj, který by měl zničit svět. Náš hrdina Turbo Dario se o tomto hrůzném nápadu dozví a jeho následující kroky (a skoky) povedou k dopadení tohoto záškodníka.

Začneme pěkně popořádku. Při spuštění hry se před vámi zobrazí úvodní menu, v němž vás "scrollující" řádek nahoru dolů upozorňuje na kroky, které musíte provést na další, vámi vybranou, pozici. Je to nezbytný start hry, nápověda, ve které je i stručné pojednání o samotném příběhu, zobrazení tabulky "high score" a ukončení. Nejedná se o nějaká tradiční tlačítka, nýbrž v závorce oznamující klávesy, po jejímž stisknutí se dostanete do příslušné pozice. Menu tedy není nijak zajímavě zpracováno.
 
Turbo DarioVe hře, která je tvořena osmi levely a jedním závěrečným soubojem s výše zmiňovaným Psichonem, se setkáte s několika nepříjemnými stvořeními (ptáci, želvy, trojhlaví draci, atd…) snažící se vám zabránit postup do další fáze hry a také přírodní nástrahy tvořené například ostrými hroty na ostrůvcích, v jejichž přítomnosti většinou musíte provést obtížný manévr. Nemáte ovšem možnost nějakého sestřelení nepřítele, protože Turbo Dario nedisponuje žádným střelivem nebo jiným útočným prostředkem. Některých živočichů se zbavíte skokem na ně. Záleží ovšem na jakého nepřítele skáčete. Na obyčejnou želvu stačí skok, který ukončí její život. Trojhlavého draka přesným skokem pouze zastavíte v pohybu a proti ptactvu neexistuje prakticky žádná obrana. Na vaší cestě nezapomínejte na sbírání peněz. Vaše případná kolekce 50-ti zlaťáku bude následně vyměněna za jeden život. Hra je poměrně těžká a proto pro vás autor připravil vítanou možnost ukládat si vaše jednotlivé pozice do celkem třech připravených míst. Toto uložení vyvoláte číslicemi 1,2,3 na numerické klávesnici. Ve hře těmito klávesami ukládáte, v menu naopak spouštíte uložené pozice. Až projdete všemi levely, čeká na vás poslední krok k dokončení celé hry - posbírat všechny radioaktivní sudy, přičemž na vás bude házet Psichon nespecifikované předměty, jež vás budou připravovat o vaše životy. Zejména v tomto kole jistě uplatníte možnost uložit si hru a začít ji po případném neúspěchu znovu.

Turbo DarioGrafika hry vás svou jednoduchostí příliš nenadchne, ale významně ji nahrazuje hratelnost a kvalitní hudba, která hru v některých místech výborně doplňuje. Dariův pohyb ovládáte šipkami, mezerníkem provádíte skoky a v poslední fázi hry i útok na vaše úhlavního nepřítele Psichona. Kvůli obtížnosti hry musíte zvýšit svou psychickou odolnost na maximum, protože v některých fázích vám připadají nástrahy nepřekonatelné. Buďte tedy trpěliví a nevypínejte hru při vašem prvním zaseknutí. Po vašem přečtení tohoto článku očekávám okamžité stahování, protože hra je to opravdu kvalitní s dobrým nápadem. Přeji hodně štěstí a úspěšné zachránění planety před zloduchem Psichonem!


Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz