Za děj v Turncoat Protocol by se nemusel stydět ani A. C. Clarke

  15:00aktualizováno  15:00
Jako hra je Turncoat Protocol jednoduchá, krátká a ne zase tak originální puzzle hříčka. Je však zabalená do úžasného děje, který by klidně mohl pocházet z pera nesmrtelných klasiků sci-fi žánru. Vyústí v to, že po jejím dohrání budete jen šokovaně hledět do obrazovky.
80

Turncoat Protocol

Platforma: Freeware
Výrobce: Alexander Birke

  • víc, než polovinu zážitku tvoří příběh
  • děj si musíte zkompletovat sami, ale je opravdu výborný
  • shazovat bomby na města je vždycky sranda
  • krátké
  • trošku jednoduché na to, že to má být logická hra

Stáhnout

Turncoat Protocol | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Turncoat Protocol

Krátká, ale intenzivní Turncoat Protocol je docela obyčejná logická hra, ve které je vaším úkolem v simulované realitě poskládat co nejlepší obraz vlastní paměti. Jenže, to se odehrává dost zvláštním způsobem. Dokonce až takovým, že vám to zanechá v mozku myšlenku, že se děje něco hrozného. Na krátký puzzle má tato hra až nečekaně šokující a emotivní sci-fi děj.

Turncoat Protocol

Jste jeden z nejvyšších velitelů invazní armády, která má za úkol se na cizí planetě vypořádat s neznámým, ale smrtelně nebezpečným nepřítelem. Jenže, v bitvě jste zraněni. A to smrtelně. Vaši nadřízení tedy využijí několik posledních chvil vašeho života a připojí váš mozek k počítači.

Zde, v jednoduché válečné simulaci máte prokázat co nejlepší možné výsledky. Tím budou vaše bojové vědomosti a léty nasbírané taktické zkušenosti zaznamenány, nahrány na disk počítače a zakonzervovány pro budoucí užitek.

Turncoat Protocol

Dává to celkem smysl, ne? Výcvik byť řadového vojína je finančně neskutečně náročná záležitost. Pokud rychle padne v boji, veškeré finanční prostředky vyjdou nazmar. A co teprve všechny ty zkušenosti a léta tréninku. Teď si představte, že padne plukovník, nebo generál.

Pokud by bylo možné všechny taktické a bojové schopnosti velitele zachovat i po jeho smrti, pravděpodobně by to velmi pomohlo v dalších bitvách. A přesně o tom je Turncoat Protocol.

Turncoat Protocol

Na jednoduché mapě je vyznačeno několik měst. Vaším úkolem je zničit je pomocí atomových bomb. Těch máte k dispozici tři varianty. Slabou, která zničí jen jedno město, silnější a pak nejsilnější, která vyčistí třeba i polovinu mapy.

Puzzle spočívá v tom, že bomb máte velmi omezené množství a města jsou různě rozmístěna, přičemž zničit musíte vždy všechna. Je třeba metodou pokus – omyl přijít na to, kam až která exploze dosáhne a najít správnou konfiguraci síly výbuchů. Snadné.

Turncoat Protocol

Jenže, velmi záhy si uvědomíte, že zde není něco v pořádku. Skrz pomalu se rozkládající interface vás kdosi nabádá, abyste v simulaci pospíšili, protože pomalu, ale jistě umíráte. Začnete si klást otázky. Který chorý mozek vytvořil tak příšernou a zbytečnou bojovou simulaci? Házet bomby na města? Copak tím někoho naučíte bojové taktice? Nechci prozrazovat, protože děj je na Turncoat Protocol to nejlepší.

Turncoat Protocol

Vlastně jde o docela obyčejnou a krátkou puzzle hru, která není co do hratelnosti zase tak originální. Ovšem, příběhově je to lahůdka, která se kvalitami klidně vyrovná nějaké kratší profesionální sci-fi povídce. Jen se na konci musíte trochu zamyslet a poskládat si to dohromady. Na hříčku, která vám sebere sotva deset minut času je to celkem na potlesk.

Zde si můžete hru stáhnout i pro alternativní systémy Linux a Mac OS.Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů

Nejčtenější

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

Další z rubriky

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Démonická Faith vypadá jako teletext, ale je nečekaně působivá

Faith

Vymítání Satana z mladé dívenky je ve Faith stane obtížnější, než byste čekali. Už jen proto, že ji není mezi těmi...Najdete na iDNES.cz