Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Za děj v Turncoat Protocol by se nemusel stydět ani A. C. Clarke

  15:00aktualizováno  15:00
Jako hra je Turncoat Protocol jednoduchá, krátká a ne zase tak originální puzzle hříčka. Je však zabalená do úžasného děje, který by klidně mohl pocházet z pera nesmrtelných klasiků sci-fi žánru. Vyústí v to, že po jejím dohrání budete jen šokovaně hledět do obrazovky.
80

Turncoat Protocol

Platforma: Freeware
Výrobce: Alexander Birke

  • víc, než polovinu zážitku tvoří příběh
  • děj si musíte zkompletovat sami, ale je opravdu výborný
  • shazovat bomby na města je vždycky sranda
  • krátké
  • trošku jednoduché na to, že to má být logická hra

Stáhnout

Turncoat Protocol | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Turncoat Protocol

Krátká, ale intenzivní Turncoat Protocol je docela obyčejná logická hra, ve které je vaším úkolem v simulované realitě poskládat co nejlepší obraz vlastní paměti. Jenže, to se odehrává dost zvláštním způsobem. Dokonce až takovým, že vám to zanechá v mozku myšlenku, že se děje něco hrozného. Na krátký puzzle má tato hra až nečekaně šokující a emotivní sci-fi děj.

Turncoat Protocol

Jste jeden z nejvyšších velitelů invazní armády, která má za úkol se na cizí planetě vypořádat s neznámým, ale smrtelně nebezpečným nepřítelem. Jenže, v bitvě jste zraněni. A to smrtelně. Vaši nadřízení tedy využijí několik posledních chvil vašeho života a připojí váš mozek k počítači.

Zde, v jednoduché válečné simulaci máte prokázat co nejlepší možné výsledky. Tím budou vaše bojové vědomosti a léty nasbírané taktické zkušenosti zaznamenány, nahrány na disk počítače a zakonzervovány pro budoucí užitek.

Turncoat Protocol

Dává to celkem smysl, ne? Výcvik byť řadového vojína je finančně neskutečně náročná záležitost. Pokud rychle padne v boji, veškeré finanční prostředky vyjdou nazmar. A co teprve všechny ty zkušenosti a léta tréninku. Teď si představte, že padne plukovník, nebo generál.

Pokud by bylo možné všechny taktické a bojové schopnosti velitele zachovat i po jeho smrti, pravděpodobně by to velmi pomohlo v dalších bitvách. A přesně o tom je Turncoat Protocol.

Turncoat Protocol

Na jednoduché mapě je vyznačeno několik měst. Vaším úkolem je zničit je pomocí atomových bomb. Těch máte k dispozici tři varianty. Slabou, která zničí jen jedno město, silnější a pak nejsilnější, která vyčistí třeba i polovinu mapy.

Puzzle spočívá v tom, že bomb máte velmi omezené množství a města jsou různě rozmístěna, přičemž zničit musíte vždy všechna. Je třeba metodou pokus – omyl přijít na to, kam až která exploze dosáhne a najít správnou konfiguraci síly výbuchů. Snadné.

Turncoat Protocol

Jenže, velmi záhy si uvědomíte, že zde není něco v pořádku. Skrz pomalu se rozkládající interface vás kdosi nabádá, abyste v simulaci pospíšili, protože pomalu, ale jistě umíráte. Začnete si klást otázky. Který chorý mozek vytvořil tak příšernou a zbytečnou bojovou simulaci? Házet bomby na města? Copak tím někoho naučíte bojové taktice? Nechci prozrazovat, protože děj je na Turncoat Protocol to nejlepší.

Turncoat Protocol

Vlastně jde o docela obyčejnou a krátkou puzzle hru, která není co do hratelnosti zase tak originální. Ovšem, příběhově je to lahůdka, která se kvalitami klidně vyrovná nějaké kratší profesionální sci-fi povídce. Jen se na konci musíte trochu zamyslet a poskládat si to dohromady. Na hříčku, která vám sebere sotva deset minut času je to celkem na potlesk.

Zde si můžete hru stáhnout i pro alternativní systémy Linux a Mac OS.Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů


Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

Další z rubriky

miniDooM 2 je klasická řezničina ve 2D, ale neméně skvělá

miniDooM 2

Démoni, tvrdá hudba, motorová pila, plazmová puška, barevné klíče, tajné místnosti… Co ještě se vám vybaví, když se...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz